Старовинні предмети побуту, інтерактивні експонати та фотозони: лабораторія музеєзнавства «Мистецьке Полісся» у Житомирі (ФОТО)

На початку цього року ректор Поліського національного університету Олег Скидан, розповідаючи про роботу над облаштуванням туристичної локації – казематів у підвалі центрального корпусу, анонсував появу нової спеціальності – «Музеєзнавство», яка наразі вже доступна для абітурієнтів у рамках вступної кампанії-2022.

Крім цього, днями в університеті відкрили лабораторію музеєзнавства «Мистецьке Полісся», де зібрані предмети побуту і традиційні елементи обрядовості, які використовували поліщуки у ХІХ ст. На базі лабораторії надалі не лише проводитимуть заняття для студентів, але й екскурсії та майстер-класи для усіх бажаючих.

«Лабораторія музейної справи виникла за потреби учасників освітнього процесу та ініціативи стейкхолдера спеціальності «Туризм» Анни Івченко – керівника обласної мистецько-культурної спілки народних майстрів «Мистецьке Полісся». Власне, експонати сюди надійшли безпосередньо з музею «Мистецьке Полісся», який донедавна функціонував у Житомирі в приміщенні по вул. М. Бердичівська, – розповідає асистент кафедри економіки, підприємництва та туризму Поліського національного університету Анна Осіпчук. – Здобувачі вищої освіти спеціальності «Туризм» охоче проходили навчальні практики на базі колишнього музею, а тепер зможуть отримувати знання та практичний досвід у сфері музеєзнавства та екскурсійної діяльності у лабораторії нашого університету».


За її словами, основна мета створення такої лабораторії на базі кафедри економіки, підприємництва та туризму – покращення навчального процесу, наочної презентації різноманітних експонатів, можливість на практиці спробувати організувати та провести екскурсію, ознайомитись з концепцією складання екскурсій, виготовлення авторських сувенірів.

Все це сприятиме розвитку методики організації та проведення сучасних просвітницьких, навчальних, рекреаційних занять з різновіковою аудиторією у просторі музею та навколомузейному просторі закладу вищої освіти.

«У перспективі планується проведення екскурсій та майстер-класів за попереднім узгодженням. На відвідувачів чекають писанкарство, ткання на верстаті, вироби з льону та конопель, ін. Крім цього, в лабораторії є фотозони та інтерактивні експонати, – продовжує Анна Осіпчук. – Родзинка – «Колесо туризму», покрутивши яке, екскурсійна група може взяти участь у розіграші мандрівки до туристичної дестинації партнерів «Мистецького Полісся».

Нагадаємо, що у Поліському національному університеті вже кілька років діє експозиція навчально-наукового центру екології та охорони навколишнього середовища, де можна побачити велетенських тарганів, павуків, рослини-хижаки, екзоти та багато іншого.

Минулого місяця в університеті презентували еко-коворкінг для студентів: сучасний і багатофункціональний простір з меблями і технікою облаштували в колишній лекційній аудиторії.

Також на базі ЗВО функціонує психологічний хаб «Safe Space» та інжинірингова школа «Noosphere Engineering School», учасники якої створили безліч цікавих розробок. Зокрема, мобільні додатки для вивчення хімії, фізики, астрономії, покращення кліматичної ситуації, тощо.

Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "Старовинні предмети побуту, інтерактивні експонати та фотозони: лабораторія музеєзнавства «Мистецьке Полісся» у Житомирі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*