У Житомирі фотограф Роман Котиков зібрав 15 тисяч для ЗСУ у рамках проєкту «Вlackandwhite» (ВІДЕО)

Три дні, 30 учасників, 8000 кадрів та 24 годин роботи – саме таким видався проєкт #blackandwhite для відомого житомирського фотографа та власника інтер’єрної фотостудії «Goodframe STAGE» Романа Котикова.

Таку ідею вигадав і вирішив реалізувати з благодійною метою – зібрати кошти для ЗСУ. Спочатку планував знімати один день, втім бажаючих виявилося так багато, що довелося розділити на кілька. За умовами, вартість участі – благодійний внесок від 250 гривень, а за це можна отримати 25 хвилин фотозйомки з можливою зміною образів.

Оригінальні референси для тих, хто хотів приєднатися до проєкту, Роман публікував на своїй сторінці в соцмережі, а також звітував про кожен день роботи, акцентуючи увагу на тих образах, які ще не були використані або ж цікаво виглядали б у кадрі.

Зібрані таким чином 15 000 гривень планує розділити на три напрямки і витратити на амуніцію для армійців. Має друзів, у яких все можна придбати за вигідною ціною зі знижками, аби раціональніше витратити кошти. Далі придбані речі поділить між трьома волонтерами, які допомагають військовослужбовцям.

«Я живу по принципу, що ти не можеш очікувати більше, якщо не будеш щось віддавати. Проєкт #blackandwhite саме про це. Тут я віддавав, витратив багато часу, завантажив себе роботою, але гріє душу те, що я робив це заради наших захисників, – пояснює Роман Котиков. – Це не про комерцію, а про благодійність, де ми усі розуміли, що можемо поєднати приємне з корисним – отримати фото і підтримати воїнів. Особисто для мене це був свого роду марафон. Щоденно 17, 19 та 21 серпня ми стартували о 10 і закінчували о 18 годині. Були незначні перерви на зміну учасниць у кадрі чи обід. Наразі вже переглядаю фото, відбираю кращі і буду сідати за опрацювання. До речі, цей процес теж займе багато часу – щонайменше дві години на кожну. Було обумовлено, що всі фото «на виході» будуть чорно-білі, але, оскільки, дехто приходив з дітьми, розглядаю можливість залишити ці кадри також кольоровими і передавати їх у такому вигляді. Попередньо йшлося про те, що буде 10 опрацьованих фото для кожної, але з того, що я вже переглянув, бачу, що вийде більше. Особливо у тих, хто підібрав більше образів та аксесуарів чи брав не півгодини, а годину».

За словами фотографа, #blackandwhite задумувався давно, але як бізнес-портрети. Хотів відзняти одну-дві моделі в чорно-білому кольорі, але коли опублікував інформацію про це, відгукнулося дуже багато людей. Тоді трансформував задум у благодійний марафон. Чорно-біле – це про емоцію, деталі, фокус на найважливішому. В умовах війни це ще й про загальний настрій та відображення реальності, коли все видається не таким яскравим, втрачає барви.

«Я хотів реалізувати цей проєкт, хотів назнімати таких кадрів як були у референсах. Назбирав достатньо ідей по образах, по всьому. Вони прості, але цікаві. Усе скинув дівчатам і вони готувалися. Написав про те, чого не вистачало у перший день і на другий та третій день вони були в цьому. Загальні очікування збіглися, хоча я не думав, що буде так важко енергетично. За 25 хвилин маєш неодмінно видати хороший результат. У різні дні я намагався змінювати світло, декорації, щось рухати, міняти місцями, аби по-іншому все було, – веде далі Роман Котиков. – Класно заходили класичні образи – костюми білі або чорні, поєднання елементів у двох кольорах одразу, джинси і сорочки, тобто те, що повсякденне, тому акцент йшов на портрет, був крупний плані і нічого не відволікало. Були дівчата у сукнях та капелюхах. Одна учасниця обрала брючний костюм і доповнила образ боксерськими рукавицями. Це виглядало незвично, отримали класні кадри».

Разом із командою волонтерів із різних сфер фотограф встиг здійснити нещодавно ще один благодійний проєкт «Дарувати життя, коли навколо війна», завдяки якому збирали кошти для повернення до мирного життя дітей, постраждалих від війни. Робив фотосесії вагітних із українською та патріотичною символікою.

Також Роман має намір у найближчий час провести благодійну лотерею, де кожен може внести визначену суму, а по завершенню серед усіх учасників визначать трьох переможців, які й отримають фотозйомку від нього.

«Мій брат став на захист країни. Попри те, що ми обоє «обмежено придатні» до служби, він прийняв таке рішення. Я не проходив строкову службу, «списаний» за станом здоров’я, у армії буду малодієвий, але продовжую працювати на своєму фронті і допомагаю чим можу, – констатує житомирянин. – У перші дні війни одразу всі бонуси на банківських картках і картках АЗС пішли безпосередньо на військові потреби. Окрім брата, за власним бажанням на війну пішов і батько дружини. Усе потрібне купували їм виключно за особисті кошти, привозили із-за кордону. Згодом я відновив професійну діяльність, тож працюю, сплачую податки, роблю донати, впроваджую благодійні акції і доєднуюся до інших волонтерських ініціатив. Розумію, що тут буду більш корисним та ефективнішим. У мене дружина та син, мама, бабуся, а ще сім’я брата, усіх маю також підтримувати».

Юлія Демусь

«Зігрій котика ЗСУ»: у Житомирі волонтери запускають аукціон, щоб зібрати на термобілизну для воїнів (ФОТО)

Для  утвердження історичної справедливості: у   Житомирі створили інформаційний відео-проєкт  #не_фейки_а_факти (ФОТО-ВІДЕО)

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі фотограф Роман Котиков зібрав 15 тисяч для ЗСУ у рамках проєкту «Вlackandwhite» (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*