Житомирська область отримала від Уряду США сучасну мобільну лабораторію контролю та профілактики хвороб. Передача відбулася сьогодні, 29 листопада, спільно з головою Житомирської ОВА Віталієм Бунечком, Послом США в Україні Бріджит Брінк, Міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком та головою Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхтом.
Таких лабораторій в Україні ще дві. Їх головна перевага – мобільність. Вони можуть використовуватися у найвіддаленіших населених пунктах області, навіть у випадку, якщо не буде світла чи води. Лабораторія може працювати від генератора, а також має власну каналізацію. А обладнання лабораторії дозволяє проводити за добу декілька тисяч тестувань різної складності.
За словами Віталія Бунечка, така лабораторія дуже доречна зараз, коли росіяни постійно атакують критичну інфраструктуру, а ризики захворіти – дуже високі:
«росіяни намагаються позбавити нас найнеобхідніших благ цивілізації: світла, тепла, водопостачання. Вже холодно, випав сніг, природно, що в таких умовах ризики спалахів інфекційних захворювань збільшуються в рази. Саме тому мобільна лабораторія, яка повністю автономна та може бути доставлена в будь-яку точку області, стане дуже корисною для наших медиків і допоможе врятувати життя багатьом пацієнтам».
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що в умовах війни медицина має три ключових пріоритети: доступність, безоплатність та якість, а така лабораторія допоможе надати допомогу швидше та ефективніше, завдяки сучасному обладнанню:
«Ця лабораторія обладнана за найновішими сучасними стандартами, за найновішими техніками безпеки, повністю під егідою та контролем Всесвітньої організації охорони здоров’я. Це дозволить нашим працівникам в Центрі контролю та профілактики хвороб мати доступ до нового, робити все швидко, якісно, ефективно з позитивним результатом».
Також США виділили допомогу в розмірі 15 мільйонів доларів на заробітну плату медичним працівникам.
«Передача лабораторії – ще один доказ того, наскільки США віддані, щоб підтримувати Україну стільки, скільки це буде необхідно не тільки у військовій сфері, а й у критичних сферах, в тому числі, й охороні здоров’я. Сполучені Штати виділили допомогу в розмірі 15 мільйонів доларів, яка буде використана на оплату медичних послуг, на заробітну плату для всіх медичних працівників», – додала Посол США в Україні Бріджит Брінк.
Нагадаємо, допомога пораненим бійцям: в Житомирському центрі дитячої творчості провели благодійний ярмарок (ФОТО-ВІДЕО).
Будьте першим, хто прокоментував "Житомирщина отримала від США сучасну мобільну лабораторію для тестування на інфекційні захворювання (ВІДЕО)"