coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1X FAN models
1xfan manager
Stay with Ukraine

«Лінь робить всяку справу важкою»: прості поради, як побороти лінощі

Лінощі переслідують нас все життя. Спочатку ми відкладаємо важливі справи на «потім»… А коли «потім» настає — починаємо злитися на себе через це, та змушуємо все ж владнати потрібні справи. Але чому ми інколи лінуємося, та як, врешті, побороти власні лінощі? 

Не повірите, але деякі експерти стверджують, що лінощі — це взагалі не проблема, а позитивний момент. Вони пояснюють, що таким чином організм подає сигнал про втому, або втрату зацікавленості в певній діяльності. Інколи лінь виникає через інфекційне захворювання. В цей час лікарі радять вживати більше вітамінів та слідкувати за режимом дня. Крім того, суттєво знижує працездатність організму зайва вага, тому, можливо, варто позбутися кількох кілограмів, і ви відчуєте прилив енергії. 

Чи стикалися ви хоч раз із таким станом, коли немає бажання займатися обраною справою, не хочеться вранці прокидатися, постійно запізнюєшся, не можеш себе змусити щось робити і взагалі не відчувається ніякого ентузіазму. Багато хто думає, що це причина лінощів, але психологи кажуть, що це наслідки, до яких призводять такі стани: 

— нелюбов до того, що робиш. Заняття неулюбленою справою чи тією, яка протирічить внутрішнім нормам, не лише призводить до ліні, а включає внутрішнє блокування. Проте звільнитися дуже легко, а от знайти справу до душі, яка буде приносити не лише задоволення, а й хороший прибуток, не так то просто. До того ж потрібно вибрати свою власну справу, свій сенс і віддатися цьому, бо доведеться дізнатися, що підвішений стан нічим не кращий за рамки суспільства.

— енергетичний спад. Може виникнути навіть під час приємної роботи. Коли ви втомлені, існує відчуття, що опускають руки, ви починаєте думати, що обрали не ту справу, починаєте себе психологічно катувати. Але замість того, щоб забивати голову дурними думками, краще влаштуйте собі відпочинок, відновіть свої сили. Втомилися від розумової роботи – влаштуйте собі фізичні навантаження, і навпаки, це неабияк розряджає. А ще обов’язково підзарядіться емоційно, влаштуйте собі веселощі, чи, якщо потрібно, навпаки – повну тишу та гармонію з собою. Також неабияку роль відіграє харчування, тож придивіться уважно до вашого раціону. 

— відсутність поточної мети і, як наслідок, енергетичний застій. Коли у вас немає поточної мети, ваша енергія просто застоюється всередині. При цьому ви можете помітити, що вам хочеться спати, коли ви ще не встигли втомитися, чи їсти – коли ви не голодні. Вихід – знайти ціль на найближчий час, ту, яку можна почати реалізовувати вже зараз. 

— відсутність масштабного бачення. Деякі справи, які нам раніше здавалися дуже складними, зараз – звичні та легкі, ми справляємося з ними без докладання великих зусиль, і втрачаємо запал.  Масштабне бачення допомагає віднайти сенс в щоденній рутині та здолати її.  Якщо такого бачення немає, то людині, яка має амбіції, стає нецікаво, і її охоплює лінь. Тому дуже потрібно далі розвиватися, і ставити більш масштабну та яскраву ціль – це гарний каталізатор, який пробудить смак до життя. Вилікуйте причину і симптоми пройдуть самі.

Також психологи запевняють, що відкладання справ на інший час пов’язане з тривогою. Коли ми починаємо хвилюватися перед початком створення чогось нового чи закінченням старої справи, організм включає захисну функцію — лінь. Але як тоді з цим боротися?

Для того, щоб побороти лінощі, ми підготували кілька порад, але для цього потрібна робота над собою:

 Висипайтеся

 Для нормального самопочуття впродовж дня необхідно хоча б шість годин сну. Тоді мозок буде бадьорий і не підведе. Лікарі зазначають, що для того, щоб організм встигав відпочити, треба лягати хоча б о 22 годині. 

Відпочивайте 

Навчання, сесія, робота, домашні справи, курси — без цього ніяк, але потрібно влаштувати собі розвантаження і трохи релаксувати. Хоча б раз на день прогулятися по вулиці, виділити час на читання улюбленого журналу чи книги, або просто влаштувати приємні розмови за філіжанкою кави. 

Влаштовуйте ігри на роботі 

Аби трохи себе відволікти від роботи, влаштуйте з колегою кілька хвилин розваг, пограйте в якусь гру, послухайте музику, але так, щоб нікому не заважати. Роздрукуйте плакат з задоволеним виразом обличчя Леонардо Ді Капріо, і записуйте там виконані місії. Або ж організуйте собі каву-брейк чи прогуляйтеся на свіжому повітрі, якщо погода сприятлива для прогулянки.  

Не виконуйте одразу великий обсяг роботи.

Краще розбити всі завдання на менші підзавдання. Так ви будете більш сконцентровані, не будете нервувати і хапатися за голову від великого обсягу роботи. 

Нагороджуйте себе 

Коли ми бачимо, що справ стільки, що їм не видно ні кінця, ні краю — лінь навіть думати, як з ними впоратися. У таких випадках можна заохотити себе. Сплануйте гарний вечір, цікаві вихідні, або покупку речі, яку давно хотіли, це буде мотивувати завершити необхідні справи. Але якщо «прохалявили» — залишайтесь вдома закінчувати роботу. Це привчить до порядку. 

Займайтеся спортом 

Спорт — ефективна зброя в боротьбі з лінню. Коли відчуваєте, що «очі злипаються» прямо перед монітором, хочеться спати, зробіть 15-20 хв зарядки. Лінощі бояться фізичних навантажень, та й ви будете більш енергійні, відчуватимете себе краще.

Складіть підбадьорливий плей-лист 

Підберіть музику, яка буде мотивувати вас щось робити. Музика може бути як спокійною, так і енергійною, головне, щоб вам сподобалось те, що ви слухаєте та не заважало іншим. Запросіть колег трохи потанцювати під музику або разом зробіть караоке-паузу.

Приберіть все, що може відволікати 

Телефон, цукерки, інтернет так і манять… Але так ви точно ніколи не впораєтеся з купою роботи. Під час виконання якихось завдань приберіть усе це від очей, так не будете себе провокувати перевірити смс, втретє поїсти чи гратися в ігри. 

Складіть список з цифрами 

Заведіть планер, і розписуйте всі поставлені задачі, а потім розставте цифри біля кожної справи за ступенем важливості. Це дуже корисно, адже так просто неможливо щось пропустити. Крім того, викреслювати справи одна за одною — мабуть, одне з найприємніших відчуттів в світі. 

Побороти лінощі допоможуть також прості дизайнерські штучки. Предмети зеленого декору чи рослинки не лише заспокоюють та знижують стрес, а ще й позбавляють втоми та налаштовують на робочий лад. Вдома вам допоможуть впоратися з втомою тонізуючі скраби з контрастним душем.

Нагадаємо, Приємно й без стресу: як легко прокидатися зранку

Будьте першим, хто прокоментував "«Лінь робить всяку справу важкою»: прості поради, як побороти лінощі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*