Система MIUI – одна із найпопулярніших платформ на базі Android. Протягом останніх двох років активного просування компанії Xiaomi на ринку України оболонка стала хітом за швидкістю оброблення даних та зручністю для користувача. Останнє оновлення розділили на три «хвилі», але компанія не виключає розподілу ще й третьої хвилі на дві частини, щоб оновити телефони навіть 2016 року випуску.
Mi-фани, які отримали нову прошивку, були здивовані налаштуваннями, дизайном та фішками, удосконалених протягом бета-версій (компанія надає власникам оболонки тестові версії, щоб мати фідбек). Але попри це, журналісти нашої редакції виділили свої переваги та недоліки.
Нове меню «під шторкою»
Після оновлення з’явилося нове меню з закладками, іконки стали округлені, а яскравість перенесли в окрему частину «шторки».
Налаштування звуку
Розробники повністю переробили звукову систему, додавши до неї регулятор гучності з декількома режимами, який «випливає» справа. Також замінили звуки розблокування пристрою на різкий «штрих» та додали «звуки природи».
Будильник і погода
Не оминуло оновлення і системних додатків, таких як погода та будильник. Вони зазнали кардинальних змін. У будильника повністю змінили дизайн, залишивши лише одну тему оформлення – чорну стилістичну, яка нагадує «нічний режим» у IPhone. У додатку погода використовується «живий стан», де сонце або гроза показуються як 3D-шпалери.
Камера
Після бети-версії у «глобалку» додали функцію зйомки відео в Full HD 1080 p. 60 кадрів в секунду. При цьому не зрозуміло, чому розробники оминули момент у зйомці формату 4К, який діє у передових смартфонах компанії на сторонніх додатках з Google Play.
Меню «Недавно використовувані додатки»
У коментарях на офіційних форумах Xiaomi цей пункт оновлення називають одним із невдалих. До 10-ї версії додатки закривалися жестом «вверх» або «вниз» у горизонтальному положенні. У 10 версії його зробили вертикальним, де відображається по декілька відкритих додатків і закривати їх потрібно жестом «вліво» або «вправо» .
Екран блокування
Новий дизайн розблокування, як визнають власники телефонів, втратив витонченість та мінімалістичність у MIUI.
Вибух реклами у системних додатках
Кожен другий коментар на форумах стосувався виключно рекламного спаму. Звісно, політика компанії заснована на принципі «дешевих» телефонів, за які вимагає вмикати рекламу, чим заробляє на своїх клієнтах. Вимкнути її можна, зайшовши у налаштування цих додатків та у меню «Конфіденційність», де зняти пташечку з пункту «Отримувати рекомендації».
На китайську версію телефонів неможливо встановити глобальну версію MIUI 10
Цьогорічні заяви китайських дистриб’юторів змусили головний офіс в Пекіні обдумати це важливе рішення, тому що на міжнародному ринку швидко поширювалась китайські версії, значно дешевші за глобальні, які необхідно очікувати протягом 2-3 місяців від виходу в Китаї. Тобто, якщо через Recovery ви завантажите «глобалку» на China Version, то отримаєте – мовою техноблогерів – «цеглу» (кирпич). Але на різних сайтах, таких як 4PDA, вже з’являються перші прошивки для китайських телефонів з інструкціями для професійних майстрів.
Додатково: якщо на ваш телефон не прийшла «по повітрю» нова прошивка, не поспішайте розблоковувати Recovery і завантажувати вручну архіви. Офіційні розробники заявляють про те, що технічне обслуговування триватиме до листопада цього року. Тому всі телефони моделей 2016–2018 років з часом отримають глобальну стабільну версію.
Юрій МЕЛЬНИК
Будьте першим, хто прокоментував "В Україні масово поширюється MIUI 10 для телефонів Xiaomi: чи варто оновлювати телефон"