coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1X FAN models
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

Житомирські комунальники заявили про непричетність до “неправильного” кронування дерев

 

Вчора, 24 лютого, через масове та жорстоке обрізання дерев, так зване кронування, в Житомирі користувачі Facebook неабияк обурилися такій нарузі над рослинами. За адресами вул. Добровольчих Батальйонів, 7, а також по вул. Бориса Тена,10 та на вул. Шевченка хтось добряче познущався над вербами та іншими деревами. І таке обрізання геть не схоже на кронування чи лікування дерев. Замість зелених насаджень перед вікнами будинків та вздовж тротуарів залишились самі стовбури та пеньки без жодної гілки. 

Сьогодні, 25 лютого, у міськраді пояснили, що таке несанкціоноване “кронування” виконували не працівники КП “Зеленбуд”, а приватні організації чи особи. А обрізання верб на вул. Шевченка було вимушеним через вік дерев. 

 “Мало того, що це технічно не грамотного й неправильно кроновані дерева, а ще й несанкціоновано. Сьогодні працювала комісія в складі муніципальної інспекції, комунального підприємства Зеленбуд, екологічної інспекції та представника поліції, які працювали на двох об’єктах – це вул. Добровольчих батальйонів, 7 та вул. Бориса Тена, 100. На вул. Бориса Тена – це приєднана територія до ОСББ. Там дійсно виконувала роботу приватна фірма на замовлення голови ОСББ щодо кронування дерев. Але зроблено це технічно не грамотно. Ми це бачимо на фото та в дійсності. Це дуже неподобається і мешканцям міста, і міській владі. На вул. Добровольчих батальйонів, 7 на земельній ділянці комунальної власності також несанкціоновано майже зрізано дерева, це так названий топінг. Це не кронування – це просто знущання над деревами. І не факт, що ці дерева й далі зможуть радувати своїм видом мешканців Житомира. Через ці випадки ми подамо заяву в правоохоронні органи для того, щоб все-таки виявити ці організації, або мешканців, які ці роботи виконували. Бо якщо ми знаємо, хто виконував роботи на Бориса Тена, 100, то на Добровольчих батальйонів – не знаємо”, – зазначив заступник міського голови Житомирської міськради Сергій Кондратюк. 

Він також пояснив, що у Житомирі ніхто немає права зрізати чи кронувати дерева без технічного обстеження дерев. Для цього у місті є спеціальна комісія з технічного обстеження дерев та зелених насаджень. У цю комісію входять представники Житомирської міської ради, екологічної інспекції та представники Зеленбуду. 

“За адресою вул. Шевченка, 107 було скроновано 5 верб за численними скаргами жителів. Чому саме так вони були скроновані – в цьому випадку до даного виду дерева можна використовувати топінг,  гілки будуть рости інтенсивніше, і буде гарно розвиватись кроно. Ці дерева, в принципі, вже досягли вікової межі, тобто ми їх таким чином омолоджуємо і даємо їм ще 10-15 років існування. Кожен випадок є індивідуальним. Стосовно верб за даною адресою – це було виправдано”, – сказав начальник дільниці по догляду за зеленими насадженнями комунального підприємства “Зеленбуд” Назар Калиновський.

Він також пояснив, що розрізняють кронування різної інтенсивності. Топінг також є видом кронування, проте він агресивніший. Крім цього, застосовують також різноманітні методи формування крона різної інтенсивності: слабке, санітарне, очистка, омолодження. 

Цьогоріч “Зеленбуд” прокронував вже близько 80 дерев.

“В основному кронують в зимовий період, тому що дерево знаходиться в “сплячому режимі”, а з потеплінням вже не кронуємо. На вулиці В. Бердичівській ще буде проводитися санітарна чистка. По заяві міськсвітла ми будемо у легкій формі прочищати лінію їхніх електропередач. Це буде санітарна чистка – видалення сухих гілок також та вивільнення ліній електропередач та інших мереж від гілля з подальшим їх зачищенням”, – додав Назар Калиновський. 

Він також зауважив, що працівники комунального підприємства працюють виключно за нормами і випадків непрофесійного кронування ще не було.

“Дерева кронує не тільки Зеленбуд. Це не ліцензований вид діяльності. Ми неодноразово зверталися в Житомирський РЕМ, коли вони кронують під лінії електропередач та інші організації, які виконують кронування без спеціалізованої організації “Зеленбуд”. На прибудинкових територіях кронують не тільки “Зеленбуд”. Цим займаються і управляючі компанії, і голови ОСББ. Це і бюджетні огранізації, які утримують на своєму балансі території із зеленими насадженнями тощо. Цього року несанкціонованих випадків кронування мало, а от минулого року було дуже багато”, – сказав Сергій Кондратюк.

Він також зауважив, що всі штрафи за несанкціоноване кронування чи зрізання зелених насаджень накладає тільки Державна екологічна інспекція:

“Повноважень накладати штрафи у Житомирської міської ради, на жаль, немає”. 

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські комунальники заявили про непричетність до “неправильного” кронування дерев"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*