Вже закінчився студентський бум – сезон вступу абітурієнтів до вищих навчальних закладів України, а школярі встигли звикнути до навчання в нормальному режимі й не за монітором. А отже батькам можна трохи “видихнути” й сконцентруватися на успішності дитини. Проте не забуваємо, що крім відвідування занять потрібно піклуватися й про організацію навчального процесу, а точніше оплату таких послуг.
Батьки учнів приватних шкіл а також студентів-контрактників вищих навчальних закладів України можуть отримати компенсацію за навчання.
Йдеться про податкову знижку. Як нею скористатися?
Податкова знижка – це фінансовий інструмент, що дозволяє повернути частину від раніше сплачених державі податків.
Хто може отримати податкову знижку на навчання
Кожен українець, який отримує офіційну зарплату, приблизно четверту її частину платить у вигляді прибуткового податку в бюджет. Саме ці гроші він може повернути протягом наступного року, якщо вони були витрачені на власне навчання або навчання дитини. Таким чином, кожен громадянин України, який офіційно працює і сплачує освіту за себе або непрацюючого члена сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік / дружина, діти) може скористатися податковою знижкою і повернути 18% від вартості навчання.
На кого НЕ поширюється податкова знижка
На тих, хто навчається за кордоном і на приватних підприємців, оскільки вони не платять прибутковий податок.
Як визначається сума компенсації?
Сума повернення може бути різною. Порахувати її можна за формулою: суму оплати за навчання в місяць помножити на кількість місяців навчання протягом календарного року. З отриманої суми потрібно вирахувати 18% (ставку прибуткового податку). Наприклад, якщо щомісячний платіж за навчання складає 1000 грн, а час фактичної навчання і оплати за календарний рік – 10 повних місяців (з січня по грудень і 2 місяці канікул), виходить 1000х10 і з цієї суми 18% = 1800 грн.
З липня 2018 року компенсацію мають можливість отримувати і БАТЬКИ ШКОЛЯРІВ.
До липня 2018 року на податкову компенсацію могли розраховувати тільки студенти вищих навчальних закладів, які навчаються на контрактній основі. Але в липні 2018 вступили в силу зміни до Податкового кодексу України, які передбачають компенсацію не тільки для батьків студентів, а й школярів. Тепер будуть компенсовані кошти батькам учнів шкіл, гімназій, ліцеїв, а також дітей, які відвідують художні, музичні, спортивні школи.
Що потрібно для повернення коштів за навчання?
- офіційно оплатити навчання – отримати банківський чек або квитанцію з печаткою;
- зробити копію договору з навчальним закладом і своїх документів;
- в податковій інспекції заповнити відповідний бланк (співробітник податкової допоможе це зробити) і додати документи.
Документи, які потрібні для отримання податкової знижки на навчання:
- свідоцтво про народження або ID паспорт дитини;
- паспорт, ідентифікаційний код батьків і дитини;
- договір про навчання, платіжки і квитанції за навчання, довідка про доходи (що з зарплати дійсно вираховують податки);
- заява із зазначенням реквізитів рахунку, куди повинні повернути гроші.
Ці документи потрібно подати в сервісний центр податкової інспекції, де необхідно буде заповнити декларацію і чекати повернення грошей. Протягом півтора місяця з моменту подачі документів їх перераховують на карту батька.
І ще один корисний лайфхак: при заявці на повернення грошей потрібно враховувати, що повернути гроші можна тільки за витрати, здійснені в попередньому році. Навчальний рік складається з чотирьох семестрів: два семестри в одному році і два – в іншому. Платити можна за весь рік, а можна попросити платити посеместрово. І це буде краще, тому що якщо заплатиш за весь рік, то повернуть лише половину, а інша половина згорить.
Головна умова повернення грошей – офіційна оплата за навчання, платиш за навчання офіційно – отримуєш компенсацію.
Для тих, хто ще вагається та знаходиться в пошуках правильного рішення, нагадуємо, Як вибрати професію. Поради та методики по вибору майбутньої професії
Будьте першим, хто прокоментував "Як отримати компенсацію за оплату навчання школярів та студентів"