«Житомирводоканал» обіцяє 2 дні без води – і 1 день з отруєною водою

Нещодавно Times.Zt.Ua попереджав про відключення води, заплановане на 22-24 червня. Тоді Водоканал тимчасово відмовився від своїх намірів: там згадали, що в ці дні у школярів випускні вечори. Але зараз можна казати з упевненістю, що води у місті у п’ятницю та суботу не буде. У неділю вода з’явиться – але небезпечна для здоров’я…

У Житомирі в черговий раз вимкнуть водопостачання на 1,5 доби: від 23:00 год. 5 липня до 11:00 год. 7 липня. Але інсайдерські джерела кажуть, що відсутність води може затягнутися до 19:00 год. Більше того, 8 липня відбудеться хлорування, тому використовувати воду у харчових цілях в цей день категорично заборонено.

Схоже, що житомиряни вже втомилися від постійних відключень. І це не дивно, адже Житомир – ледь не єдине місто в Україні, яке протягом кількох діб залишається без води. КП «Житомирводоканал» в особі його керівника Андрія Нікітіна постійно вибачається за незручності та запевняє, що це робиться задля того, щоб покращити якість води, замінити застаріле обладнання, підвищити тиск в мережах. Та поки що, окрім тарифів, не змінюється нічого.

А. Нікітін стверджує, що у 2020 році воду можна буде пити з-під крану. Поки що в це слабко віриться. Ну, хіба що він сам стане наочним прикладом – і зробить селфі, припавши губами до водопровідного крану… Мабуть, тільки в Україні настільки популярна відфільтрована очищена вода, що кіоски її продажу  розташовані ледь не на кожній вулиці. Житомир – місто європейське, але розглянемо на прикладі інших країн ЄС, яка там ситуація з водою.

Вчені стверджують, що чистої води з-під крану не існує в принципі. Цьому є підтвердження численних лабораторій, які проводили метааналіз у багатьох європейських країнах. У воді, не зважаючи на очищення, живуть паразити Giardia і Cryptosporidium, які можуть спровокувати лямбліоз та криспоспоридіоз. В той же час вода є предметом національної гордості в таких країнах, як Німеччина, Австрія, Фінляндія, Франція. Там без остраху сиру воду (!) дають пити дітям. І це все попри те, що хлорування в цих країнах не проводять.

В Україні ж стверджують, що водопровідна вода відповідає стандартам ЄС. Але всі ми бачимо, що з-під крану подекуди тече незрозуміла рідина з дивним кольором, запахом та смаком…

Терпець житомирян уривається. На сайті Житомирської міської ради опубліковано електронну петицію, основними вимогами якої є:

– Відставка керівників КП «Житомирводоканал» та суворе попередження міському голові С. Сухомлину (до речі, в деяких європейських країнах відповідальність за якість води покладена саме на місцеву владу, яка зобов’язана здійснювати чіткий контроль та вживати дієві заходи у разі відхилення від норм).

– Заборона відключення води по всьому місту більше, ніж на одну добу.

– Закриття не потрібних місту проектів, типу бюджету участі, до повного налагодження водопостачання у Житомирі.

– Звернення до Уряду України з проханням вирішити проблему водопостачання у Житомирі.

За кілька днів петиція набрала більше 60% голосів. Маємо надію, що міська влада не обійдеться черговою відпискою у разі, коли петицію підпишуть 250 мешканців міста.

Найбільше обурює, що за рідке болото, яке тече у наших кранах, платити потрібно наче за якісний продукт. Періодично з квитанціями до споживачів проходить інформаційна довідка, згідно з якою вартість води в Україні ледь не найнижча. Здається, що у працівників почуття гумору більше, ніж совісті чи здатності до аналітики. Те, що українська вода не витримує жодного співвідношення «ціна-якість», на тому папірчику не сказано ані слова. Вже мовчимо про рівень доходів громадян в Україні та ЄС.

За іронією долі, припинення водопостачання у місті припадає на свято Івана Купала, яке символізує очищення за допомогою води та вогню. Та скупатися цього дня буде можливим хіба що в тазику…

Орина МАРКЕВИЧ

Будьте першим, хто прокоментував "«Житомирводоканал» обіцяє 2 дні без води – і 1 день з отруєною водою"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*