Житомирщина отримала від США сучасну мобільну лабораторію для тестування на інфекційні захворювання (ВІДЕО)

Житомирська область отримала від Уряду США сучасну мобільну лабораторію контролю та профілактики хвороб. Передача відбулася сьогодні, 29 листопада, спільно з головою Житомирської ОВА Віталієм Бунечком, Послом США в Україні Бріджит Брінк, Міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком та головою Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхтом.

Таких лабораторій в Україні ще дві. Їх головна перевага – мобільність. Вони можуть використовуватися у найвіддаленіших населених пунктах області, навіть у випадку, якщо не буде світла чи води. Лабораторія може працювати від генератора, а також має власну каналізацію. А обладнання лабораторії дозволяє проводити за добу декілька тисяч тестувань різної складності.

За словами Віталія Бунечка, така лабораторія дуже доречна зараз, коли росіяни постійно атакують критичну інфраструктуру, а ризики захворіти – дуже високі:

«росіяни намагаються позбавити нас найнеобхідніших благ цивілізації: світла, тепла, водопостачання. Вже холодно, випав сніг, природно, що в таких умовах ризики спалахів інфекційних захворювань збільшуються в рази. Саме тому мобільна лабораторія, яка повністю автономна та може бути доставлена в будь-яку точку області, стане дуже корисною для наших медиків і допоможе врятувати життя багатьом пацієнтам».

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що в умовах війни медицина має три ключових пріоритети: доступність, безоплатність та якість, а така лабораторія допоможе надати допомогу швидше та ефективніше, завдяки сучасному обладнанню:

«Ця лабораторія обладнана за найновішими сучасними стандартами, за найновішими техніками безпеки, повністю під егідою та контролем Всесвітньої організації охорони здоров’я. Це дозволить нашим працівникам в Центрі контролю та профілактики хвороб мати доступ до нового, робити все швидко, якісно, ефективно з позитивним результатом».

Також США виділили допомогу в розмірі 15 мільйонів доларів на заробітну плату медичним працівникам.

«Передача лабораторії – ще один доказ того, наскільки США віддані, щоб підтримувати Україну стільки, скільки це буде необхідно не тільки у військовій сфері, а й у критичних сферах, в тому числі, й охороні здоров’я. Сполучені Штати виділили допомогу в розмірі 15 мільйонів доларів, яка буде використана на оплату медичних послуг, на заробітну плату для всіх медичних працівників», – додала Посол США в Україні Бріджит Брінк.

Нагадаємо, допомога пораненим бійцям: в Житомирському центрі дитячої творчості провели благодійний ярмарок (ФОТО-ВІДЕО).

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирщина отримала від США сучасну мобільну лабораторію для тестування на інфекційні захворювання (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*