«Життя vs війна» В Житомирі презентували  книгу віршів та фото поетеси Ольги Бортнікової (ФОТО)

В Житомирі презентували книгу віршів та фото поетеси Ольги Бортнікової

Кожна сторінка презентованої книги, кожен вірш, кожна світлина – це окрема історія, окрема доля.

Під час презентації в Домі української культури усі ці історії ожили завдяки професійним акторам та аматорам, які під керівництвом заслуженого артиста України, режисера Петра Авраменко влаштували справжній перформанс. Перед глядачами виступили заслужені артистки  України Олени Заведії та Лілія Берелет, актори Житомирського академічного музично драматичного театру ім Івана Кочерги Володимир Вербельчук та Дмитро Савченко, студенти фахового коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка та студенти ЖДУ ім. Івана Франка, кафедри мистецької освіти, юні акторки Злата Аллахвердян та Сабіна Дмуховська, співачка Галина Пашинська, а також співак, актор, музикант Руслан Мединський.

 До збірки увійшов 41 чуттєвий вірш поетки Ольги Бортнікової та неймовірні світлини фотографів – Андрія Дідківського, В’ячеслава Ратинського, Тараса Орєшнікова, Леоніда Шевчука і Марти Яроцької, які з перших днів широкомасштабної війни працювали, щоб показати світу наслідки дій ворожої армії.

 Ця книга про те, як змінила наше життя війна, про відчуття й переживання: зруйновані плани, пошматовані душі, розбомблені будинки і поламані людські долі. У світлинах та віршах йдеться про страх, рішучу дію, а ще про величезну, непохитну віру в перемогу України.

Ольга Бортнікова — житомирська поетка і авторка 41- го поетичного твору, що увійшли до збірки.  “Про любов, про біль, про лють і гнів, надію та непохитну віру в Перемогу”, — характеризує Ольга свої вірші. — Кожен з них я пропустила через серце”.

На перших сторінках  — вірші,  написані в підвалі у перші дні повномасштабної.

“Пам’ятаю ніч, коли моя дитина спала у підвалі під час повітряних тривог  замість того, щоб бути  у м’якому ліжечку зі своїми іграшками”.  Так з’явився вірш  “Колискова”, який увійшов до літературного перформансу «Відсіч». Його читала Лілія Берелет на сцені драматичного театру. ” Всі глядачі  тоді не могли стримати сліз. Це було трепетно та зворушливо”, — каже авторка поезій.

ФОТО Тарас ОРЕШНІКОВ

Річка Тетерів вирувала – житомиряни змагалися на драгонботах (ФОТО)

В Житомирі реггей-гурт «Сьоме сонце любові» та автор-виконавець Кара зіграли концерт на підтримку ЗСУ (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "«Життя vs війна» В Житомирі презентували  книгу віршів та фото поетеси Ольги Бортнікової (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*