Злочини і покарання: білоруси б’ють ОМОНівців у Новополоцьку, Пінську і Барановичах (ВІДЕО)

Останні події, в тому числі звільнення сотень затриманих у Мінську та інших містах – шокували Білорусь. По-перше, деякі люди зникли без сліду. По-друге, звільнені з катівень розповідають історії настільки жахливі, що мозок звичайної людини відмовляється у це вірити. Катування голодом, холодом і спрагою, тривалі звірячі побиття, пропускання арештанта крізь стрій силовиків з кийками, ґвалтування підлітків (!) гумовими палицями – від цього волосся стає дибки.

Ось що розповідають чоловіки, яких випустили із СІЗО у Мінську.

 А це розповідь жінок, яких так само катували.

Сотні жертв ОМОНу та ВВ лежать сьогодні у лікарнях. Деякі з них не просто побиті, а скалічені: розриви печінки та інших внутрішніх органів, переламані кістки тощо.

У 19-річну дівчину влучила світло-шумова граната та декілька гумових куль. В результаті вона частково втратила зір та слух.

Опубліковано відео загибелі Олександра Тарайковського – першого мученика Площі-2020. Він загинув увечері 10 серпня, за офіційною версією – нібито від вибуху якогось предмету, який тримав у руці. На першому відео видно людину, яка йде у бік групи силовиків. Потім цей чоловік падає, його груди і живіт заюшені кров’ю.

На відео, знятому з іншого ракурсу, видно, що ніякого вибухового предмету у руках Олександра Тарайковського нема. Він просто йде до силовиків з піднятими руками. А ті його вбивають.

Отже, офіційна версія – звичайна брехня, покликана приховати черговий злочин силовиків Олександра Лукашенка. А кожен злочин, як відомо, має бути покараний. Я вже писав про те, що протести у Білорусі носять тотальний та дисперсний характер. Протестують не лише у Мінську, але й в усіх обласних центрах та багатьох районних. Саме в невеликих містах, де захисники режиму не можуть забезпечити чисельну перевагу над демонстрантами – і сталися перші випадки «покарання карателів». У Новополоцьку група молодих білорусів кинулася у бійку прямо серед білого дня.

У Барановичах демонстранти відтіснили силовиків і змусили їх тікати. А у Пінську розлючений натовп напав на ОМОНівців і побив їх дрючками.

Ці ексцеси поки що поодинокі. Але, як свідчить досвід Зимового Майдану, з підняттями градусу протестів подібні сутички відбуватимуться все частіше – доки не переростуть у масові побоїща.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Злочини і покарання: білоруси б’ють ОМОНівців у Новополоцьку, Пінську і Барановичах (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*