За два дні зібрали необхідну суму, закупили матеріал і почали відшивати ноші-волокуші для потреб військовослужбовців на фронті. Це досвід житомирян, які самостійно розробили модель спеціальних нош для евакуації поранених з поля бою, виготовили тестові зразки, протестували і вже готові постачати їх на передову.
За два тижні зі старту виробництва вдалося відправити 15 готових виробів, але робота в цьому напрямку триває. Основна потреба – якісна тканина, рулон якої коштує 20 тисяч гривень. Цього вистачає на 50 нош-волокуш.
Підтримати починання можуть усі охочі, переказавши кошти на рахунок (5375 4112 1402 3330) чи Монобанку. За них планують закупити наступну партію матеріалів, аби шити ноші й безкоштовно передавати військовим.
«Ми прийшли до цієї справи самотужки. У мене є знайомий, який займається виробництвом та встановленням гнучких вікон та, відповідно, має обладнання, що дозволяє виробляти і ноші. Самі розробили проект, відтестували, внесли корективи. Перші три штуки відправили бійцям на Авдіївський напрямок через знайомих. Прийшли позитивні відгуки, тому прийняли рішення продовжити. Я відкрив «банку» для збору коштів на матеріал. Рулон такого матеріалу коштує 20 000 гривень. Це міцний, довговічний та надійний ПВХ-матеріал. Рулону вистачає на 50 виробів. Ноші виходять дуже міцні, витримують великі навантаження – до 200 кг. Крім цього, у процесі виготовлення ношів-волокуш використовуються люверси, шнури, інстремент для спаювання матеріалу, – пояснює житомирянин Сергій, який виступив ініціатором і нині виконує організаторську роль – збирає кошти, відправляє готову продукцію.
Пояснює, що звернення отримують як від командирів з «нуля», так і від військових медиків. І тим, і іншим ноші-волокуші відправляють безкоштовно. Якщо хтось (волонтери чи приватні особи) бажають придбати, то це буде коштувати 800 грн/шт – собівартість матеріалів. Кошти одразу ж можна закинути на «банку», звідки вони знову ж таки підуть на закупку тканини, аби мати можливість шити й надалі.
«Відправляємо усім військовим, хто надає запит, безкоштовно, поки є кошти для виробництва. Будемо шукати фінанси для подальшої реалізації, тому кожен може задонатити посильну суму коштів, аби допомогти захисникам», – наголошує Сергій.
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі для військових шиють ноші-волокуші: як підтримати волонтерську ініціативу (ФОТО)"