coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1xfan manager
1X FAN models
Stay with Ukraine

День підприємця в Україні: особливості професії

Підприємці - TIMES.ZT

У першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця. Свято встановлене Указом Президента № 1110/98 від 05.10.1998, щоб відзначити важливу роль, яку відіграє цей сектор економіки у формуванні нового економічного ладу, розвитку демократії та громадянського суспільства.

Внаслідок переходу економіки від планової до ринкової, людей, які займаються власною справою, стає все більше в нашій країні. В Україні підприємницька діяльність є шанованою, але водночас і ризикованою, оскільки вона дуже важка для розвитку в умовах нашої політичної та економічної нестабільності. Професію підприємця обирають сильні, ініціативні та енергійні люди, які здатні взяти на себе відповідальність за ведення власного бізнесу.

Багатьом людям в голову приходить думка про організацію свого власного бізнесу.  У когось вона так і залишається мрією, а хтось реалізує її та створює своє підприємство. Підприємцем називають ту людину, яка працює на себе: сама приймає рішення, які стосуються діяльності фірми, сама їх здійснює.

Як виникла та розвивалася професія

Якщо вважати підприємцями людей, які здійснюють діяльність для отримання власної вигоди, то вони з’явилися в найдавніші часи. Здавна люди обмінювалися різними видами товарів. І якщо спочатку продавали матеріальні товари (зерно, худобу, ремісничі вироби), то незабаром навчилися продавати і послуги (почистити взуття, підстригти). Можна назвати це першою підприємницькою діяльністю, адже тут наявні усі її складові: від ідеї до її реалізації і прибутку. Сам термін «підприємець» з’явився в 1723 році у загальному словнику комерції.

Бізнесмен - TIMES.ZT

Роль професії для суспільства: важливість, значення і соціальний статус

Підприємницька праця корисна для суспільства. Завдяки їй створюються робочі місця. Чим масштабніший проект хоче здійснити підприємець, тим більше співробітників йому знадобиться, щоб здійснити свої задуми.  Про попит на професію судити важко. Все залежить від самого бізнесмена, його таланту, ділового таланту і чуття.  Важливо, щоб товар або послуга, яку він пропонує, сподобались споживачам та були конкурентноздатні. Тоді його діяльність принесе прибуток.

Особливості, унікальність та перспективність професії

У своїй роботі підприємцю доводеться відповідати не тільки за свою діяльність, а й за своїх підлеглих. Тому він повинен зуміти організувати людей, щоб вони працювали з максимальною користю.  Підприємець повинен мати наступні здібності:

  • управлінця і організатора;
  • фінансиста і торговця;
  • вміти скласти грамотний бізнес-план;
  • не боятися ризику;
  • бути стійким до стресів.

Плюси та мінуси професії

Підприємницька діяльність немислима без ризику. Але натомість організатор своєї справи отримує свободу і незалежність. Це дуже важливо для людини, яка вирішила стати бізнесменом, хоча іноді з’являється і почуття залежності від партнерів, клієнтів, навіть від економіки країни.

Де вивчитись на підприємця

Немає таких навчальних закладів, де б навчали на підприємця. Людина, яка вирішила відкрити свій бізнес, повинна адекватно оцінювати свої здібності.  Але не завадить освіта в наступних напрямках: економіка, фінанси, комерція.

Вітаємо усіх представників професії зі святом!

Макс Сем


Нагадуємо, раніше TIMES.ZT писав: EU4Business: чарівний європейський «пендель» для українського бізнесу

а також Як вибрати професію. Поради та методики по вибору майбутньої професії

Будьте першим, хто прокоментував "День підприємця в Україні: особливості професії"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*