Як зробити біг корисним не лише для власного здоров’я, а й для допомоги ЗСУ і відновлення понівечених під час війни територій України добре знає житомирянин Олександр Кратюк, який постійно бере участь у благодійних забігах та марафонах.
Нещодавно повернувся з «Kyiv City Marathon «Київський марафон Незламності», де вперше подолав 21 км. Розповідає, що під час пробіжок на стадіоні «Спартак» в Житомирі таку дистанцію бігав неодноразово, але саме у рамках марафону – вперше.
Чоловікові – 49 років, він працює викладачем на факультеті лісового господарства та екології Поліського національного університету. Біг для нього – хобі та можливість підтримувати тіло в тонусі. Спершу виходив на стадіон сам, згодом долучилася і дружина. Син пана Олександра почав бігати ще раніше і зараз демонструє значні результати. Зокрема, успішно здолав супермарафон (100 км), а минулоріч біг від Житомира до Києва, аби зібрати кошти на потреби захисників.
«Бігати почав буквально кілька років тому. Це був період карантинних обмежень через поширення епідемії COVID-19, тож, коли територія стадіону стала знову доступною, я вийшов на пробіжки. Починав з кількох кіл і поступово збільшував дистанцію. Незабаром у рамках «Dnipro Marathon» пробіг 10 км (через COVID масовий старт відмінили) і відтоді постійно долучаюся до таких заходів. Через безпекові міри багато з них проходять в онлайн-форматі, але коли це передбачено умовами, то намагаюся виїхати безпосередньо на місце проведення.
Це зовсім інші емоції, атмосфера, драйв, масовий старт і так далі, – ділиться Олександ Кратюк. – Звичайно, біжу не стільки заради результату, медалей, а щоб, власне, перевірити свої можливості і бути дотичним до важливої нині справи – підтримки воїнів. Більшість таких забігів організовує «RunUkraine» (є ще корпоративні чи місцеві благодійні ініціативи), вони, як правило, онлайн. Учасники марафонів сплачують внески, а у подальшому їх частина, про що повідомляється завчасно, через офіційну державну фандрейзингову платформу «UNITED24», передається на придбання оснащення, дронів, техніки для ЗСУ. Я бігав і на відновлення Миколаєва, Бучі, Херсону. Це були актуальні потреби і донати учасників забігів йшли на це.
Приємно бачити, що на марафонах поруч біжать й інші знайомі житомиряни. Я кілька разів виходив на відкриті тренування місцевих бігових клубів у нашому місті, але бути членом клубу – це певна відповідальність. Зважаючи на робочий графік, не завжди можу підлаштуватися під їх режим тренувань, тому займаюся самостійно. На пробіжки виходжу ввечері, адже зранку о 8.15 вже починаються заняття в університеті. Стабільно бігаю 2-3 рази в тиждень, якщо дозволяють погодні умови. Тиждень до та після марафону даю собі час на відпочинок. Коли температура повітря знижується, тобто восени чи навесні, бігати значно легше, ніж спекотним літом».
Юлія Демусь
Бандерівський хутір: знищена совєтами та відновлена сучасниками історія
Житомирщини (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "21 кілометр для воїнів: житомирянин Олександр Кратюк підтримує ЗСУ через марафони (ФОТО)"