Як отримати компенсацію за оплату навчання школярів та студентів

Вже закінчився студентський бум – сезон вступу абітурієнтів до вищих навчальних закладів України, а школярі встигли звикнути до навчання в нормальному режимі й не за монітором. А отже батькам можна трохи “видихнути” й сконцентруватися на успішності дитини. Проте не забуваємо, що крім  відвідування занять потрібно піклуватися й про організацію навчального процесу, а точніше оплату таких послуг.

Батьки учнів приватних шкіл а також студентів-контрактників вищих навчальних закладів України можуть отримати компенсацію за навчання.

Йдеться про податкову знижку.  Як нею скористатися?

Податкова знижка – це фінансовий інструмент, що дозволяє повернути частину від раніше сплачених державі податків.

Хто може отримати податкову знижку на навчання

Кожен українець, який отримує офіційну зарплату, приблизно четверту її частину платить у вигляді прибуткового податку в бюджет.  Саме ці гроші він може повернути протягом наступного року, якщо вони були витрачені на власне навчання або навчання дитини.  Таким чином, кожен громадянин України, який офіційно працює і сплачує освіту за себе або непрацюючого члена сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік / дружина, діти) може скористатися податковою знижкою і повернути 18% від вартості навчання.

На кого НЕ поширюється податкова знижка

На тих, хто навчається за кордоном і на приватних підприємців, оскільки вони не платять прибутковий податок.

Як визначається сума компенсації?

Сума повернення може бути різною.  Порахувати її можна за формулою: суму оплати за навчання в місяць помножити на кількість місяців навчання протягом календарного року.  З отриманої суми потрібно вирахувати 18% (ставку прибуткового податку).  Наприклад, якщо щомісячний платіж за навчання складає 1000 грн, а час фактичної навчання і оплати за календарний рік – 10 повних місяців (з січня по грудень і 2 місяці канікул), виходить 1000х10 і з цієї суми 18% = 1800 грн.

З липня 2018 року компенсацію мають можливість отримувати і БАТЬКИ ШКОЛЯРІВ.

До липня 2018 року на податкову компенсацію могли розраховувати тільки студенти вищих навчальних закладів, які навчаються на контрактній основі.  Але в липні 2018 вступили в силу зміни до Податкового кодексу України, які передбачають компенсацію не тільки для батьків студентів, а й школярів.  Тепер будуть компенсовані кошти батькам учнів шкіл, гімназій, ліцеїв, а також дітей, які відвідують художні, музичні, спортивні школи.

Що потрібно для повернення коштів за навчання?

  • офіційно оплатити навчання – отримати банківський чек або квитанцію з печаткою;
  • зробити копію договору з навчальним закладом і своїх документів;
  • в податковій інспекції заповнити відповідний бланк (співробітник податкової допоможе це зробити) і додати документи.

Документи, які потрібні для отримання податкової знижки на навчання:

  • свідоцтво про народження або ID паспорт дитини;
  • паспорт, ідентифікаційний код батьків і дитини;
  • договір про навчання, платіжки і квитанції за навчання, довідка про доходи (що з зарплати дійсно вираховують податки);
  • заява із зазначенням реквізитів рахунку, куди повинні повернути гроші.

Ці документи потрібно подати в сервісний центр податкової інспекції, де необхідно буде заповнити декларацію і чекати повернення грошей.  Протягом півтора місяця з моменту подачі документів їх перераховують на карту батька.

І ще один корисний лайфхак: при заявці на повернення грошей потрібно враховувати, що повернути гроші можна тільки за витрати, здійснені в попередньому році.  Навчальний рік складається з чотирьох семестрів: два семестри в одному році і два – в іншому.  Платити можна за весь рік, а можна попросити платити посеместрово.  І це буде краще, тому що якщо заплатиш за весь рік, то повернуть лише половину, а інша половина згорить.

Головна умова повернення грошей – офіційна оплата за навчання, платиш за навчання офіційно – отримуєш компенсацію.

Для тих, хто ще вагається та знаходиться в пошуках правильного рішення, нагадуємо, Як вибрати професію. Поради та методики по вибору майбутньої професії

Будьте першим, хто прокоментував "Як отримати компенсацію за оплату навчання школярів та студентів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*