coin24 crypto exchange
1xfan manager
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1X FAN models

«Рух – це життя»: поважні житомиряни запалюють в танцях у клубі «КонтрДанс» (ФОТО)

Житомирянці пані Галині – 82 роки. Вона дуже оптимістична, життєрадісна та позитивна людина. Пережила блокаду Ленінграда, свого часу займала різні посади, а нині порається у саду та на городі, а ще відвідує заняття у «КонтрДанс». Це клуб історичного танцю, який у Житомирі заснували в 2019-му році для людей віком 40+.

Пані Галину тут називають найповажнішою ученицею. Поряд з нею – талановита художниця пані Алла, колишні жінки-військовослужбовиці, наукові співробітниці Національного музею космонавтики ім. С.П.Корольова: освічені, інтелігентні, справжні фанати своєї справи, яким вправно даються танцювальні «па». Подружжя Антоніни та Володимира – «старожили» клубу, адже ходять сюди найдовше. Разом вони не лише танцюють, але й співають, знімаються у фільмах, цікавляться українським фольклором.

«Кожен танцівник – цікавий по-своєму. Є учасниці, які водять дітей та онуків до нашої балетної студії, а самі йдуть на заняття у групи для дорослих. Активними учасниками «КонтрДансу» є люди більш поважного віку. Хоча, іноді приєднується і молодь. У нас займаються представники різних професій, та, здебільшого, творчі особистості, науковці, педагоги. Як у в усіх танцювальних колективах країні, в основному приходять танцювати жінки, мало хто з них має попередню хореографічну підготовку. Зважаючи на це, ми й обрали напрямок побутового танцю, що дозволяє ставати двом дамам разом в пару. Власне, вивчаємо європейські та українські побутові танці періоду від Середньовіччя до середини XX століття. Старовинні танці приваблюють своєю незвичністю, викликають зацікавленість не лише в учасників клубу, а й у глядачів. Європейські танці 17-го століття, наприклад, ми не вивчаємо, крім бранлів, оскільки вони дуже складні На сьогоднішній день популярністю користуються українські народні побутові танці, – ділиться Надія Ясинська, голова ГО «Клуб класичного та історичного танцю», до складу якої складу входять два танцювальні колективи – клуб історичного танцю «КонтрДанс» для людей віком 40+ і танцювальна майстерня «Classic Ukrainian Dance». – Багато клубів спортивно-бального танцю у Житомирі пропонують заняття в хобі-групах для дорослих людей, але ми не бачили в них танцівників такого поважного віку, які займаються у нас. Крім цього, наш колектив – єдиний в області, який вивчає та популяризує європейський історично-побутовий танець».

За словами Надії, у багатьох містах України ще до війни працювали клуби історичного танцю, які відвідували люди різного віку. Їх мета – реконструкція балів, проведення святкових танцювальних заходів, які б об’єднували різні покоління та знайомили з історією міста, країни. У «КонтрДанс» мріють, що обов’язково зможуть досягнути таких результатів і розвинути культуру історичних танців у Житомирі.

Свій шлях до цього почали ще 7 років тому зі сміливого експерименту. Окрім занять із вивчення англійської мови, комп’ютерних курсів, уроків малювання та багато іншого, відвідувачам «Університету людей поважного віку» при Центральній міській бібліотеці ім. Василя Земляка запропонували танці. На перше заняття тоді прийшло 5 дам та один поважний джентльмен, а вже восени 2016 року танцівників було більше 30. Люди приходили, щоб здійснити свою юнацьку мрію і навчитися танцювати. Хтось мав бажання цікаво проводити дозвілля, а комусь у дитинстві попри бажання з різних причин не вдалося відвідувати танцювальний гурток, тож у дорослому віці вирішили все таки перевірити хореографічні здібності.

Зараз тренування у «КонтрДанс» проводять два-три рази на тиждень, а перед виступами – частіше. Учасників можна побачити на загальноміських заходах, благодійних концертах і майстер-класах з побутового танцю. При можливості беруть участь у конкурсах різного рівня, та є певні складнощі, адже потрібно сплачувати грошові внески, шити костюми, тощо.

«У Житомирі, окрім професійних танцівників, є достатньо танцювально-спортивних клубів, вихованці яких успішно представляють місто й регіон на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Це діти, підлітки та молодь. У категорії «сеньйори» та «гранд сеньйори» житомиряни не виступають. Проте у багатьох людей старшого віку виникає питання: чому я у свої 50 чи 60 років не маю змоги повчитися танцювати, відпочити, згадати молоді роки? Задовільнити цей попит не вдається. На жаль, у Житомирі відсутня не лише хореографічна робота з людьми «31+», а навіть її популяризація у будь-якому форматі. Між тим, у багатьох містах України, не кажучи про європейські країни, люди середньої та старшої вікової категорії займаються улюбленим видом хореографії в різних клубах, танцювальних майстернях, беруть участь у бальних турнірах. Робота із людьми середнього і поважного віку вимагає від хореографа певних знань, життєвого досвіду, неабиякого такту і делікатності», – пояснює провідний балетмейстер Житомирської області, викладач хореографічних дисциплін, автор наукових статей про український народний та історично-побутовий танець, тренер та спікер майстер-класів з хореографії, головний балетмейстер клубу історичного танцю «КонтрДанс» Світлана Карпенко.

Після закінчення Київського державного інституту культури ім. О. Корнійчука вона працювала викладачем у Житомирському училищі культури, була одним із засновників та головним постановником Народного ансамблю танцю «Зоряниця» в Житомирському міському Будинку культури, заснувала дитячу хореографічну студію «Зоряночка». У різні роки займалась викладацькою діяльністю у Житомирському педагогічному інституті ім. І.Франка, Житомирському музичному училищі ім. В. Косенка, у Житомирському інституті культури і мистецтв, була балетмейстером Житомирської обласної філармонії ім. С. Ріхтера, одним із організаторів та головним танцмейстером випускних офіцерських балів у Житомирі в 2013 – 2016 роках, а також одним із засновників бального клубу «Ретро» для людей поважного віку.

Танцювальна студія клубу «КонтрДанс» знаходиться у мікрорайоні Польова. Сюди житомиряни поспішають із різних куточків міста. Починається все із вивчення вальсу і танго, а далі їх так захоплює мистецтво танцю, що опановують все нові й нові стилі та напрямки, виступають перед публікою, спілкуються, знайомляться з етикетом, костюмами, музикою певного періоду чи країни, відпочивають, подорожують, знімаються у кліпах і кіно, святкують різні події. Кажуть, що танці особливо корисні для їх фізичного та психічного здоров’я. Усі поважні танцівники мають ясний розум, вони рухливі, швидше реабілітуються.

«Звісно, у кого є серйозні обмеження за станом здоров’я, ті не приходять до нас, бо й самі розуміють, що їм не можна танцювати. Все досить індивідуально. Приміром, у нас є учасники, які перенесли онкологічні операції, мікроінсульти та навіть заміну колінного суглоба. У першу чергу для нас важливо, щоб людина була вихована та адекватна, адже дорослим важко робити зауваження. Дехто вважає, що він все знає і сам, але безпека і успіх наших учнів залежать від професійного досвіду та уваги викладачів. Заняття танцями впливають на формування внутрішньої культури людини, – наголошує Світлана Карпенко. – Вони органічно пов’язані із засвоєнням норм етики, сприяють зростанню рівня культури спілкування між людьми. Витримка, ввічливість, почуття міри, увага до оточуючих, доброзичливість – риси, що виховуються у людини, яка постійно відвідує заняття танцями. Вчені довели, що танці уповільнюють процеси старіння організму, адже рух – це життя, Танці тренують практично усі м’язи тіла і суглоби, позитивно впливають на дихальну систему. Від рухів судини набувають додаткової пружності, зникають застійні явища, кров швидше біжить судинами, що попереджає серцево-судинні захворювання та поширений нині інсульт. Регулярні заняття танцями із складними рухами покращують мозкову діяльність і пам’ять, знижують ризик виникнення хвороби Альцгеймера, знімають нервове напруження і головний біль, стабілізують артеріальний тиск. Люди, які займаються танцями, не страждають на хворобу Паркінсона».

Юлія Демусь

Житомиряни про ціну незалежності, підтримку Президента та Білорусь (ВІДЕО)

У Житомирі 17-річний студент робить павербанки для військових із одноразових електронних цигарок (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "«Рух – це життя»: поважні житомиряни запалюють в танцях у клубі «КонтрДанс» (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*