Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1X FAN models
1xfan manager
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange

День рибалки обернувся катастрофою: в р. Гуйва загинула майже вся риба

27 червня – Міжнародний день рибалки, який вперше відзначили 1985 р. Ситуація на р. Гуйва зробила цей день «незабутнім»: у водоймі в районі Андрушівки рибоохоронний патруль та екологічна інспекція виявили масову загибель риби. Все сталося неподалік від очисних споруд Коростишівського спиртового комбінату…

Житомирський рибоохоронний патруль виїхав на дану подію, отримавши дзвінок від представника громадської організації Андрушівки «АвтоЄвроСила». Патруль разом з екологічною інспекцією встановили на місці події масову загибель риби.

За фактом локальної біологічної катастрофи проведено обстеження берегової лінії річки Гуйва в межах міста Андрушівки. Працівники служб зафіксували різкий неприємний запах від водойми, її колір був зелено-каламутний. Було виявлено: плітку – 1439 екземплярів; окуня – 1782 екземпляри; краснопірки – 1820 екземплярів; щуки – 324 екземпляри; верховодки – 1979 екземплярів; судака – 291 екземпляр; карася – 1592 екземпляри.

Працівники екологічної інспекції відібрали 3 проби води з річки Гуйва в місці ймовірного забруднення, а також взяли пробу води з труби поблизу підприємства, з якої здійснюються скиди. На даний час проби аналізують. Попередні результати будуть готові 2 липня 2018 року. Точні причини, що викликали забруднення річки та масову загибель річки будуть відомі після отримання результатів аналізу води. Ймовірно, тоді ж визначаться і з тим, хто винен і хто має компенсувати збитки.

Стан води в річках Житомирської області можна вважати незадовільним. Про це свідчить їх брудний колір, часто неприємний запах, а іноді й помітні хімічні викиди. Високий рівень забрудненості підтверджує і масова смертність риби, яка сталася вже не вперше.

26 червня депутатами Житомирської міської ради було виділено 197 000 гривень на придбання риби для проведення подальшого зариблення. В планах закупівля 15 800 товстолобиків і 4 740 білих амурів. Такі дії передбачені в Програмі благоустрою і розвитку комунального господарства міста Житомира на 2016-2018 роки. 

Але є одне «але»: товстолобик та білий амур – це чужинці для наших водойм. До того ж, смакові якості товстолобика – набагато нижчі, ніж ті ж якості нашого «рідного» карася, судака чи щуки.

На початку квітня за кошти небайдужих житомирян – зарибили водойму в районі паперової фабрики. Люди випустили до води 150 кілограмів риби. Метою такого вчинку було майбутнє розширення популяції. Гроші збирались шляхом добровільних пожертвувань городян: на ринку була встановлена скринька, до якої кожен небайдужий міг покласти стільки, скільки вважав за потрібне.

Кажуть, що гроші давали не лише рибалки, а й пересічні містяни, які розуміють важливість збереження водойм з натуральною фауною. Щоб і їхні нащадки могли бачити природу в такому вигляді, в якому вона була створена.

Не будьте байдужими! Якщо ви стали свідком браконьєрського вилову риби або факту її масової загибелі – слід негайно звернутися з даним повідомленням до житомирського рибоохоронного патруля.

Тетяна ОВСІЄНКО

Раніше TIMES.ZT писав: Як вдало сходити з чоловіком на рибалку

Будьте першим, хто прокоментував "День рибалки обернувся катастрофою: в р. Гуйва загинула майже вся риба"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*