«ЗСУ запрошує на узбережжя Криму. Літо-2023»: у Житомирі студенти виготовили для воїнів ексклюзивне мило (ФОТО)

Колектив Житомирського державного університету імені Івана Франка продовжує втілювати різноманітні ініціативи на підтримку захисників. Зокрема, збирають кошти і купують квадрокоптери, тепловізори для воїнів на передову, відправляють посилки з іншими необхідними речами.

Свій внесок роблять викладачі та студенти природничого факультету, зокрема кафедри хімії. З осені вони на постійній основі виготовляють окопні свічки. Попередньо збирають металеві бляшанки, картон. Парафін або віск для цього передають небайдужі чи купують за рахунок благодійних внесків. Щоразу виходить партія із сотні чи більше таких свічок, кожну з яких прикрашають наліпки «Я ЖДУ тебе з перемогою». Усе пакують і відправляють на фронт, відповідно до запитів. Кажуть, що потреба в окопних свічках є й досі, тож продовжують працювати.

Крім цього, у рамках майстер-класів і лабораторних занять навчальних дисциплін «Хімія побутових засобів» та «Косметична та харчова хімія» під керівництвом викладачки кафедри хімії ЖДУ ім.І.Франка Ольги Авдєєвої студенти спеціальності «Хімія» вчаться робити косметичне мило. Свої навики вже встигли випробувати у корисній справі та підготували спеціальне мило для військовослужбовців під час акції «ЗСУ запрошує на узбережжя Криму. Літо-2023».

Займалися цим напередодні Великодня. Аби усе задумане вдалося, робили мило у кілька етапів, дотримуючись технології. У форму викладали мильні «камені», які зробили завчасно, заливали їх мильною основою різних кольорів, імітуючи морську хвилю, піну. Коли все застигло, мило порізали на бруски і запакували в індивідуальні упаковки із відповідним написом «ЗСУ запрошує на узбережжя Криму. Літо-2023».

«Разом до перемоги!» – під таким гаслом ми зі студентами втілювали наш задум: хотіли власноруч зробити мило у техніці мильних камінців, яке б відтворювало узбережжя Чорного моря. Це тривалий процес, клопітка робота, але у нас все вдалося, тож результатом цілком задоволені, адже змогли у виробах відтворити море, хвилі, камені. Наша акція «ЗСУ запрошує на узбережжя Криму. Літо-2023» – вдалася, – наголошує Ольга Авдєєва. – Ми продовжуємо підтримувати дух захисників і використовуємо кожну можливість, аби допомогти їм, хоч трохи підняти настрій, підбадьорити. Частину мила, як засіб гігієни, з нагоди Чистого четверга було відправлено військовим на позиції, іншу – віднесли бійцям, що проходять лікування у госпіталі. Звичайно, не могли лишити їх без смачненького, тож додатково вдома спекли ще паски».

Юлія Демусь

«Шоколад для ЗСУ»: у школах і закладах Житомира розмістили скриньки для збору солодощів для військових (ФОТО)

«Зруйновані міста України» – серія картин 14-річного Максима Косякевича з Житомирщини про наслідки війни (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "«ЗСУ запрошує на узбережжя Криму. Літо-2023»: у Житомирі студенти виготовили для воїнів ексклюзивне мило (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*