Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Будівельний Бум-Бум-6
Будівельний Бум-Бум-6

Ми продовжуємо оглядати нові житлові комплекси Житомира, де городяни можуть придбати житло для себе або своїх нащадків (ознайомтеся також з першою, другою, третьою, четвертою та п’ятою частинами нашого великого матеріалу). Сьогодні ми говоримо про цікаві новобудови, розкидані у різних куточках міста. Це перш за все вражаючий ЖК «Олімпійський», який активно будують на Новій-Старій Крошні (вул. Героїв Чорнобиля). В історичному центрі Житомира монтують фундамент «Театрального» – невеликого затишного будинку на 56 квартир. А на вулиці Вітрука триває робота над третім корпусом клубного комплексу «Фаворит», який планують здати в експлуатацію вже у ІІІ-IV кварталах наступного року.

Кожен з цих ЖК має свої оригінальні особливості, про які я скажу нижче. Але є один важливий момент, що об’єднує їх: приналежність до комфорт-класу. Забудовники розуміють об’єктивні потреби ринку і відповідно реагують на них. Якщо 10-15 років назад – до масштабної кризи 2008 року – у Житомирі можна було звести звичайну цегляну (або навіть панельну) коробку економ-класу і розраховувати на непогані прибутки, то сьогодні ситуація кардинально інша. Споживач став ощадливішим і значно вибагливішим. Він уважно вивчає півтора десятки пропозицій на первинному ринку житомирського житла, прискіпливо порівнює їхні характеристики – і, зрештою, обирає один варіант. Зробити правильний вибір саме й допомагає наш огляд-марафон на times.zt.ua.

«Олімпійський», над яким ніколи не заходить сонце

 Ми вже знайомилися з житловими комплексами, розташованими у «бум-кварталі» так званої Нової-Старої Крошні. Нагадаю, там зводять «Домашній» та «Мрію на Покровській». Житловий комплекс «Олімпійський» (забудовник – «Київміськбуд») на вулиці Героїв Чорнобиля ми з певних міркувань залишили «на десерт» – і зараз саме час придивитися до нього уважніше.

01 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Фасади «Олімпійського» виглядають дуже респектабельно, наближаючи житловий комплекс комфорт-класу до «преміуму»

02 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

У плані будинок нагадує літеру «Г»

9-поверховий будинок багато в чому унікальний. Наприклад, тут передбачено 10-й технічний поверх, що можна зустріти далеко не в кожному сучасному ЖК. Окрім корисної функціональності, таке рішення усуває також проблему «останнього житлового поверху». Квартира на дев’ятому за життєвим комфортом нічим не відрізняється від аналогічної квартири на восьмому: тут ніколи не буде надмірної спеки влітку чи надмірного холоду взимку – горище захистить.

03 682x1024 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Над майданчиком «Олімпійського» працюють 2 крани

04 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Будівельники встановлюють плиту перекриття

ЖК «Олімпійський» матиме мінімум 5 секцій та 240 квартир. Несучі стіни зведуть з якісної керамічної червоного цегли, а зовні їх додатково облицюють клінкером з фактурним малюнком, що дозволить фасадам зберегти свій імпозантний вигляд на десятиліття. У квартирах передбачено автономне опалення. Висота стель у житлових приміщеннях 2,78 м. Ще однією особливістю «Олімпійського» є засклені за проектом лоджії та балкони, в тому числі панорамні. Таке рішення гарантує житловому комплексу високу популярність серед покупців – а ми, за традицією, ставимо за це додатковий «плюс».

05 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Муляр, який мурує гарні рівні стіни – одна з найшановніших будівельних професій

06 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Той випадок, коли покупцям не слід остерігатися «холодних» кутових квартир: товщина утеплених зовнішніх стін (зі штукатуренням) – 85 см!

Як у типовому житловому комплексі комфорт-класу/бізнес-класу, тут спроектовані однокімнатні, двокімнатні та трикімнатні квартири.

Планування досить оригінальні. Зокрема, у кожній однокімнатній квартирі – 1 санвузол, а також одне або два допоміжних приміщення, які, за бажанням господарів, можуть бути використані в якості комори чи гардеробу – або навіть другого санвузла, якщо він вам потрібен. У секції №5 можна придбати помешкання, вікна яких виходять одразу на три (!!!) сторони світу: схід, південь і захід – і це ще одна ознака унікальності «Олімпійського».

07 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Планування секції №1; привертають увагу двосторонні квартири з широким краєвидом: однокімнатна (сіро-зелена), двокімнатна (персикова) та трикімнатна (блакитна)

08 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Планування секції №5; праворуч – тристороння двокімнатна квартира з трьома балконами, в якій вдень ніколи не заходитиме сонце

За всіма ознаками перед нами якісний житловий комплекс комфорт-класу з оригінальними архітектурно-дизайнерськими рішеннями – і він, образно кажучи, однією ногою стоїть уже у більш високому премуім-класі. При цьому вартість квадратного метра в «Олімпійському» станом на жовтень 2017 року починається від 8 900 гривень, що більше відповідає ціновим рамкам економ-класу і дуже приємно дивує. Звичайно, ціна житла тут, як і скрізь, зростатиме з наближенням до завершення будівництва. Та навіть з урахуванням цього ЖК «Олімпійський» сьогодні – одна з найбільш привабливих та вигідних пропозицій на ринку новобудов Житомира.

09 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Робота кипить…

10 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Центр продажів ЖК «Олімпійський» винесено на жваву вулицю Покровську – звідси до житлового комплексу трохи більше 200 м

+ «Олімпійський» розташований у мікрорайоні Нова-Стара Крошня, що динамічно розбудовується і має зручну транспортну розв’язку

+ солідний і «дорогий» зовнішній вигляд у поєднанні з відносно низькою вартістю житла

+ фасади облицьовані довговічною клінкерною цеглою

+ засклені лоджії та балкони, в тому числі панорамні

+ оригінальні планування з великою кількістю допоміжних приміщень, а також унікальні тристоронні квартири, які дуже рідко зустрічаються у Житомирі

вузькі кімнати у деяких квартирах

«Театральний»: місце у партері міського життя забезпечене

У першій частині я писав про те, що, незважаючи на жваву будівельну активність у різних районах Житомира – в історичному центрі сьогодні практично нічого не будується. Житловий комплекс «Театральний» (забудовник «Моноліт-Інвестбуд») це один з небагатьох винятків. І один з небагатьох шансів придбати нове житло у тихому районі, звідки до Соборного майдану лише 5 хвилин пішки у неквапливому прогулянковому темпі. А рухаючись з таким же темпом у протилежному напрямку, ви через 4 хвилини будете на Старому Бульварі.

11 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Будівництво «Театрального» розпочалося недавно…

12 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

…і зараз тут лише збирають свайний фундамент

10-поверховий будинок з престижною адресою Театральна, 21 – налічуватиме 56 квартир. Цегляні несучі стіни обкладені зовні облицювальною цеглою – конструктивне рішення, яке ми незмінно вітаємо. Висота стель у помешканнях 2,8 м. У будинку лише 1 під’їзд. Переходи між поверхами, а також усі без винятку лоджії – засклені за проектом. Це ще одна практична деталь, за яку ми ставимо додатковий «плюс».

13 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Будівельна техніка на майданчику «Театрального»

14 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Інформацію про новий житловий комплекс можна побачити на рекламних стендах

Планування усіх поверхів однотипне: три 1-кімнатні квартири, дві 2-кімнатні та одна 3-кімнатна. В усіх двокімнатних та трикімнатних оселях передбачено другий санвузол. Вікна кутових помешкань, як і у випадку з «Олімпійським», виходять на три сторони світу. Тут хочеться зробити невеликий «ліричний відступ». Житомиряни, які виросли у будинках радянської доби, ставляться з певною недовірою до перших та останніх поверхів, а також до кутових квартир, які традиційно вважають «холодними». Можливо, кутові квартири у старих панельних «хрущовках» і не були еталоном кліматичного комфорту. Але зараз зовсім інша картина: у «Театральному», наприклад, товщина зовнішньої утепленої стіни становить 62 см. І саме кутові тристоронні квартири є тут найбільш привабливими з усіх точок зору.

15 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

План типового поверху ЖК «Театральний»; ліворуч – тристороння трикімнатна квартира з трьома лоджіями

16 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Найближчий сусід «Театрального» – спортивний комплекс ліцею №25

Вартість житла у «Театральному» розпочинається від 12 400 грн. за один квадратний метр. За ці гроші покупцеві пропонують придбати квартиру у житловому комплексі комфорт-класу/бізнес-класу, який може похвалитися перш за все вигідним розташуванням на тихій ділянці вулиці Театральної, де немає жвавого руху транспорту. Серед недоліків впадає в око хіба що наявність у багатьох квартирах кімнат, довжина яких перевищує ширину більш, ніж удвічі. Втім, «вузькокімнатність» характерна сьогодні практично для всіх житлових новобудов Житомира.

+ розташування у тихому районі історичного центру Житомира

+ фасади облицьовані довговічною клінкерною цеглою

+ засклені за проектом лоджії

+ унікальні тристоронні квартири, які дуже рідко зустрічаються у Житомирі

вузькі і довгі кімнати у деяких квартирах

 

Третій корпус «Фавориту» з «французькими» балконами

Зазвичай великі житлові комплекси не особливо мудрують з оригінальністю: якщо там декілька окремих корпусів – то вони, як правило, або тотожні, або дуже подібні. ЖК «Фаворит» сміливо рве цей шаблон. Забудовник вже звів і здав в експлуатацію два корпуси клубного комплексу, які аніскілечки не схожі між собою. Тепер він завершує третій корпус на вулиці Вітрука – не схожий, як ви вже здогадалися, ані на перший, ані на другий. Саме про третій ми й поговоримо, оскільки всі квартири у корпусах №1 та №2 забудовник вже продав.

17 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

«Європейський» балкон з квітами у першому корпусі ЖК «Фаворит»

18 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Другий корпус також повністю заселений

Третій корпус «Фавориту» йде в авангарді сучасної архітектурної моди. Ви тут побачите практично все: і великі засклені балкони, і великі відкриті балкони з виходом у двір, і… маленькі «французькі» балкончики, хаотично розкидані по фасаду. Слід сказати, що «французькі» балкони не є якоюсь дивиною для Житомира. Наприклад, на вулиці Великій Бердичівській можна побачити два будинки з такими балконами, зведені у 60-і роки ХХ ст.: №65 (біля зупинки «вулиця Довженка») та №66/30 (на розі Великої Бердичівської/Гагаріна). Ці будівлі настільки тривіальні, що ви не одразу звернете увагу на балкони шириною близько 35 см. Але у нашому випадку архітектори «Фаворита» розмістили міні-балкони демонстративно асиметрично – і створили один з найоригінальніших фасадів сучасного Житомира.

19 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Гармонія у різноманітності: секції з академічною симетрією чергуються з секціями, де панує «творчий безлад»

20 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

На «французьких» балконах прийнято лише стояти, оскільки вони дуже вузькі; сісти (теоретично) на балконі шириною 50 см теж можна – якщо ви зумієте встановити стілець на металеве ґратчасте дно

Третій корпус «Фавориту» налічуватиме 240 квартир, а також нежитлові комерційні приміщення. Висота стель у житлових приміщеннях 2,7 м. Забудовник пропонує однокімнатні, двокімнатні та трикімнатні помешкання, як це прийнято у переважній більшості ЖК комфорт-класу. Будинок орієнтовано чітко за сторонами світу. Тому клієнтам, які хочуть придбати одно- або двокімнатну, слід вирішити головне питання: жити з вікнами на схід і на вулицю – чи з вікнами на захід і у двір? Власникам трикімнатних квартир думати про це не треба, оскільки всі вони як мінімум двосторонні. У таких помешканнях є великі кімнати (вітальні) площею 23,13 кв. м.  Трикімнатні, що виходять на південь – тристоронні; їх можна впізнати за характерним скляним кутом, що виступає за межі фасаду.

21 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Трикімнатна тристороння квартира у третьому корпусі ЖК «Фаворит»: на плані…

22 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

…і в процесі будівництва

10-поверховий будинок – монолітно-каркасний; стіни складають з газобетонних блоків, утеплюють та вкривають зовнішньою штукатуркою. У «Фавориті» клієнт завжди може отримати фахову консультацію з питань перепланування та об’єднання квартир. Якщо виникає бажання засклити відкритий балкон – ОСББ радить це зробити за єдиним проектом, аби зовнішній вигляд будинку не псувала «самодіяльна творчість».

23 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Великі закриті балкони, що виходять на вулицю Вітрука

 

24 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Великі відкриті балкони, що «дивляться» у двір

Купити квартиру у «Фавориті» забудовник пропонує за ціною від 10 995 грн. за квадратний метр. Це не найнижчі, але й не найвищі показники для житлового комплексу комфорт-класу/бізнес-класу у Житомирі. З одного боку, будинки розташовані близько до східної околиці міста, біля старої промислової зони. З іншого боку, житловий комплекс із закритою територією, яка охороняється – пропонує клієнтам розвинену внутрішню інфраструктуру: власний фітнес-клуб, аптеки, банки, медичний центр, дитячий центр, великий супермаркет. І жодних проблем з паркуванням авто.

25 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Справжня перлина «Фаворита» – дитячий майданчик, один з кращих у Житомирі

26 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

Рекламу житлового комплексу можна побачити навіть на тролейбусах

+ будинок з оригінальними амбітними фасадами, що стане окрасою вулиці Вітрука

+ непогані планування, особливо це стосується трикімнатних квартир

+ засклені великі балкони та «французькі» міні-балкони

+ унікальні тристоронні квартири, які дуже рідко зустрічаються у Житомирі

+ доглянута внутрішня територія і розвинена інфраструктура

вузькі (шириною менше 3,0 м) кімнати у деяких квартирах

(далі буде)

Тарас СТРІЛЬЧИК

P.S. Наводимо Вам, шановний читачу, для порівняння вартість квадратного метра по житловим комплексам, які були розглянуті у статті:

Бум6 - Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»

 • 3
  Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "Будівельний Бум-Бум-6: «Олімпійський», «Театральний», «Фаворит»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*