У Житомирі молодь влаштовує фаєр-шоу, аби зібрати кошти на допомогу військовим

Щовихідних впродовж жовтня у Житомирі проходять благодійні фаєр-шоу біля фонтана на Польовій. Таких виступів протягом літа мали близько 20. Їх влаштовують Олександр Кучумов, Яна Верещака, Дмитро Литвак і Маруся Воронова, завдяки чому збирають кошти на підтримку ЗСУ.

Тривалість програми, до якої у переважній більшості входять імпровізовані номери, від 10 хвилин до години, залежно від кількості глядачів і палива. Використовують різні реквізити – пої, снейки, стаф, дабл-стафф, драгон-стафф, левістік.

Анонси заходів публікують на своїх сторінках у соцмережі та спільнотах міста. Глядачам пропонують не лише споглядати шоу, але й жертвувати кошти, які надалі переказують на рахунки благодійних фондів та волонтерських організацій, на амуніцію військовим.

Розповідають, що така ідея виникла в Олександра ще у червні. Так планував збирати кошти для свого брата військовослужбовця. Згодом до нього приєдналася Яна – фаєрщиця із Запоріжжя, яка мала свій колектив, та хотіла особисто підтримати ініціативу колеги. Разом з тим, у неї більший асортимент реквізиту і досвід публічних виступів. У такому тандемі виступали першу половину літа, а далі до них приєдналися знайомі Сашка – житомиряни Маруся і Дмитро. Вони теж багато років працювали з вогнем і наразі вільні артисти.

Найскладнішим виявилося організувати збір людей, домовитися хто і коли виходить, в якій послідовності, аби не було затримок, яку музику і реквізит використовуватиме.

Всі виступи переважно проходять на вихідних. Локацію біля фонтана обрали зважаючи на близьке розташування біля домівок. Були спроби крутити вогонь на Михайлівській, але там не вистачає гучної музики, щоб збирати більшу аудиторію.

«У червні ми виступали буквально кілька разів. Це були наші перші демо-версії,  щоб дізнатися ефективність таких шоу, зручність майданчика, орієнтовну кількість глядачів, – розповідає Олександр. – Половину липня виступали майже щодня, аби набратися досвіду взаємодії з глядачами. Вже у серпні вирішили зробити у Telegram місцеву спільноту для дієвих або колишніх артистів вогневих театрів. Таким чином змогли зібрати ще більше учасників для наших шоу і поповнили ряди на тренування. Власне, тренування маємо кілька разів на тиждень – відточуємо навички роботи з реквізитом. Кожен з нас вміє крутити як мінімум по два реквізити, але деякі опанували майже всі види. Загалом обираємо улюблений і досконало розвиваємо майстерність. Вогонь – це більше задоволення для літа. Коли температура знижується до 10 і менше градусів, виходимо значно рідше, адже з’являється більше нюансів і труднощів для роботи з вогнем, хоча виступи організувати можна».

За словами хлопця, фаєр-шоу для четвірки – це хобі. Паралельно здобувають освіту у закладах вищої освіти і опановують професію інженера, медика, дизайнера і програміста. Працювати з вогнем вчилися окремо один від одного – самостійно, переглядаючи тематичні відео в мережі або ж у колективі. Усі, хто виступають під час фаєр-шоу біля фонтана, займаються цим вже більше трьох, а дехто понад шість років. Брали участь у фестивалях вогню в Києві, Дніпрі, Запоріжжі та Харкові.

«Фаєрщики – це люди, які вміють приборкувати вогонь, взаємодіють з різними реквізитами. У нашій країні ця індустрія стрімко почала набирати обертівдесять років тому – після «Kyiv Fire Fest». Відтоді в різних містах України почали з’являтися колективи та групи тих, хто цікавився подібним, – веде далі Яна Верещака. – Це захоплення допомагає розвивати мізки, щоб навчитися безпечно працювати з вогнем, крутити реквізит правою і лівою рукою. Пізнаєш своє тіло, рухи, випробовуєш можливості, а пізніше пробуєш усе це продати на публіку. Через пандемію і карантин у попередні роки, воєнні дії в нинішньому, індустрія дуже постраждала, нема розвитку. Багато хто відійшов від справи, змінилися пріоритети. Ми крутимо лише для себе, за свій рахунок та аскеримо, щоб відбити витрачені гроші на паливо. У нашої команди назви як такої нема, ми звичайні вуличні артисти, які мають спільні вподобання і мету. Половину зібраних коштів надіслали на український фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» та Благодійний Фонд Сергія Притули. Ще частину передавали друзям, бригади і підрозділи яких купували рації, тактичні рукавиці та інші речі. Після кожного виступу гроші йдуть одразу на рахунки чи потреби, не збираємо певну суму. Бувало, що ми навіть витрати на паливо не покривали і були в «мінусі», оскільки після кожного виступу грошові збори дуже різняться. Можливо, внески не значні, та намагаємося робити все, що в наших силах».

Слідкувати за діяльність артистів та інформацією про подальші виступи можна на їх сторінках – devilfire19, iRimo_Lucky, kalista_fox_, dimakerosin, через канали новин – blacklist_zhytomir, pzhytomir.

Юлія Демусь

У Житомирі фотограф Роман Котиков зібрав 15 тисяч для ЗСУ у рамках проєкту «Вlackandwhite» (ВІДЕО)

За здоровий спосіб життя і для ЗСУ: на перехресті в Житомирі молодь віджималася та збирала кошти (ВІДЕО)

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі молодь влаштовує фаєр-шоу, аби зібрати кошти на допомогу військовим"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*