Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1xfan manager
1X FAN models
Stay with Ukraine

Мешканець Зарічан VS Станишівська ОТГ . Судовий процес на Житомирщині: є рішення, а далі що?

Мешканець Зарічан VS Станишівська ОТГ
Мешканець Зарічан VS Станишівська ОТГ

Як завершився судовий процес на Житомирщині? Яке рішення постановив Житомирський районний суд Житомирської області щодо адміністративної справи за позовом жителя Зарічан?  Чи завершиться ця історія хепі-ендом?

Процес децентралізації в Україні останнім часом привертає до себе все більше уваги громадян, та її учасників. Багато інформації надходить через успішне виконання проектів, нових об’єднань, нових успіхів. Процес реформи просувається доволі успішно та позитивно, але і цій діжці меду додали ложку дьогтю. Дійсно, не буває такого, щоб все проходило гладко, останнім часом часто відбуваються гучні, і на жаль, не завжди позитивні події. Наприклад, як ви пам’ятаєте гучні та скандальні вибори голови Оліївської ОТГ, або судововий позов до Станишівської ОТГ від мешканця Зарічан. Якщо результату по Оліївській ОТГ ще немає, бо вибори ще не пройшли, то результат судового рішення по Станишівській ОТГ вже є,  який же він?

Нагадаємо: 18 жовтня 2017 року Житомирський районний суд Житомирської області розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом Журила Олександра Івановича до Зарічанської сільської ради Житомирського району Житомирської області та Станишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області про визнання нечинним рішення та зобов’язання вчинити певні дії. Позивачем було написано заперечення, у якому він просив:

  1. Не брати до уваги заперечення № 680 Станишівської сільської ради, в зв’язку з тим, що у ньому вказана недостовірна, неточна та неповна інформація та порушення вимог Конституції України та законів України;
  2. Визнати факт, що під час засідання, яке відбулося 17 червня 2016 року розглядалися лише примірники проектів рішень;
  3. Визнати факт, що проект рішення «Про добровільне об’єднання» датовані 23.06.2016 і завірені Зарічанським сільським головою;
  4. Визнати факт, що не були оприлюднені проекти рішення «про добровільне об’єднання і про схвалення проекту;
  5. Визнати факт, що 23.06.2016 р. сесія Зарічанської сільської ради 7-го скликання приймаючи рішення про схвалення проекту рішення сільської ради «Про добровільне об’єднання територіальних громад», грубо порушили закони і свободи мешканців села Зарічани;
  6. Визнати факт, що і проект рішення і саме рішення Зарічанської сільської ради стосовно добровільного об’єднання, є регуляторними актами, і тому мали були бути не тільки оприлюднені відповідно до чинного законодавства, а й пройти обов’язкове громадське обговорення. Були порушені вимоги Конституції України та законів України, щодо позбавлення у членів Зарічанської громади права на особисте волевиявлення.
  7. Задовольнити прохання, вказані позивачем у адміністративному позові.

Згідно встановлених строків, учасниками судового процесу було офіційно отримано постанову від суду. Суд постановив частково задовольнити позов Журила Олександра Івановича до Зарічанської сільської ради Житомирського району Житомирської області та Станишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області про визнання нечинним рішення та зобов’язання вчинити певні дії.

Також, було постановлено визнати незаконним та скасувати рішення Зарічанської сільської ради № 187 від 23 червня 2016 року та № 202 від 14 липня 2016 року, а у задоволенні інших позовних вимог – відмовити. Ще – стягнути з місцевого бюджету Станишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області на користь Журила Олександра Івановича 551,20 грн.

Коли ж ця постанова почне діяти, вступить у законну силу? Пам’ятаємо, що згідно статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Редакція Times.Zt звернулася за коментарем до Житомирської філії установи «Центру розвитку місцевого самоврядування» з приводу винесеного судового рішення, поставивши таке запитання: які правові наслідки рішення суду можуть чекати на Станишівську ОТГ?

Відповідь дав експерт з децентралізації Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Романович:

Фото із сторінки Сергія Романовича у соціальній мережі

“Постанова, яка прийнята за результатами розгляду справи в Житомирському районному суді – не є остаточною і підлягає оскарженню. У зв’язку з цим, представники Станишівської ОТГ мають намір на наступному тижні завітати до Житомирського ЦРМС. Зі свого боку, ми допоможемо підготувати апеляційну скаргу та подати до суду апеляційної інстанції. З іншого боку, варто відмітити, що Закон України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” не передбачає процедури роз’єднання”

Отож, позов від Зарічан частково задоволено, рішення про добровільне об’єднання з територіальними громадами 16 (!) сіл, про припинення повноважень сільської ради, сільського голови, про визначення Станишівської територіальної громади та про затвердження плану організаційних заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад…  визнано нечинним.

Попереду на країну очікується ще багато об’єднань, сподіваємося, що це була остання історія про створення об’єднаної територіальної громади, яка дійшла до суду.

Ми будемо слідкувати за розвитком подій у Станишівській ОТГ, сподіваючись, що мешканці, тобто громада, не постраждає від судових тяжб.

 Катерина МАЧУЛЬСЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "Мешканець Зарічан VS Станишівська ОТГ . Судовий процес на Житомирщині: є рішення, а далі що?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*