Житомирський міський голова Сергій Сухомлин закликає підприємців поки не платити за оренду | Times ZT

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин закликає підприємців поки не платити за оренду

Вчора, 6 квітня, у Житомирській міській раді провели зустріч з керівниками житомирських ринків, аби домовитися знизити орендну плату для підприємців на період карантину. Про це повідомив міський голова Сергій Сухомлин на своїй сторінці у Фейсбук.

«Як показав аналіз розрахунків, наданих адміністраціями, вони намагаються включити в собівартість за квітень всі платежі, які ринки мали здійснити у І кварталі. До прикладу, ПДВ — 340 тис. грн. Якби порахували прямі витрати, то сума була б удвічі меншою. Або заходи з дезінфекції — 200 тис. грн. Ринки не працюють, тому ці цифри не відповідають дійсності. Або енергоносії — 600 тис. грн. Зараз електроенергія використовується максимум на освітлення в нічний час. За морозильні камери підприємці платять по окремих рахунках. Тобто, якщо говорити виключно про собівартість, то можна знижувати орендну плату більше, ніж на 50%», — зазначив голова.

Під час зустрічі вдалося домовитися про таке:

✅ До середи адміністрації дають реальні розрахунки по собівартості. Ми паралельно через контролюючі та комунальні служби звіряємо всі їхні платежі.

✅ У четвер збираємося на ще одну нараду, під час якої підпишемо тристоронній меморандум з урахуванням всіх зауважень.

✅ Крім того, адміністрації зроблять підприємцям перерахунок орендної плати за березень, і враховують ці кошти у квітневому платежі. Тим, хто вже встиг заплатити за квітень, мають або здійснити перерахунок на травень, або повернути кошти. У травні, якщо карантин продовжать, знижка має бути ще суттєвішою.

✅ Щоб не було ніяких маніпуляцій, у меморандумі обов’язково пропишемо пункт щодо неприпустимості розірвання договору в односторонньому порядку.

Згідно з чинним законодавством, штрафи та пеня нараховуватися не будуть. Це власники ринків і самі підтвердили на зустрічі.

«Тому закликаю житомирських підприємців не платити за оренду, поки ми не підпишемо меморандум. У четвер дам нову інформацію», — сказав Сухомлин.

Нагадаємо, що на Житомирщині закриють єдиний КПП з Білоруссю.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирський міський голова Сергій Сухомлин закликає підприємців поки не платити за оренду"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*