Житомирські правоохоронці ліквідували канал незаконного переправлення військовозобов`язаних за кордон

Правоохоронці Житомирщини викрили та ліквідували схему незаконного перетину держкордону військовозобов’язаними. Наразі відомо про щонайменше 14 таких фактів. При цьому у 6 випадках громадяни не повернулись назад й донині.

За інформацією ГУНП, 39-річний житомирянин через підставних осіб зареєстрував у липні та жовтні 2022 року два благодійних фонди у м. Житомирі та смт. Лугинах. У подальшому, використовуючи реквізити цих організацій, його помічниця направляла до відповідних органів державної влади листи-пропозиції та подання на конкретних осіб щодо їх включення у загальноукраїнську систему «Шлях» для безперешкодного перетину кордону.

Далі “бізнесмен” підшукував військовозобов’язаних чоловіків та пропонував їм свої послуги у незаконному виїзді за межі України. В результаті, з липня по листопад 2022 року він забезпечив транзит 12 громадянам, при цьому двоє чоловіків навіть примудриливиїхати за цією схемою двічі. Разом з тим, ввезення жодної гуманітарної чи благодійної допомоги вказаними чоловіками наразі не встановлено.

Відтак, за вказаними фактами відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. При цьому він також є обвинуваченим у кримінальному діянні, передбаченому ч. 3 ст 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України, за яким наразі триває судовий розгляд.

За незаконне переправлення військовозобов`язаних 39-річному “бізнесмену” тепер загрожує ув’язнення на термін від 5 до 7 років.

Нагадаємо також, що на Житомирщині судитимуть трьох жінок за спробу незаконно вивезти військовозобов`язаного за кордон.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські правоохоронці ліквідували канал незаконного переправлення військовозобов`язаних за кордон"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*