coin24 crypto exchange
1X FAN models
1xfan manager
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

Підпиши та подаруй: в Житомирі триває збір україномовних книг для захисників, які проходять лікування і реабілітацію (ФОТО)

Підпиши та подаруй: в Житомирі триває збір україномовних книг для захисників, які проходять лікування і реабілітацію

«Підтримати наших оборонців можна у будь-який спосіб –  від звичного вже «донату» на картку перевірених часом благодійних фондів, організацій чи конкретних волонтерів до здачі власної крові. І те, й інше я роблю регулярно та із задоволенням, а нині разом з однодумцями реалізуємо гуманітарний проєкт  «Підпиши та подаруй українську книгу Захиснику України», в рамках якого збираємо книги для військовослужбовців, що проходять лікування і реабілітацію», – розповідає житомирянин Віктор Доброльожа, який займається нотаріальною діяльністю, а з 2014-го – ще й волонтерською: організовує мистецькі благодійні заходи, збирає та відправляє на фронт необхідну допомогу, прилади, транспортні засоби тощо.

Тепер разом з Свято-Михайлівським кафедральним собором, мережею міських бібліотек «ЛІТтера» та, заручившись підтримкою колег і всіх небайдужих, запустив у Житомирі ініціативу: охочі можуть придбати (на інтернет-сайтах чи по місцю в Житомирі   – книгарня «Знання», відділ «КСД» у ТЦ “Житній”,  «Зелений павільйон» неподалік телецентру, книгарня «Є» на В.Бердичівській)  або взяти із власної бібліотеки україномовну книгу в хорошому стані, підписати, залишивши побажання воїнам, а потім принести в один із пунктів, що розташовується в соборі, бібліотеках мережі і нотаріальних конторах по місту.

Якщо такої змоги нема, можна просто переказати будь-яку суму на банківські реквізити  організаторів (4149 4390 2933 1174 ПриватБанк) і вони самостійно придбають видання.

«Книжка – хороша, якісна і  неодмінно українською мовою  – це теж зброя. А ще  читання сприяє швидшому одужанню вояків, підняттю настрою», – додає Віктор Доброльожа.

Частину зібраного він вже встиг доправити безпосередньо у лікувальні заклади та військовим, де побував наприкінці листопада та 15 грудня.  Це книги, які передали учні 5-А класу ліцею № 20, колеги-нотаріуси, адвокати та інші учасники проєкту. Також було отримано грошові перекази і кошти від жителів Житомира, Любара, Звягеля, Коростишева та інших населених пунктів, навчальних закладів та колективів, що у подальшому будуть витрачені на придбання нових видань. Акція продовжується і свій внесок, тим більше напередодні свят, може зробити кожен.

Приміром, до проєкту вже долучилився ДНЗ “Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення”.

«З військовим капеланом,  протоієреєм Павлом Ядчишиним у нас нещодавно відбулася приємна зустріч в одному з медичних закладів міста, де ми й презентували  перші результати благодійної акції «Подаруй книгу Захиснику України», поспілкувалися із військовими, персоналом. Я трохи розповів про книги, які привезли з собою для передачі в різні відділення. Кожна із них підписана автором чи благодійниками з найкращими побажаннями бійцям, – поділився Віктор Доброльожа. –  Ще одна мета нашого візиту –  урізноманітнити дозвілля військовослужбовців, які перебувають на лікуванні, популяризувати українську мову і літературу, збереження та збагачення культурної спадщини України, тож для присутніх кілька українських пісень майстерно виконала студентка Житомирського державного університету ім.І.Франка Ангеліна Ріхтер. Про неї, до речі, розповіла вчителька ліцею № 20 Галина Саух, яка особисто і разом з учнями однією з перших відгукнулася і підтримала нашу акцію та ще й з дітками підписали книги”.

Атмосфера зустрічі дійсно була приємна і щира. Хлопці підходили і одразу брали книги для читання. Попередньо ми підготували спеціальну поличку, де всі видання буде зручно розмістити. У моєму розумінні цей проєкт загалом має бути довгостроковим і функціонувати на постійній основі, а ми   – колективи, навчальні заклади, компанії, підприємства, приватні особи, зможемо поповнювати книжкові фонди, аби асортимент  і кількість книг лише збільшувалися».

Важливо, старі, потріпані, радянські книги приносити і передавати не потрібно (усі книги попередньо переглядають та сортують, але не варто зловживати часом і ресурсами організаторів). Хоча й перелік жанрів не обмежують, але це має бути щось цікаве, пізнавальне, ілюстративне, авторства сучасників, а не нудне та одноманітне. У тому числі варто все ж уникати видань про війну та бойові дії (додатковий тригер, а воїнам варто від цього відпочивати хоча б у лікарняних стінах).

Юлія Демусь

Вистоювати близько місяця: Юлія Пакіна з Житомирщини готує різдвяні штолени на замовлення (ФОТО)

Дух Різдва у краєзнавчому музеї в Житомирі (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Підпиши та подаруй: в Житомирі триває збір україномовних книг для захисників, які проходять лікування і реабілітацію (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*