Після розірвання договору з перевізником, який обслуговував маршрут №4, у міській раді надали можливість іншому підприємцю налагодити якісне транспортне сполучення, але зі своїми умовами. Замість 4-го маршруту, який ліквідували, місцевим жителям запропонували користуватися маршрутним таксі № 23. У свою чергу, водії цього маршруту мають дотримуватися графіку та їздити з 6 ранку до 23:00, а перевізник — забезпечити необхідну кількість автомобілів.
Проте мешканці Паперової фабрики продовжують скаржитися на недотримання графіків руху та недостатню кількість маршруток у вихідні.
Питання щодо якості руху транспорту у мікрорайоні порушив депутат міської ради Іван Мартинчук під час позачергової сесії 21 серпня. За його словами, місцеві жителі неодноразово телефонували та надсилали скарги щодо нового перевізника.
«Сьогодні є певна логістична проблема пересування мешканців району Паперова фабрика. За день я отримую від 100 до 150 дзвінків від мешканців. Вони добираються від паперової фабрики до бульвару від 35 до 50 хв», ─ розповів Іван Мартинчук.
Заступник міського голови відповів, що проблема дійсно є, але вона тимчасова. Адже перевізнику дали можливість до початку вересня налагодити якісне транспортне сполучення, а її виконання працівники управління транспорту щоденно моніторять.
«Минулого тижня ми кожного дня моніторили дотримання умов перевезення, адже 23 маршрут знову можна відслідковувати завдяки системі “Дозор”. Щоб виправити ситуацію та налагодити роботу, у перевізника є час до 1 вересня. Відповідно до умов договору, транспортні засоби мають виїжджати на маршрут з 6 ранку та працювати після 22:00. Крім того, на маршруті має курсувати 12 автобусів. Перевізник вже розмістив таблички з графіком руху, що від нього вимагали місцеві жителі. Зараз він випустив на маршрут 11 машин і до кінця тижня обіцяє ще одну. Раніше це було 8 одиниць. Негативна ситуація поки що у вихідні, адже у перевізників теж не вистачає водіїв. Тому їздили лише 4 транспортні засоби», ─ пояснив Дмитро Ткачук.
Натомість один із жителів паперової Олександр Рошко розповів журналістам, що обіцяного розкладу руху на зупинках і досі немає.
«Перевізник протягом кількох років не виконував умови перевезення. При цьому я говорив поза кабінетом з Ткачуком, він не хоче самого елементарного — вивісити розклад. Чому чиновники в кабінетах не можуть однозначно сказати, що розкладом потрібно забезпечити в першу чергу», — обурюється житомирянин.
Перевізника у міській раді попередили про можливість розірвання договору, але разом з тим дали можливість виправити ситуацію. Якщо до 1 вересня скарг та порушень умов договору на перевезення не буде ─ ФОП Добровінський й надалі працюватиме на 23-му маршруті. У іншому випадку на вказаний маршрут виїдуть нові комунальні автобуси, які найближчим часом має придбати ТТУ.
«По цьому маршруту перевізник дійсно не виконує свої обов`язки. Якщо це продовжиться ми будемо розривати договір і запускати на цей маршрут комунальний транспорт. Але це ми зможемо зробити, коли отримаємо автобуси. Адже до того часу ми не можемо працевлаштовувати людей водіями», ─ повідомив Сергій Сухомлин.
Сам же перевізник запевнив, що автобусів на маршруті достатньо. За його словами на лінії у будні їздить від 10 до 12 машин, а у вихідні близько 8.
Нагадаємо, що житомирські пільговики з 14 серпня можуть безкоштовно їздити у маршрутках без часових обмежень.
Аліна ДОМБРОВСЬКА
Будьте першим, хто прокоментував "Мешканці Паперової фабрики знову скаржаться на маршрут № 23"