15-річна волонтерка Тетяна Грицик допомагає рятувати безпритульних тварин у Житомирі

Спочатку житомирянці Тетяні Грицик завдяки підтримці небайдужих вдалося виходити новонароджених кошенят, яких у пакеті підкинули під її будинок, а згодом вона стала волонтеркою і нині допомагає прилаштовувати в родини тварин з вулиці.

Дівчині – 15 років, вона навчається у ліцеї №10, має собаку Дану, якою опікується особисто, а ще 10 котиків і 5 песиків, яким не змогла знайти господарів, тож залишила в себе і разом з батьками доглядає їх. Каже, що рідні підтримують, адже також люблять тварин. Мама допомагає в усьому, тато несе службу в ЗСУ.

У планах юної волонтерки – стати ветеринаром, але спершу необхідно закінчити ліцей навчальний заклад та остаточно визначитися із вибором професії.

«З раннього віку я зрозуміла, що не просто люблю тваринок, а хочу допомагати їм, зокрема безпритульним. Спостерігала, як багато тварин опиняються на вулиці чи гинуть від рук людей, бачила якими жорстокими вони можуть бути. Вирішила, що маю робити стільки, скільки зможу, – розповідає Тетяна Грицик. – Кілька років тому під будинком ми знайшли новонароджених кошенят. Оскільки із волонтерів на той час я знала лише Юлію Невмержицьку – одну із засновниць ГО «Animal Help Zhytomyr», то звернулася до неї. Разом з нею шукали кішку, яка б змогла годувати малих. У нас все вдалося – кошенята вижили, а коли підросли, то у них з’явилися люблячі родини. Також Юлія поділилася ідеєю, за що я їй вдячна, аби брали на перетримку кошенят і щенят. Тоді я зрозуміла, що дійсно можу бути корисною – забирати тварин з вулиці додому тимчасово, забезпечувати їх догляд та необхідні процедури, щоб були в безпеці, не голодні, а далі шукати новий дім. Волонтерську діяльність в цьому напрямку розпочала у 12-річному віці і продовжую. Завжди знаходжу час. Для мене це важливо, бо тварини – це більша частина мого життя. Не розумію, як їх можна не любити З-поміж іншого, я адміністратор та модератор спільноти ГО «Animal Help Zhytomyr» у соцмережі, де розміщуємо дописи із актуальними потребами, звітами, анонсами заходів, світлини постраждалих тварин, які потребують лікування або тих, що вже можуть стати чиїмсь домашнім улюбленцем, публікації про пошук зниклих тощо».

Паралельно з цим Тетяна веде власну сторінку – розповідає про врятованих тварин, їх історії, клички, особливості характеру чи навіть родинні зв’язки: уся детальна інформація для тих, хто захоче поділися своїм теплом і турботою з котиками та песиками, взяти під свою опіку. Окремо постить фото і відео грайливих, енергійних та життєрадісних тварин, у яких з’явилися господарі. До речі, прилаштовувати вдається не лише в Житомирі чи по області, а й в інші регіони і навіть за кордоном – у Польщу, Португалію та ін.

Юлія Демусь

Людмила Охотнікова про діяльність ГО «ЗОО Дозор» у період війни і акції з прилаштування тварин (ФОТО)

16-річна Віолета Кумечко про тренування під час війни, дружбу в спорті і «золото» на етапі Кубку світу з самбо (ФОТО)


Будьте першим, хто прокоментував "15-річна волонтерка Тетяна Грицик допомагає рятувати безпритульних тварин у Житомирі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*