Зламаний турнікет, погрози, сніжки та плани на майдан: як житомиряни втретє протестували через тарифи

У Житомирі сьогодні, 15 січня, відбувся черговий комунальний протест, в якому взяло участь близько 300 житомирян. Протестувальники мітингували під чотирма установами міста –  “Житомиргазом”, “Житомиртеплокомуненерго” Житомирською обладміністрацією та міською радою. Натомість в столиці національний мітинг був провалений. На майдані Незалежності в Києві зібралося лише кілька десятків протестувальників. 

 Вимоги житомирських активістів були незмінними – знизити вартість комунальних тарифів. Крім того, житомиряни вимагали людяного ставлення до себе від працівників комунальних служб, також зібрання позачергових сесій обл та міськ влади, обгрунтованих цін на проїзд у транспорті, якісного водопостачання, тощо. 

 

“Основною вимогою було, щоб “Житомиргаз” з повагою ставився до своїх клієнтів, щоб не зловживали своїм монопольним становищем, а звернулися до Уряду, до НКРЕКП з вимогою зменшення тарифу на газ та його транспортування. Потім, організованим рухом, ми прийшли до “Житомиртеплокомуненерго”. Спілкуючись з фінансовим директором та керівництвом цієї компанії, ми озвучили свої вимоги до оператора ринку, щоб вони звернулися до НКРЕКП, до Уряду про зменшення тарифу на електроенергію. Зокрема, повернення пільгових 100 квт по по 19 коп для пересічного населення, а також зменшення до попереднього рівня тарифів електропостачання для підприємств. Потім ми прийшли на президію Житомирської облради, далі в міськраду. Вона перша відгукнулася на наші вимоги, тому що після першого мітингу вже 11 січня вони зібрали позачергову сесію”, – розповів один з координаторів акції Сергій Ткачук.

У результаті такого мітингу заступниця директора “Житомиргаз” отримала сніжкою, в облраді зламали турнікет на вході та обіцяли влаштувати комунальний майдан, якщо на  протест не відреагує влада. 

Це була вже третя акція в Житомирі, проте житомиряни обіцяють знову зібратись у міськраді 19 січня, якщо не побачать рішучих дій. 

Відеотрансляцію події можна переглянути тут

Будьте першим, хто прокоментував "Зламаний турнікет, погрози, сніжки та плани на майдан: як житомиряни втретє протестували через тарифи"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*