Житомирські комунальники заявили про непричетність до “неправильного” кронування дерев | Times ZT

Житомирські комунальники заявили про непричетність до “неправильного” кронування дерев

 

Вчора, 24 лютого, через масове та жорстоке обрізання дерев, так зване кронування, в Житомирі користувачі Facebook неабияк обурилися такій нарузі над рослинами. За адресами вул. Добровольчих Батальйонів, 7, а також по вул. Бориса Тена,10 та на вул. Шевченка хтось добряче познущався над вербами та іншими деревами. І таке обрізання геть не схоже на кронування чи лікування дерев. Замість зелених насаджень перед вікнами будинків та вздовж тротуарів залишились самі стовбури та пеньки без жодної гілки. 

Сьогодні, 25 лютого, у міськраді пояснили, що таке несанкціоноване “кронування” виконували не працівники КП “Зеленбуд”, а приватні організації чи особи. А обрізання верб на вул. Шевченка було вимушеним через вік дерев. 

 “Мало того, що це технічно не грамотного й неправильно кроновані дерева, а ще й несанкціоновано. Сьогодні працювала комісія в складі муніципальної інспекції, комунального підприємства Зеленбуд, екологічної інспекції та представника поліції, які працювали на двох об’єктах – це вул. Добровольчих батальйонів, 7 та вул. Бориса Тена, 100. На вул. Бориса Тена – це приєднана територія до ОСББ. Там дійсно виконувала роботу приватна фірма на замовлення голови ОСББ щодо кронування дерев. Але зроблено це технічно не грамотно. Ми це бачимо на фото та в дійсності. Це дуже неподобається і мешканцям міста, і міській владі. На вул. Добровольчих батальйонів, 7 на земельній ділянці комунальної власності також несанкціоновано майже зрізано дерева, це так названий топінг. Це не кронування – це просто знущання над деревами. І не факт, що ці дерева й далі зможуть радувати своїм видом мешканців Житомира. Через ці випадки ми подамо заяву в правоохоронні органи для того, щоб все-таки виявити ці організації, або мешканців, які ці роботи виконували. Бо якщо ми знаємо, хто виконував роботи на Бориса Тена, 100, то на Добровольчих батальйонів – не знаємо”, – зазначив заступник міського голови Житомирської міськради Сергій Кондратюк. 

Він також пояснив, що у Житомирі ніхто немає права зрізати чи кронувати дерева без технічного обстеження дерев. Для цього у місті є спеціальна комісія з технічного обстеження дерев та зелених насаджень. У цю комісію входять представники Житомирської міської ради, екологічної інспекції та представники Зеленбуду. 

“За адресою вул. Шевченка, 107 було скроновано 5 верб за численними скаргами жителів. Чому саме так вони були скроновані – в цьому випадку до даного виду дерева можна використовувати топінг,  гілки будуть рости інтенсивніше, і буде гарно розвиватись кроно. Ці дерева, в принципі, вже досягли вікової межі, тобто ми їх таким чином омолоджуємо і даємо їм ще 10-15 років існування. Кожен випадок є індивідуальним. Стосовно верб за даною адресою – це було виправдано”, – сказав начальник дільниці по догляду за зеленими насадженнями комунального підприємства “Зеленбуд” Назар Калиновський.

Він також пояснив, що розрізняють кронування різної інтенсивності. Топінг також є видом кронування, проте він агресивніший. Крім цього, застосовують також різноманітні методи формування крона різної інтенсивності: слабке, санітарне, очистка, омолодження. 

Цьогоріч “Зеленбуд” прокронував вже близько 80 дерев.

“В основному кронують в зимовий період, тому що дерево знаходиться в “сплячому режимі”, а з потеплінням вже не кронуємо. На вулиці В. Бердичівській ще буде проводитися санітарна чистка. По заяві міськсвітла ми будемо у легкій формі прочищати лінію їхніх електропередач. Це буде санітарна чистка – видалення сухих гілок також та вивільнення ліній електропередач та інших мереж від гілля з подальшим їх зачищенням”, – додав Назар Калиновський. 

Він також зауважив, що працівники комунального підприємства працюють виключно за нормами і випадків непрофесійного кронування ще не було.

“Дерева кронує не тільки Зеленбуд. Це не ліцензований вид діяльності. Ми неодноразово зверталися в Житомирський РЕМ, коли вони кронують під лінії електропередач та інші організації, які виконують кронування без спеціалізованої організації “Зеленбуд”. На прибудинкових територіях кронують не тільки “Зеленбуд”. Цим займаються і управляючі компанії, і голови ОСББ. Це і бюджетні огранізації, які утримують на своєму балансі території із зеленими насадженнями тощо. Цього року несанкціонованих випадків кронування мало, а от минулого року було дуже багато”, – сказав Сергій Кондратюк.

Він також зауважив, що всі штрафи за несанкціоноване кронування чи зрізання зелених насаджень накладає тільки Державна екологічна інспекція:

“Повноважень накладати штрафи у Житомирської міської ради, на жаль, немає”. 

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські комунальники заявили про непричетність до “неправильного” кронування дерев"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*