1X FAN models
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1xfan manager

До Дня книги рекордів Гіннеса: досягення Житомирщини

Фото: соцмережі

Книгу рекордів Гіннеса вигадав інженер та власник пивоварні Х’ю Бівер з Великої Британії. А назвав він її на честь своєї пивоварні.

Трохи історії

У листопаді 1951 року Х’ю Бівер вирушив з товаришами на полювання. Під вечір в барі між мужчинами виникла дискусія, яка з диких птахів найшвидша. Друзі передивилися декілька різних довідників, проте відповіді так і не відшукали. Тоді Х’ю Бівер придумав створити книгу, в якій будуть зібрані всі рекорди. Нині Книга рекордів Гіннеса є книгою з найбільшим тиражем із усіх книг, захищених авторським правом.

Книга рекордів Гіннеса та Житомирщина

До 2014 року титул найвищої людини світу мав саме житель Житомирщини. Зріст звичайного ветеринара з Чуднівського району Леоніда Стадника досягав 2 метрів 57 сантиметрів. З 1835-го року українець посів четверте місце серед усіх зафіксованих гігантів світу. Взуття Леонід носив – 62-го розміру, а одяг — 70-го. Все шилося на замовлення.

Інші рекорди Житомирщини з Книги рекордів України

24 серпня, з нагоди святкування 27-ї річниці Дня Незалежності України за підтримки управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради та Національного проекту «Книга рекордів України» встановили рекорд України з тяги пожежних автомобілів. Житомирянин Віктор Прокопенко встановив новий рекорд України, а саме – тяга 3 пожежних автомобілів однією людиною на максимальну відстань із застосування драбини, зафіксовані результати – вага 3 пожежних автомобілів 42600 кг, подолана дистанція 12 м, затрачений час 37 секунд.

«Найважче було стартувати, оскільки рушає не почергово, а одразу три автомобілі, тому головне – це зірватися з місця, а далі продовжувати дотягнути до фінішу», – наголосив Віктор Прокопенко.

Також в подальших планах стронгмена – це протягнути пасажирський літак.

У селі Велика Цвіля Ємільчинського району в сільській школі розташований музей хліба, заснований в 1985 році вчителем-методистом Жилюком Миколою Романовичем, де зберігається найдавніший в країні хліб, випечений для вживання в космосі ще в 1981 році. Космічний пакетик складається з десяти хлібин, за один укус у рот має відправлятися ціла буханка, щоб не створювати крихт, які у невагомості можуть потрапити у дихальні шляхи. Але то не страшно, бо вага окремої «буханці» складає лише 4,5 грамів.

Найбільша в Україні діжка-довбанка. Як вже зрозуміло з назви, діжку-довбанку довбали. Причому, вручну із суцільного стовбура дерева. Процес цей був дуже тривалий, тож тепер ви знаєте, звідки пішов сучасний вираз: «задовбати!». У містечку Ємільчине у музеї місцевого колекціонера старожитностей Миколи Жилюка знайшлася найбільша в Україні 100-літня діжка-довбанка із суцільного соснового стовбура. Її об’єм – 658 літрів. Висота діжі – 112 см, діаметр – 86,5 см, окружність – 293 см! Поки експерти обмірювали діжку, в неї залізло десятеро дітей – і всі там помістилися!

Величезним прапором прикрасили у Житомирі фасад будівлі Житомирського учбово-виробничого підприємства УТОГ у 2014 році. Площа найбільшого прапору на фасаді будівлі становить 450 кв. м. (завдовжки 40 м, висота 11,25 м). Ідея вивісити жовто-блакитний прапор, найбільший з тих, що коли-небудь розміщували на приміщеннях, виникла у директора цього підприємства, яке шиє бронежилети для української армії, Олександра Єфімовича та директора рекламної агенції «Інформ-бюро» Ярослава Гапоненка Підняття прапора спонукало тисячі житомирян вивішувати українські стяги на дахах будинків, на своїх балконах, вікнах та автомобілях.

Підготувала Тетяна РІХТЕР

Будьте першим, хто прокоментував "До Дня книги рекордів Гіннеса: досягення Житомирщини"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*