Тетяна Кереселідзе – одна із 60 тренерок проєкту «Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей», що реалізується громадською організацією Центр Інноваційної Освіти «Про.Світ» за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe у 20 регіонах країни.
Попередньо вона разом із колегами пройшла відбір із сотень кандидатів та підготовку, вивчаючи досвід Ізраїля, аби відчути системний підхід до питань безпеки в умовах затяжної війни, занурилася у навчально-методичний комплект, який розкриває комплексно поняття «безпеки» і, врешті, стала регіональною тренеркою на Житомирщині та експерткою фокус-групи. У тандемі з нею в громадах області працюватиме Марія Добровінська. Уже готують для учасників майбутніх тренінгів цікаві кейси, навчання, практичні рекомендації щодо посилення безпеки в освітньому процесі.
Крім цього, днями було представлено дитячу розмальовку «Весела подорож панди» про безпекову складову, яку підготував колектив КУ «Центр дитячої та юнацької творчості» Коростенської міськради на чолі із керівником – Тетяною Кереселідзе. Тираж видання – 3 000 примірників. Вже з серпня їх будуть презентувати і поширювати під час зустрічей із представниками молодшої вікової категорії у Коростені та сусідніх населених пунктах.
«Ідея з розмальовкою з’явилася давно, розмови про це у закладі велися і ми думали над тим, яким чином зробити продукт одночасно цікавим, корисним і розвиваючим, щоб донести важливі меседжі сьогоденні у доступному для дітей форматі. Це частково розмальовка, частково квест, в основі яких історія панди і її пригоди. Вона мандрує, знайомиться, боїться і опановує страх, вирішує труднощі, справляється з усім, а не впадає у стресовий стан, – пояснює директорка Центру дитячої та юнацької творчості, співзасновниця БФ «Відважні» Тетяна Кереселідзе.
– Маємо у центрі Коростеня, в парку, простір на свіжому повітрі «Шалена панда», який відкрили кілька років тому і до початку повномасштабної війни він працював досить ефективно, але після ракетної атаки на місто, зазнав пошкоджень і досі ми не можемо використовувати його функціонал на повну. Тепер наша панда оживає у цій розмальовці і подорожує країною Позашкілля, зустрічає відважного лева, який їй розповідає, що боятися – природньо, а «Повітряні тривоги», які для нас звучать як загроза, насправді – це друг, що сповіщає про небезпеку. Завдяки цим діалогам діти отримують мінімальні поради щодо того, як діяти в таких ситуаціях. Разом «кладемо лапку» на безпекову ситуацію і вчимося діяти швидко й правильно.
Наразі безпека має стати нашим ключовим інформаційним простором і саме через дітей найлегше доносити істину про те, що захист нашого життя є найважливішим аспектом в світлі актуальних викликів. Якщо це усвідомить дитина – важливість берегти себе, родину і друзів, то це транслюватиметься на дорослих, що її оточують. Історія з розмальовкою матиме продовження, оскільки це свого роду старт, а далі будуть комікси для середньої вікової категорії, інші варіанти і формати. Дякуємо донорам – ГО «Вітер Надії і Любові», МБО «Mission Eurasia», у співпраці з якими вдалося втілити задум. Центр дитячої та юнацької творчості – був і залишається креативним осередком громади Коростеня, у нас багато планів, але головне знаходити тих, хто це підтримає».
Ілюстрації для розмальовки готувала художниця-оформлювачка ЦДЮТ Ольга Клименко. До роботи над виданням також долучилися культорганізаторка Марія Ковальова, методистки Наталія Дідківська, Наталія Грабовець, завідувачка культмасовим сектором Сніжана Голонза-Михайлова, комунікаційна менеджерка Марія Добровінська, директорка Центру разом із заступниками.
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував " У Коростені підготували розмальовку, аби розповідати дітям про безпеку під час війни (ФОТО)"