«Підтримати наших оборонців можна у будь-який спосіб – від звичного вже «донату» на картку перевірених часом благодійних фондів, організацій чи конкретних волонтерів до здачі власної крові. І те, й інше я роблю регулярно та із задоволенням, а нині разом з однодумцями реалізуємо гуманітарний проєкт «Підпиши та подаруй українську книгу Захиснику України», в рамках якого збираємо книги для військовослужбовців, що проходять лікування і реабілітацію», – розповідає житомирянин Віктор Доброльожа, який займається нотаріальною діяльністю, а з 2014-го – ще й волонтерською: організовує мистецькі благодійні заходи, збирає та відправляє на фронт необхідну допомогу, прилади, транспортні засоби тощо.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/5a574d2b-f3f9-43b4-898e-97dcf97edfe9-1024x626.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/0e76ae3d-9df2-4cc4-ae81-a45c5d160cbb-1024x575.jpg)
Тепер разом з Свято-Михайлівським кафедральним собором, мережею міських бібліотек «ЛІТтера» та, заручившись підтримкою колег і всіх небайдужих, запустив у Житомирі ініціативу: охочі можуть придбати (на інтернет-сайтах чи по місцю в Житомирі – книгарня «Знання», відділ «КСД» у ТЦ “Житній”, «Зелений павільйон» неподалік телецентру, книгарня «Є» на В.Бердичівській) або взяти із власної бібліотеки україномовну книгу в хорошому стані, підписати, залишивши побажання воїнам, а потім принести в один із пунктів, що розташовується в соборі, бібліотеках мережі і нотаріальних конторах по місту.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/412294207_7432188560148622_1778512340587259947_n-819x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/412335856_7432188563481955_1007973727249754698_n-820x1024.jpg)
Якщо такої змоги нема, можна просто переказати будь-яку суму на банківські реквізити організаторів (4149 4390 2933 1174 ПриватБанк) і вони самостійно придбають видання.
«Книжка – хороша, якісна і неодмінно українською мовою – це теж зброя. А ще читання сприяє швидшому одужанню вояків, підняттю настрою», – додає Віктор Доброльожа.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/406232718_878336200598876_3834091167385944158_n-1024x768.jpg)
Частину зібраного він вже встиг доправити безпосередньо у лікувальні заклади та військовим, де побував наприкінці листопада та 15 грудня. Це книги, які передали учні 5-А класу ліцею № 20, колеги-нотаріуси, адвокати та інші учасники проєкту. Також було отримано грошові перекази і кошти від жителів Житомира, Любара, Звягеля, Коростишева та інших населених пунктів, навчальних закладів та колективів, що у подальшому будуть витрачені на придбання нових видань. Акція продовжується і свій внесок, тим більше напередодні свят, може зробити кожен.
Приміром, до проєкту вже долучилився ДНЗ “Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення”.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/406065570_774320731190238_4693018546730448630_n-1024x682.jpg)
«З військовим капеланом, протоієреєм Павлом Ядчишиним у нас нещодавно відбулася приємна зустріч в одному з медичних закладів міста, де ми й презентували перші результати благодійної акції «Подаруй книгу Захиснику України», поспілкувалися із військовими, персоналом. Я трохи розповів про книги, які привезли з собою для передачі в різні відділення. Кожна із них підписана автором чи благодійниками з найкращими побажаннями бійцям, – поділився Віктор Доброльожа. – Ще одна мета нашого візиту – урізноманітнити дозвілля військовослужбовців, які перебувають на лікуванні, популяризувати українську мову і літературу, збереження та збагачення культурної спадщини України, тож для присутніх кілька українських пісень майстерно виконала студентка Житомирського державного університету ім.І.Франка Ангеліна Ріхтер. Про неї, до речі, розповіла вчителька ліцею № 20 Галина Саух, яка особисто і разом з учнями однією з перших відгукнулася і підтримала нашу акцію та ще й з дітками підписали книги”.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/406253943_1099526538158768_8210950645309778908_n-1024x683.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/406780487_1369880400587771_6477001235379309213_n-1024x661.jpg)
Атмосфера зустрічі дійсно була приємна і щира. Хлопці підходили і одразу брали книги для читання. Попередньо ми підготували спеціальну поличку, де всі видання буде зручно розмістити. У моєму розумінні цей проєкт загалом має бути довгостроковим і функціонувати на постійній основі, а ми – колективи, навчальні заклади, компанії, підприємства, приватні особи, зможемо поповнювати книжкові фонди, аби асортимент і кількість книг лише збільшувалися».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/a71ad4bf-5d0a-439c-bf20-0bcec1c2cafe-1024x461.jpg)
Важливо, старі, потріпані, радянські книги приносити і передавати не потрібно (усі книги попередньо переглядають та сортують, але не варто зловживати часом і ресурсами організаторів). Хоча й перелік жанрів не обмежують, але це має бути щось цікаве, пізнавальне, ілюстративне, авторства сучасників, а не нудне та одноманітне. У тому числі варто все ж уникати видань про війну та бойові дії (додатковий тригер, а воїнам варто від цього відпочивати хоча б у лікарняних стінах).
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/79dfd01f-4fa6-4348-91bd-bfa1d944edec-862x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/01/4d91bf09-63f4-4ba6-bebc-287ab821df9e.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/406186339_3053290741473067_3928994303891126693_n-1-1024x576.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/406261745_325122690365649_5058246050744422359_n-1-461x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/406744211_373780815324693_7189855780099179181_n-1-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/406048590_297736496030179_6934273467578682709_n-1-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/406668510_382272497524532_8309509952792540552_n-461x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/406127728_379404084621085_1860618858597951601_n-535x1024.jpg)
Юлія Демусь
Вистоювати близько місяця: Юлія Пакіна з Житомирщини готує різдвяні штолени на замовлення (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Підпиши та подаруй: в Житомирі триває збір україномовних книг для захисників, які проходять лікування і реабілітацію (ФОТО)"