Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Будівельний Бум-Бум-6
Будівельний Бум-Бум-6

Ми продовжуємо оглядати нові житлові комплекси Житомира, де городяни можуть придбати житло для себе або своїх нащадків (ознайомтеся також з першою, другою, третьою, четвертою та п’ятою частинами нашого великого матеріалу). Сьогодні ми говоримо про цікаві новобудови, розкидані у різних куточках міста. Це перш за все вражаючий ЖК «Олімпійський», який активно будують на Новій-Старій Крошні (вул. Героїв Чорнобиля). В історичному центрі Житомира монтують фундамент «Театрального» – невеликого затишного будинку на 56 квартир. А на вулиці Вітрука триває робота над третім корпусом клубного комплексу «Фаворит», який планують здати в експлуатацію вже у ІІІ-IV кварталах наступного року.

Кожен з цих ЖК має свої оригінальні особливості, про які я скажу нижче. Але є один важливий момент, що об’єднує їх: приналежність до комфорт-класу. Забудовники розуміють об’єктивні потреби ринку і відповідно реагують на них. Якщо 10-15 років назад – до масштабної кризи 2008 року – у Житомирі можна було звести звичайну цегляну (або навіть панельну) коробку економ-класу і розраховувати на непогані прибутки, то сьогодні ситуація кардинально інша. Споживач став ощадливішим і значно вибагливішим. Він уважно вивчає півтора десятки пропозицій на первинному ринку житомирського житла, прискіпливо порівнює їхні характеристики – і, зрештою, обирає один варіант. Зробити правильний вибір саме й допомагає наш огляд-марафон на times.zt.ua.

«Олімпійський», над яким ніколи не заходить сонце

 Ми вже знайомилися з житловими комплексами, розташованими у «бум-кварталі» так званої Нової-Старої Крошні. Нагадаю, там зводять «Домашній» та «Мрію на Покровській». Житловий комплекс «Олімпійський» (забудовник – «Київміськбуд») на вулиці Героїв Чорнобиля ми з певних міркувань залишили «на десерт» – і зараз саме час придивитися до нього уважніше.

Фасади «Олімпійського» виглядають дуже респектабельно, наближаючи житловий комплекс комфорт-класу до «преміуму»

У плані будинок нагадує літеру «Г»

9-поверховий будинок багато в чому унікальний. Наприклад, тут передбачено 10-й технічний поверх, що можна зустріти далеко не в кожному сучасному ЖК. Окрім корисної функціональності, таке рішення усуває також проблему «останнього житлового поверху». Квартира на дев’ятому за життєвим комфортом нічим не відрізняється від аналогічної квартири на восьмому: тут ніколи не буде надмірної спеки влітку чи надмірного холоду взимку – горище захистить.

Над майданчиком «Олімпійського» працюють 2 крани

Будівельники встановлюють плиту перекриття

ЖК «Олімпійський» матиме мінімум 5 секцій та 240 квартир. Несучі стіни зведуть з якісної керамічної червоного цегли, а зовні їх додатково облицюють клінкером з фактурним малюнком, що дозволить фасадам зберегти свій імпозантний вигляд на десятиліття. У квартирах передбачено автономне опалення. Висота стель у житлових приміщеннях 2,78 м. Ще однією особливістю «Олімпійського» є засклені за проектом лоджії та балкони, в тому числі панорамні. Таке рішення гарантує житловому комплексу високу популярність серед покупців – а ми, за традицією, ставимо за це додатковий «плюс».

Муляр, який мурує гарні рівні стіни – одна з найшановніших будівельних професій

Той випадок, коли покупцям не слід остерігатися «холодних» кутових квартир: товщина утеплених зовнішніх стін (зі штукатуренням) – 85 см!

Як у типовому житловому комплексі комфорт-класу/бізнес-класу, тут спроектовані однокімнатні, двокімнатні та трикімнатні квартири.

Планування досить оригінальні. Зокрема, у кожній однокімнатній квартирі – 1 санвузол, а також одне або два допоміжних приміщення, які, за бажанням господарів, можуть бути використані в якості комори чи гардеробу – або навіть другого санвузла, якщо він вам потрібен. У секції №5 можна придбати помешкання, вікна яких виходять одразу на три (!!!) сторони світу: схід, південь і захід – і це ще одна ознака унікальності «Олімпійського».

Планування секції №1; привертають увагу двосторонні квартири з широким краєвидом: однокімнатна (сіро-зелена), двокімнатна (персикова) та трикімнатна (блакитна)

Планування секції №5; праворуч – тристороння двокімнатна квартира з трьома балконами, в якій вдень ніколи не заходитиме сонце

За всіма ознаками перед нами якісний житловий комплекс комфорт-класу з оригінальними архітектурно-дизайнерськими рішеннями – і він, образно кажучи, однією ногою стоїть уже у більш високому премуім-класі. При цьому вартість квадратного метра в «Олімпійському» станом на жовтень 2017 року починається від 8 900 гривень, що більше відповідає ціновим рамкам економ-класу і дуже приємно дивує. Звичайно, ціна житла тут, як і скрізь, зростатиме з наближенням до завершення будівництва. Та навіть з урахуванням цього ЖК «Олімпійський» сьогодні – одна з найбільш привабливих та вигідних пропозицій на ринку новобудов Житомира.

Робота кипить…

Центр продажів ЖК «Олімпійський» винесено на жваву вулицю Покровську – звідси до житлового комплексу трохи більше 200 м

+ «Олімпійський» розташований у мікрорайоні Нова-Стара Крошня, що динамічно розбудовується і має зручну транспортну розв’язку

+ солідний і «дорогий» зовнішній вигляд у поєднанні з відносно низькою вартістю житла

+ фасади облицьовані довговічною клінкерною цеглою

+ засклені лоджії та балкони, в тому числі панорамні

+ оригінальні планування з великою кількістю допоміжних приміщень, а також унікальні тристоронні квартири, які дуже рідко зустрічаються у Житомирі

вузькі кімнати у деяких квартирах

«Театральний»: місце у партері міського життя забезпечене

У першій частині я писав про те, що, незважаючи на жваву будівельну активність у різних районах Житомира – в історичному центрі сьогодні практично нічого не будується. Житловий комплекс «Театральний» (забудовник «Моноліт-Інвестбуд») це один з небагатьох винятків. І один з небагатьох шансів придбати нове житло у тихому районі, звідки до Соборного майдану лише 5 хвилин пішки у неквапливому прогулянковому темпі. А рухаючись з таким же темпом у протилежному напрямку, ви через 4 хвилини будете на Старому Бульварі.

Будівництво «Театрального» розпочалося недавно…

…і зараз тут лише збирають свайний фундамент

10-поверховий будинок з престижною адресою Театральна, 21 – налічуватиме 56 квартир. Цегляні несучі стіни обкладені зовні облицювальною цеглою – конструктивне рішення, яке ми незмінно вітаємо. Висота стель у помешканнях 2,8 м. У будинку лише 1 під’їзд. Переходи між поверхами, а також усі без винятку лоджії – засклені за проектом. Це ще одна практична деталь, за яку ми ставимо додатковий «плюс».

Будівельна техніка на майданчику «Театрального»

Інформацію про новий житловий комплекс можна побачити на рекламних стендах

Планування усіх поверхів однотипне: три 1-кімнатні квартири, дві 2-кімнатні та одна 3-кімнатна. В усіх двокімнатних та трикімнатних оселях передбачено другий санвузол. Вікна кутових помешкань, як і у випадку з «Олімпійським», виходять на три сторони світу. Тут хочеться зробити невеликий «ліричний відступ». Житомиряни, які виросли у будинках радянської доби, ставляться з певною недовірою до перших та останніх поверхів, а також до кутових квартир, які традиційно вважають «холодними». Можливо, кутові квартири у старих панельних «хрущовках» і не були еталоном кліматичного комфорту. Але зараз зовсім інша картина: у «Театральному», наприклад, товщина зовнішньої утепленої стіни становить 62 см. І саме кутові тристоронні квартири є тут найбільш привабливими з усіх точок зору.

План типового поверху ЖК «Театральний»; ліворуч – тристороння трикімнатна квартира з трьома лоджіями

Найближчий сусід «Театрального» – спортивний комплекс ліцею №25

Вартість житла у «Театральному» розпочинається від 12 400 грн. за один квадратний метр. За ці гроші покупцеві пропонують придбати квартиру у житловому комплексі комфорт-класу/бізнес-класу, який може похвалитися перш за все вигідним розташуванням на тихій ділянці вулиці Театральної, де немає жвавого руху транспорту. Серед недоліків впадає в око хіба що наявність у багатьох квартирах кімнат, довжина яких перевищує ширину більш, ніж удвічі. Втім, «вузькокімнатність» характерна сьогодні практично для всіх житлових новобудов Житомира.

+ розташування у тихому районі історичного центру Житомира

+ фасади облицьовані довговічною клінкерною цеглою

+ засклені за проектом лоджії

+ унікальні тристоронні квартири, які дуже рідко зустрічаються у Житомирі

вузькі і довгі кімнати у деяких квартирах

 

Третій корпус «Фавориту» з «французькими» балконами

Зазвичай великі житлові комплекси не особливо мудрують з оригінальністю: якщо там декілька окремих корпусів – то вони, як правило, або тотожні, або дуже подібні. ЖК «Фаворит» сміливо рве цей шаблон. Забудовник вже звів і здав в експлуатацію два корпуси клубного комплексу, які аніскілечки не схожі між собою. Тепер він завершує третій корпус на вулиці Вітрука – не схожий, як ви вже здогадалися, ані на перший, ані на другий. Саме про третій ми й поговоримо, оскільки всі квартири у корпусах №1 та №2 забудовник вже продав.

«Європейський» балкон з квітами у першому корпусі ЖК «Фаворит»

Другий корпус також повністю заселений

Третій корпус «Фавориту» йде в авангарді сучасної архітектурної моди. Ви тут побачите практично все: і великі засклені балкони, і великі відкриті балкони з виходом у двір, і… маленькі «французькі» балкончики, хаотично розкидані по фасаду. Слід сказати, що «французькі» балкони не є якоюсь дивиною для Житомира. Наприклад, на вулиці Великій Бердичівській можна побачити два будинки з такими балконами, зведені у 60-і роки ХХ ст.: №65 (біля зупинки «вулиця Довженка») та №66/30 (на розі Великої Бердичівської/Гагаріна). Ці будівлі настільки тривіальні, що ви не одразу звернете увагу на балкони шириною близько 35 см. Але у нашому випадку архітектори «Фаворита» розмістили міні-балкони демонстративно асиметрично – і створили один з найоригінальніших фасадів сучасного Житомира.

Гармонія у різноманітності: секції з академічною симетрією чергуються з секціями, де панує «творчий безлад»

На «французьких» балконах прийнято лише стояти, оскільки вони дуже вузькі; сісти (теоретично) на балконі шириною 50 см теж можна – якщо ви зумієте встановити стілець на металеве ґратчасте дно

Третій корпус «Фавориту» налічуватиме 240 квартир, а також нежитлові комерційні приміщення. Висота стель у житлових приміщеннях 2,7 м. Забудовник пропонує однокімнатні, двокімнатні та трикімнатні помешкання, як це прийнято у переважній більшості ЖК комфорт-класу. Будинок орієнтовано чітко за сторонами світу. Тому клієнтам, які хочуть придбати одно- або двокімнатну, слід вирішити головне питання: жити з вікнами на схід і на вулицю – чи з вікнами на захід і у двір? Власникам трикімнатних квартир думати про це не треба, оскільки всі вони як мінімум двосторонні. У таких помешканнях є великі кімнати (вітальні) площею 23,13 кв. м.  Трикімнатні, що виходять на південь – тристоронні; їх можна впізнати за характерним скляним кутом, що виступає за межі фасаду.

Трикімнатна тристороння квартира у третьому корпусі ЖК «Фаворит»: на плані…

…і в процесі будівництва

10-поверховий будинок – монолітно-каркасний; стіни складають з газобетонних блоків, утеплюють та вкривають зовнішньою штукатуркою. У «Фавориті» клієнт завжди може отримати фахову консультацію з питань перепланування та об’єднання квартир. Якщо виникає бажання засклити відкритий балкон – ОСББ радить це зробити за єдиним проектом, аби зовнішній вигляд будинку не псувала «самодіяльна творчість».

Великі закриті балкони, що виходять на вулицю Вітрука

 

Великі відкриті балкони, що «дивляться» у двір

Купити квартиру у «Фавориті» забудовник пропонує за ціною від 10 995 грн. за квадратний метр. Це не найнижчі, але й не найвищі показники для житлового комплексу комфорт-класу/бізнес-класу у Житомирі. З одного боку, будинки розташовані близько до східної околиці міста, біля старої промислової зони. З іншого боку, житловий комплекс із закритою територією, яка охороняється – пропонує клієнтам розвинену внутрішню інфраструктуру: власний фітнес-клуб, аптеки, банки, медичний центр, дитячий центр, великий супермаркет. І жодних проблем з паркуванням авто.

Справжня перлина «Фаворита» – дитячий майданчик, один з кращих у Житомирі

Рекламу житлового комплексу можна побачити навіть на тролейбусах

+ будинок з оригінальними амбітними фасадами, що стане окрасою вулиці Вітрука

+ непогані планування, особливо це стосується трикімнатних квартир

+ засклені великі балкони та «французькі» міні-балкони

+ унікальні тристоронні квартири, які дуже рідко зустрічаються у Житомирі

+ доглянута внутрішня територія і розвинена інфраструктура

вузькі (шириною менше 3,0 м) кімнати у деяких квартирах

(далі буде)

Тарас СТРІЛЬЧИК

P.S. Наводимо Вам, шановний читачу, для порівняння вартість квадратного метра по житловим комплексам, які були розглянуті у статті:

Будьте першим, хто прокоментував "Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*