Восени минулого року двоє дівчат із Миколаївщини – Маргарита Феттер та Світлана Которобай, переїхали до Житомира. До того встигли закінчити Очаківську ЗОШ №2 ім. П.П.Шмідта, готувалися про проходження ЗНО і майбутнього вступу в заклади вищої освіти. Ріта захоплювалася малюванням, Лана грала у волейбол.
Війна дещо вплинула на їх подальші плани, тож прийняли рішення їхати у більш безпечний регіон. Розповідають, що раніше в Житомирі не бували ніколи. Знайомилися з містом та облаштовувалися самостійно, адже рідні залишилися у Миколаївській області.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/b9c393bd-0344-4369-ad0b-3a7a04d2ee44-1024x769.jpg)
Нині дівчата – студентки Житомирського державного університету імені Івара Франка, проживають у гуртожитку. 17-річна Лана обрала для себе фах графічного дизайнера, а 18-річна Ріта – майбутній перекладач.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/68eac39a-046c-4488-aa2a-780340867b33-1024x768.jpg)
Окрім навчання, подруги долучилися до волонтерського проєкту «Діти малюють для дітей» від ГО Арт-простір «Сонях», яку очолює викладачка образотворчих дисциплін у музичній школі №1 імені Б. Лятошинського, художниця Яна Сіхневич. Зокрема, до неї із проханням розписати стіни в укритті Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні безпосередньо звернулися представники установи.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/51181bd9-0e75-4550-9bf0-240ea0ce01ec-1024x768.jpg)
За словами Яни, це чергова волонтерська ініціатива у творчому напрямку, яку реалізує у період повномасштабної війни, але перша саме для її громадської організації. Основні роботи з розпису стін стартували у березні і невдовзі планують завершувати.
«Про цей проєкт Лана дізналася в університеті. Оскільки ми проживаємо у кімнаті разом, то й долучитися вирішили вдвох. Подібного досвіду не мали, але Яна нам багато допомагає, підказує, – каже Ріта Феттер. – Я свого часу закінчила художню школу, а Лана опановувала все самостійно. Крім розпису підвалу, ми створюємо власні картини, малюємо щось на дозвіллі або на заняття в університет. У лікарню приходимо раз-два на тиждень і розписуємо стіни в середньому по годин три. Малюємо у вільному стилі і намагаємося зробити все так, аби дітям сподобалося».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/04/3acb147c-aea0-454c-b95a-c346d5836e85-1024x768.jpg)
Зокрема, на стінах в укритті лікарні представлені різні малюнки – літачки, птахи, тварини, зайчики, цифри, мама слон та слоненя, сім’я бобрів, величезне дерево з пташкою, совою, лінивцем та мавпочкою, а також є українські мотиви – соняхи, тин, глечики, калина, хатина, національні орнаменти.
Юлія Демусь
Соняшники, голуби миру та українські хатинки: проєкт «Малюю Перемогу» для дітей у Житомирі (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Студентки з Миколаївщини розмальовують стіни укриття у житомирській лікарні (ФОТО)"