Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»
Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Ми продовжуємо наш марафон – огляд нових житлових комплексів Житомира, де городяни можуть придбати житло (дивіться також першу, другу, третю та четверту частини). Сьогодні ми розглянемо «Тетерівський бульвар», який зводять біля річки в історичній місцевості Павликівка, та «Просторий», який будують у районі Суриної Гори/Хмільників. Величезну цікавість викликає також будівельний майданчик, що з’явився на вулиці Чуднівській біля спорткомплексу «Динамо». Менеджери комплексу запевняють: вони знайшли інвестора, який вдихне у «Динамо» нове життя, і заодно побудує поруч чи то басейн, чи то готель, чи то тенісний корт, чи то все одразу. Це так звана «романтична» версія», яку активно озвучують у ЗМІ. Але є ще й «реалістична»: подейкують, що насправді тут виросте житловий комерційний будинок – і ми побачили принаймні одне беззаперечне підтвердження цієї версії (див. нижче).

«Тетерівський бульвар»: житловий комплекс у курортній зоні

Де знаходиться Корбутівка – відомо кожному житомирянину. А от про її «рідну сестру» Павликівку, яка лежить на березі Тетерева ближче до центру, згадують дуже рідко. Вже багато десятиліть ці курортні селища включені у межі Житомира. Проте лише зараз патріархальна Павликівка стає схожою на місто. За останні роки тут виросли декілька цегляних багатоповерхівок. А сьогодні поряд з приватною забудовою зводять житловий комплекс «Тетерівський бульвар».

01 2 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Так виглядала Павликівка до початку будівництва «Тетерівського бульвару»…

 

02 2 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

…але тепер ландшафт зміниться

Від самого початку цей ЖК рекламували як «10 будинків щастя» біля Тетерева. Насправді це художнє перебільшення: будинків за планом лише три, але житлових секцій передбачено справді десять. Компанія-забудовник CBS (вона ж, до речі, звела ЖК «Капучіно» в районі Старої Крошні) планує здати першу секцію вже у вересні-жовтні нинішнього року, а другу – у другому кварталі 2018 року. Висота стель у квартирах – 2,74 м. Пропонуються лише однокімнатні та двокімнатні оселі. Проте планування секцій дозволяє об’єднувати квартири та створювати великі сучасні житлові простори.

03 2 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Першу секцію ЖК мають завершити вже восени

 

04 2 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Фасади під клінкером: надійно, практично, довговічно

Зовнішні стіни повністю вкрито клінкерною цеглою двох відтінків. Ми вже говорили у минулих частинах матеріалу, що таке дизайнерське рішення дозволяє зберігати фасади у первозданному вигляді протягом десятиліть. До речі, на рекламних варіантах візуалізації стіни «Тетерівського бульвару» виглядають занадто темними і похмурими – що навряд чи пасувало б житловому комплексу, зведеному у курортній зоні біля річки. На щастя, в реальності цього немає: фасади солідні, але, як бачимо, без надмірної «темряви».

05 2 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Зовнішні віконні рами у «Тетерівському бульварі» – не білі, а «під дерево», що додає фасаду додаткового шарму

 

06 2 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Центр продажів винесено на вулицю Чуднівську

Планування квартир загалом типове, проте не позбавлене оригінальності. Двокімнатні квартири, розміщені у кутах житлових секцій – двосторонні і, згідно з сучасними нормами, мають два санвузли. Однокімнатні квартири досить просторі: у секції №1 житлові кімнати досягають площі 24,34 кв. м, а у секції №2 можна придбати «однушку» з величезною кімнатою 37,65 кв. м! Всі без винятку помешкання мають одну або дві засклені лоджії.

07 2 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Планування секції 2: стандартне…

 

08 2 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

…і нестандартне; у цьому варіанті вузьких довгих кімнат менше

 

09 2 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Квартира у секції 1, перепланована у «студіо»

Незважаючи на відносно вузький вибір стандартних квартир (одно- та двокімнатні), забудовник пропонує варіанти об’єднання та перепланування, що дозволяють отримати трикімнатні квартири площею від 69,54 до 126,42 кв. м – з великими санвузлами і окремими гардеробними приміщеннями. За набором характеристик «Тетерівський бульвар» може впевнено називатися сучасним житловим комплексом бізнес-класу/комфорт-класу «з плюсом». Вартість житла сьогодні тут стартує від 9 500 грн. за квадратний метр.

10 5 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Центральні квартири секції 1 можуть похвалитися панорамними лоджіями

 

11 4 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

«Тетерівський бульвар»: назва не обманює – практично з кожної квартири на верхніх поверхах можна побачити річку

+ цегляні зовнішні стіни плюс клінкерне облицювання фасадів

+ фігурні лоджії, в тому числі панорамні, засклені за проектом

+ наявність великих і дуже великих житлових кімнат

+ для клієнтів передбачені акційні знижки

+ унікальне розташування у тихій курортній зоні біля Тетерева

занадто вузькі та довгі кімнати у деяких квартирах

 Хоч і «Просторий» – проте не дуже великий

На картах ця місцевість позначена як «Хмільники», але житомиряни часто називають її «Малікова» – за назвою вулиці, що огинає специфічний панельний мікрорайон над ярами та урвищами. Вулицю у рамках декомунізації перейменували на Сурину Гору, потім, за ініціативою мера Сергія Сухомлина, знову на Малікова. Судова тяганина з цього питання досі триває. Група активістів вимагає викреслити з міської топоніміки прізвище радянського господарника Малікова. З іншого боку, група мешканців мікрорайону, переважно похилого віку, категорично не хоче жити на «горі Сурина» – дореволюційного поміщика, з іменем якого пов’язують одну досить сумну міську легенду. Вулиця Малікова, 20: саме таку адресу станом на сьогодні має житловий комплекс «Просторий».

12 4 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Так виглядатиме зовнішній фасад «Просторого»…

 

13 2 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

…а такий вигляд матиме внутрішній двір

«Просторий» – це практично єдина новобудова в мікрорайоні, зведеному ще у 80-х та 90-х роках ХХ століття. На тлі не дуже репрезентабельних панельних дев’ятиповерхівок – новий ЖК виглядає досить пристойно: цегляні несучі стіни, утеплений фасад, закриті панорамні лоджії. Висота стель у помешканнях 2,8 м. Водночас будинок не намагається «стрибнути вище голови»: він так само дев’ятиповерховий, як і всі інші навколо. Перший поверх, як це заведено у сучасних ЖК, нежитловий, тут планують розмістити крамниці, кафе, офіси та ін.

14 4 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Є навіть ефектний «нічний» варіант візуалізації!

«Просторий», незважаючи на назву, складатиметься лише з трьох секцій і налічуватиме близько 200 помешкань. Як показує практика, на перших стадіях будівництва клієнтам часто пропонують квартири за відносно низькими цінами, які в подальшому неминуче зростатимуть. Зараз на об’єкті тривають фундаментні роботи, і у «Просторому» можна придбати житло по 8 500 грн. за квадратний метр. Причому ціна сьогодні актуальна для всіх без винятку поверхів. У інших забудовників зазвичай найдешевшими є перший та останній житлові поверхи, до яких український споживач традиційно ставиться з деякою пересторогою.

15 1 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

ЖК «Просторий» поки що на стадії монтажу фундаменту

 

16 1 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Будівельники на об’єкті

Секцію №1 планують здати вже наступного року. Планування секції дуже просте і раціональне: 6 однокімнатних квартир та 2 двокімнатні. У кожній квартирі є відносно простора кухня-їдальня, у кожній однокімнатній є лоджія. У двокімнатних площею 79,35 кв. м передбачено 2 санвузли та 2 засклені лоджії. Щоправда, обидві двокімнатні оселі – односторонні, що не можна назвати сильною стороною проекту. Трикімнатних помешкань немає, але якщо клієнту це потрібно, він може, наприклад, придбати дві «однушки» в одному з кутів секції та сполучити їхні передпокої. Одна з кухонь-їдалень стане житловою кімнатою, і покупець отримає в результаті двосторонню трикімнатну квартиру (з двома окремими зонами і двома великими санвузлами) загальною площею від 90,32 кв. м. Чому «від» – тому, що у цьому випадку клієнт може сміливо претендувати ще й на декілька додаткових квадратних метрів загального коридору.

17 1 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Планування секції ЖК «Просторий»: трикімнатних квартир не передбачено, але є варіанти об’єднання та перепланування

 

18 1 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Центр продажів на вулиці Малікова

 Загалом «Просторий» справляє враження добротного житлового комплексу, який за сукупністю характеристик наближається до бізнес-класу/комфорт-класу. Водночас вартість житла тут відповідає економ-класу і поки що є однією з найнижчих серед новобудов Житомира.

+ цегляні зовнішні стіни з утепленим фасадом

+ фігурні лоджії, засклені за проектом, в тому числі панорамні лоджії у двокімнатних помешканнях

+ раціональні планування квартир

+ лояльна цінова політика

у двосторонньому будинку відсутні двосторонні квартири

 

«Динамо»: підпільний житловий комплекс, що маскується під готель?

 За останніми даними, у Києві сьогодні нелегально зводять 62 (!) ЖК. Звичайно, розмах житлового будівництва у Житомирі не можна порівнювати зі столичним. Тим не менш, і наше місто може «похвалитися» деякими «здобутками» у цій царині. У минулому випуску я писав про скандальний житловий комплекс «Олвіта-Буд», який зараз має всі ознаки нелегального будівництва. Сьогодні ми поговоримо про ще один підозрілий об’єкт. Він поки що не має офіційної назви, і для зручності ми називатимемо його умовно «житловий комплекс «Динамо».

19 1 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Спорткомплекс «Динамо» на вулиці Чуднівській…

 

20 1 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

…не бачив ремонту понад 30 років

У липні 2017 року на одному з міських сайтів з’явилася інформація: у Житомирі розпочалася масштабна реконструкція спортивного комплексу «Динамо». Задля цього керівництво комплексу залучило інвестора (якого, до речі, не назвало). Плани оголошено великі: полагодити пошарпаний фасад, відремонтувати фойє, кабінети, роздягальні, санвузли. І це не лише плани – спортивний зал «Динамо» вже відновили, він виглядає, як нова копійка. Реконструкція піде ще далі: директор комплексу Леонід Врублевський говорив про тенісний корт, басейн і навіть готель – все це може з’явитися поряд із «Динамо». Хіба погано?

21 1 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Відремонтований спортзал виблискує свіжою фарбою – його здали у лютому 2017 р.

 

22 1 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Спортивне товариство «Динамо» об’єднує силові відомства

Звичайно, це добре. Але ми пам’ятаємо про існування «закону збереження матерії» в капітальному будівництві. Якщо коротко, закон звучить так: жоден інвестор, навіть найщиріший, не вкладатиме кошти у проект, якщо він (проект) не обіцяє йому (інвестору) гарантованого прибутку. У нашому випадку неназваний інвестор витрачає значні суми на ремонт величезної відомчої спортивної будівлі. У чому його бізнес-інтерес? Чи можуть йому гарантувати прибуток тенісний корт, басейн, готель? Теоретично – можуть. На практиці – дуже сумнівно. Може, є ще якийсь ласий шматок, яким зацікавився інвестор – і про який житомирській публіці нічого не кажуть?..

23 1 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Огороджений будівельний майданчик біля «Динамо»

24 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Що тут буде: тенісний корт? басейн? готель? чи житловий будинок?

5 липня 2017 року на засіданні виконкому міської ради мешканка Житомира Олена Журавель заявила: біля «Динамо» почали будувати 16-поверховий (!) житловий будинок. Причому жодних дозвільних документів, за її словами, забудовник пред’являти не хоче… Я приїхав на Чуднівську, аби побачити все на власні очі. Територія біля спорткомплексу справді огороджена парканом, наче будівельний майданчик. За периметром є будиночок охорони. А безпосередньо на вулицю Чуднівську виходить фасад ще однієї тимчасової конструкції. І виглядає вона, як… типовий центр продажів житлового комплексу! Такі або майже такі споруди є сьогодні біля кожної житлової новобудови – порівняйте, наприклад, з центрами продажів ЖК «Тетерівський бульвар» та ЖК «Просторий» вище. Для чого ще потрібна велика скляна вітрина, як не для реклами товару, який ви хочете продати?

25 - Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»

Характерна споруда з вітринними вікнами на вулиці Чуднівській: що це, як не майбутній центр продажів майбутнього ЖК?

Керівництво спорткомплексу, певна річ, відчайдушно заперечує будь-яке комерційне житлове будівництво біля «Динамо». Але у Житомирі вже траплялися випадки, коли під акомпанемент відчайдушного заперечення виростав спочатку фундамент, потім стіни, а потім міську громаду просто ставили перед фактом появи нового сумнівного ЖК – з надією, що готову коробку вже точно ніхто не валитиме. Невже цього разу буде так само?..

якщо це справді житловий комплекс, то його починають зводити підпільно, без оголошення будь-якої стартової інформації; немає жодних даних ані про забудовника, ані про сам проект; категорично не рекомендується розглядати цей ЖК в якості партнера для придбання житла! якщо ділки обманюють місто – будьте певні, зможуть обманути і персонально вас!

(далі буде)

  Тарас СТРІЛЬЧИК

Читайте далі: Будівельний Бум-Бум (6)

 • 1
  Поділитися

Будьте першим, хто прокоментував "Будівельний бум-бум-5 та підпільний жк «динамо»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*