Житомиряни шоковані станом малих річок Гуйви і Кам’янки

Декілька днів назад Times.Zt.Ua писав про річку Гуйву, де природоохоронці виявили масову загибель риби. Причиною мору може бути сусідство з коростишівським спиртзаводом. У Кам’янці наш кореспондент побачив неприродну синюшну воду з каламутним осадом, від якої нестерпно смерділо – що, швидше за все, також є наслідком забруднення річки в результаті промислових викидів або зливу каналізаційних відходів…

Нагадаємо, Кам’янка та Гуйва – малі річки, що впадають у Тетерів безпосередньо в районі міста. Звідси ж, з Тетерева, Житомир бере так звану “питну” воду. Пити її сьогодні мало хто ризикує, проте у ній городяни миються та використовують для інших особистих потреб. Ця вода неминуче потрапляє в очі та на слизові оболонки людей, в тому числі дітей.

Нагадаємо також, що “Житомирводоканал” 5 липня в черговий раз відключить воду майже на дві доби для “профілактики”. Скептики кажуть, що справжня причина відключення дуже проста: вода у міських мережах не відповідає санітарним нормам, і її намагатимуться хоч якось очистити, в тому числі за допомогою посиленого хлорування.

Ми б’ємо в усі дзвони і вкотре привертаємо увагу городян до однієї з найболючіших проблем міста. Ми вважаємо, що міська та обласна влада роблять абсолютно недостатньо для того, аби забезпечити дієву охорону водних ресурсів. Забруднення малих річок Житомира це не просто якісь поодинокі негарні випадки, а системне екологічне варварство, яке вбиває нас із вами у буквальному сенсі.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Артем НОВИЦЬКИЙ

2 коментарів до "Житомиряни шоковані станом малих річок Гуйви і Кам’янки"

  1. Страна всеобщего пофигизма.
    Интересуют только деньги в карманах, и все равно, что потом тратить их на лечение.
    Предлагаю разместить рекламные щиты экологической инспекции хотя бы в местах рыбалки. Вьезд в Андрушевку, Кодню, Буки, Бердичевский мост через реку Гуйва, вьезд на полигон через с.Сингуры ….
    Народ будет звонить… Если эта инспекция работает, то сетей будет намного меньше. Да и возможно сбросы бумажной фабрики Житомира заметят….

  2. жуткое состояние реки Гуйва можно увидеть в селе Писки, где так называемые бизнесмены перегородили плотину, затопили луга с одной только целью: разводить рыбу, продавать и получить много денег. В результате за два года речка превратилась в широкое, вонючее болото в котором рыба жить не может, дохнет. Вода стоячая. За плотиной река обмелела, тоже болото. А была кристально чистая вода в быстро текущей реке. Купаться сейчас нельзя. Ужасное, безнаказанное отношение к природе

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*