Студентки з Миколаївщини розмальовують стіни укриття у житомирській лікарні (ФОТО)

Восени минулого року двоє дівчат із Миколаївщини – Маргарита Феттер та Світлана Которобай, переїхали до Житомира. До того встигли закінчити Очаківську ЗОШ №2 ім. П.П.Шмідта, готувалися про проходження ЗНО і майбутнього вступу в заклади вищої освіти. Ріта захоплювалася малюванням, Лана грала у волейбол.

Війна дещо вплинула на їх подальші плани, тож прийняли рішення їхати у більш безпечний регіон. Розповідають, що раніше в Житомирі не бували ніколи. Знайомилися з містом та облаштовувалися самостійно, адже рідні залишилися у Миколаївській області.

Нині дівчата – студентки Житомирського державного університету імені Івара Франка, проживають у гуртожитку. 17-річна Лана обрала для себе фах графічного дизайнера, а 18-річна Ріта – майбутній перекладач.

Окрім навчання, подруги долучилися до волонтерського проєкту «Діти малюють для дітей» від ГО Арт-простір «Сонях», яку очолює викладачка образотворчих дисциплін у музичній школі №1 імені Б. Лятошинського, художниця Яна Сіхневич. Зокрема, до неї із проханням розписати стіни в укритті Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні безпосередньо звернулися представники установи.

За словами Яни, це чергова волонтерська ініціатива у творчому напрямку, яку реалізує у період повномасштабної війни, але перша саме для її громадської організації. Основні роботи з розпису стін стартували у березні і невдовзі планують завершувати.

«Про цей проєкт Лана дізналася в університеті. Оскільки ми проживаємо у кімнаті разом, то й долучитися вирішили вдвох. Подібного досвіду не мали, але Яна нам багато допомагає, підказує, – каже Ріта Феттер. – Я свого часу закінчила художню школу, а Лана опановувала все самостійно. Крім розпису підвалу, ми створюємо власні картини, малюємо щось на дозвіллі або на заняття в університет. У лікарню приходимо раз-два на тиждень і розписуємо стіни в середньому по годин три. Малюємо у вільному стилі і намагаємося зробити все так, аби дітям сподобалося».

Зокрема, на стінах в укритті лікарні представлені різні малюнки – літачки, птахи, тварини, зайчики, цифри, мама слон та слоненя, сім’я бобрів, величезне дерево з пташкою, совою, лінивцем та мавпочкою, а також є українські мотиви – соняхи, тин, глечики, калина, хатина, національні орнаменти.

Юлія Демусь

Соняшники, голуби миру та українські хатинки: проєкт «Малюю Перемогу» для дітей у Житомирі (ФОТО)

«Прагну популяризувати цей вид спорту», – чемпіон України з водного туризму, майстер спорту Олександр Марченко (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Студентки з Миколаївщини розмальовують стіни укриття у житомирській лікарні (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*