Валерій Демецький став чемпіоном світу з боротьби самбо серед майстрів

Збірна України на ЧС-2018 з боротьби самбо серед майстрів

Житомирський самбіст-ветеран втретє завоював золоту медаль на чемпіонаті світу. Першу здобув у 2016 році в Хорватії, а другу через рік – в Греції.

Чемпіонат світу з боротьби самбо – 2018 серед майстрів (ветеранів) відбувся 19–21 жовтня у Касабланці (Марокко), а його учасниками стали спортсмени з 24 країн. У сумі «синьо-жовта» збірна виборола 28 нагород. Серед них – 6 золотих, 11 срібних та 11 бронзових медалей.

Валерію Демецькому, який представляв на змаганнях Житомирську область, не було рівних серед самбістів 45–49 років у ваговій категорії понад 100 кг. У першій сутичці українець здолав німецького спортсмена й отримав серйозну травму руки. Та це не завадило йому в другому (фінальному) поєдинку перемогти суперника з Молдови. Загалом у цій віковій та ваговій категоріях змагалися четверо самбістів.

Валерій Демецький під час нагородження

За словами переможця, «синьо-жовтій» команді дуже допомогла і налаштовувала на успіх підтримка української діаспори в Марокко.

«З квітня до вересня я не тренувався і не знав до кінця, що поїду на змагання, – розповів Валерій Демецький. – Коли є травма, ти не можеш боротися на всі 100 %, треба перелаштуватися і з тих можливостей, які маєш, вижимати по максимуму. Запам’ятався фінальний поєдинок. Мій суперник сильний в партері, проте всі його спроби були марними. Я знав особливості боротьби обох своїх суперників, бо ми боролися на чемпіонатах раніше».

Цікаво, що призер прийшов у боротьбу достатньо пізно (14 років), але швидко почав прогресувати. Переїхав у Харків, де навчався у спортивному ліцеї-інтернаті, а потім – у Київ (університет фізичного виховання і спорту). В 21 рік отримав декілька серйозних травм поспіль і вирішив завершити свою кар’єру. Після восьмирічної перерви відновив тренування, а також почав перемагати на чемпіонатах України.

Спортсмен охоче поділився порадою для молодих спортсменів і тих, хто хоче перемагати.

Валерій Демецький разом із нагородами

«Мені вистачає декількох стартів у році, щоб отримати необхідну дозу адреналіну. Мене зрозуміють ті, хто хоч раз виходив боротися. Перемогти може лише той, хто до цього готовий. Важлива фізична, технічна підготовка, психологічний настрой, цілий комплекс якостей має бути у людини, – вважає триразовий чемпіон світу серед майстрів (ветеранів). – Коли я боровся молодим, то проблема полягала у настрої себе задовго і перед самим поєдинком, щоб не було ефекту “перегорання”. Потрібно готувати себе не лише фізично, а й вміти грамотно налаштувати себе морально, розуміти самого себе, а також свої цілі».

Здобута золота медаль

Золота медаль (тил)

Аліна ДЕМБІЦЬКА

Фото: Аліна Дембіцька, Федерація самбо України

Будьте першим, хто прокоментував "Валерій Демецький став чемпіоном світу з боротьби самбо серед майстрів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*