Соняшники, голуби миру та українські хатинки: проєкт «Малюю Перемогу» для дітей у Житомирі (ФОТО)

Минулого року в Житомирі більше 400 дітей під керівництвом художниці Яни Сіхневич за три дні створили рекордну картину, ширина якої 60 метрів, а висота –   півтора метра. Окремі сюжети композиційно об’єднали однією стилістикою, використовуючи образи-символи, характерні для України  – калина, соняхи, мак, птиця, космос, літак «Мрія», вареники, борщ, хліб, рушник, пшениця, снопи, півня, курку, яблука, груші, гарбуз, Карпати, море, кораблі, пам’ятки архітектури, деякі міста України, Житомир і його цікаві місцини. Готову роботу «Ти у мене єдина» представили на майдані Соборному з нагоди 30-річчя Незалежності України. Відповідний рекорд – написання найбільшої картини, на якій зображено найбільше національних символів країни, було офіційно зафіксовано та внесено до «Книги рекордів України»

В умовах війни художниця взялася втілювати новий проєкт – «Малюю Перемогу», який покликаний розвивати в дітях культурно-патріотичне виховання. Необхідну підтримку в реалізації надали «British council of Ukraine», «Creative Enterprise Ukraine». Заняття проводить для дітей внутрішньо-переміщених осіб та житомирян. Участь в проєкті – безкоштовна.

«Ідея проводити подібні заходи виникла під впливом нинішніх подій. На початку березня, коли вже було зрозуміло, що «цей дощ надовго», вирішила, що завдяки малюванню можна налаштовувати наших діток на те, що у такий спосіб вони можуть наближати перемогу, – пояснює Яна Сіхневич. – Тобто, через свої малюнки, художнє бачення вони передають мрії, прагнення. Також для них цей процес, ніби арт-терапія. Особисто я дуже позитивна та оптимістично налаштована людина, щиро вірю в нашу перемогу і саме таким настроєм заряджаю учасників проєкту. Спочатку проводила заняття у Вінницькій області для дітей з Бахмута, Краматорська, Соледара. Після повернення у Житомир – продовжила».

Наразі до проєкту «Малюю Перемогу» долучилося більше півсотні дітей різного віку. Разом із наставницею вивчали українську символіку, традиційне національне вбрання, «варили борщ» на папері, створювали голубів миру, малювали українські хати та соняшники, які прийнято дарувати переможцям.

«Ми всі – майбутні переможці! Цей факт вже встановлено, залишилося тільки зачекати остаточну дату перемоги. З вересня у рамках проєкту планую відвідати навчальні заклади та інтернати для поганочуючих дітей і дітей з особливими потребами. Поки тривають переговори та організаційні питання з приводу проведення подібних заходів. Звісно, що проєкт буде продовжуватися і надалі, бо попереду і Різдво, і новорічні свята», – додає художниця.

Яна Сіхневич викладає образотворчі дисципліни у  музичній школі №1 імені Б. Лятошинського. З-поміж іншого, разом із учнями створюють патріотичні малюнки, які відправляють захисникам на передову.

Малювати майбутня художниця почала ще з дитинства, закінчила художню школу, Національну академію керівних кадрів культури та мистецтва.

Практикує багато технік декоративного направлення – декупаж, вітраж, кракелюр, флористика. Бере активну участь у виставках та пленерах, проводить майстер-класи для дітей і дорослих. Любить працювати аквареллю, в техніці скетч.

Юлія Демусь

Старовинні предмети побуту, інтерактивні експонати та фотозони: лабораторія музеєзнавства «Мистецьке Полісся» у Житомирі (ФОТО)

Культурний фронт: під час благодійної акції в Житомирі продаватимуть вироби майстрів для потреб ЗСУ (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Соняшники, голуби миру та українські хатинки: проєкт «Малюю Перемогу» для дітей у Житомирі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*