Історія така. Я набрав у бак (30 л) води з-під крану. Вода, яка відстоялася декілька днів, годиться для поливу домашніх вазонів. Ну, і на випадок, якщо вода у крані раптово зникне. Сьогодні я помітив, що у баку на поверхні плаває щось, здалеку схоже на рослинне насіння. Я ще здивувався: звідки у ванній насіння? Але здивування переросло у шок, коли «насінини» при спробі вигребти їх з води – кинулися врозтіч…
Сумнівів нема: це тварини. Які завелися у звичайній воді з міського водогону. Для фотосесії я акуратно виловив з десяток особин і посадив їх у тимчасовий акваріум. Спочатку я подумав, що це личинки якихось комах. Але практичні спостереження швидко розсіяли ці думки.
Перед нами істоти, які живуть у воді і чудово пристосовані для цього. Відчувши небезпеку, вони швидко пірнають на дно. Але потім піднімаються на поверхню – вочевидь, щоб вдихнути повітря. Плавають вони, кумедно вигинаючись.
Істоти завдовжки близько 5 мм зовні трохи нагадують… людські сперматозоїди. Камера з трикратним оптичним зумом не дає можливості роздивитися їх детально. Але виручила стара 35-мм лінза.
Скажу чесно. Спочатку я хотів написати до цього матеріалу якийсь крикливий спекулятивний заголовок – щось на зразок «Личинки коронавірусу» або «Сперматозоїди Апокаліпсису». А потім подумав: хм, якщо у воді з-під крану живуть і розмножуються такі організми – може, житомирська вода не така вже й погана з хімічної точки зору?..
У зв’язку з цим хочу поставити декілька запитань директорові КП «Житомирводоканал» АндріюНікітіну.
- Підкажіть, будь-ласка, як називаються ці істоти, до якого класу і виду належать? На жаль, мені бракує знань з біології, аби правильно їх ідентифікувати.
- Чим годувати і як правильно утримувати цих тварин – якщо я, наприклад, захочу завести домашній акваріум?
- Чи потрібно їх виносити на сонячне світло? Чи навпаки, сонячне світло їх вбиває? Каюся: для фотозйомки я виставив банку на підвіконня. Якщо цього не слід було робити – готовий прийняти моральне покарання від «Greenpeace» в цілому та від Ґрети Тунберґ особисто.
Звичайно, особисто я не п’ю воду з-під крану – і читачам не раджу. Але раптом згадав, що цією водою періодично мию голову – і кожного дня чищу зуби…
P. S. Якщо хтось подумав, що автор матеріалу прямо чи приховано закликає мешканців Житомира не платити за таку, м’яко кажучи, біологічно активну воду – ні і ще раз ні! Платити треба. Інакше через пару місяців комунальні підприємства паралізує. І тоді носитимемо воду з рівчаків і калюж, де фауна ще багатша.
Водночас Times.Zt.Ua чекає відповіді від КП «Житомирводоканал» та Андрія Нікітіна. Опублікуємо її негайно і без купюр.
Тарас СТРІЛЬЧИК
Читайте також: Моторошні істоти-2: автор матеріалу помилився і приносить вибачення «Житомирводоканалу»
Роздув із комара СЛОНА. То є личинки комара “звичайного” (мотиль). Слідкуй за чистотою в квартирі і в голові, а то – сперматозоїди…
Хто про що думає…