426 сайтів, які мали заблокувати рішенням суду, продовжать працювати

Арешт на 426 інтернет сайтів був накладений  рішенням Голосіївського районного суду м. Києва. В перелік “шахраїв” потрапили ForkLog, піддомен  GitHub і Livejournal. Список.

Слідчий відділ Голосіївського управління Нацполіції в Києві 18 лютого надіслав відповідний лист до Національної комісії регулювання зв’язку та інформатизації з посиланням на рішення суду від 4 лютого. Правоохоронці зробили це в рамках розслідування кримінальної справи про “шахрайство в особливо великих розмірах”.

До “чорного” списку  потрапив IТ-ресурс GitHub Gist. Віце-прем’єр міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що не допустить його блокування. А поки українці чекають на офіційну заяву МВД, заступник міністра Антон Геращенко оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбук повідомлення:

Сьогодні Україна з подивом дізналася про те, що рішенням Голосіївського районного суду м. Києва накладено арешт на 426 інтернет-сайтів.

https://nkrzi.gov.ua/index.php?r=site/index&pg=21&language=uk

Мені почали дзвонити десятки журналістів з резонним питанням: що взагалі відбувається?

Є такий громадянин – Олександр Пан. Йому дуже не подобалося те, що про нього писали на різних інтернет-сайтах в різний час, називаючи його шахраєм та пройдисвітом, а також називаючи його іншими неприємними епітетами.

17 грудня 2020 року Олександр Пан звернувся в поліцію зі скаргою на нібито скоєні проти нього шахрайські дії.

Поліція, після реформи кримінально-процесуального законодавства, зобов’язана за статтею 214 КПК реєструвати будь-які заяви про вчинення кримінального правопорушення (навіть про зґвалтування американським кіноактором Б. Піттом 75-річної мешканки міста Рівне в 2016 році).

Після чого, увага, стежте за спритністю рук, Олександр Пан і його адвокати звертаються до Голосіївського районного суду з вимогою накласти арешт на сотні інтернет-сайтів, які в різний час щось про нього писали.

Автоматична система розподілу справ, якою свого часу дуже пишалися реформатори судової системи, розподіляє справу на суддю Катерину Григорівну Плахотнюк.

Суддя Плахотнюк, 04 лютого 2021 року, виносить рішення про визнання 426 інтернет-сайтів, які розміщували вказані вище матеріали, такими, що принижують честь і гідність О. Пана, тобто – «знаряддям злочину», та накладає на них арешт.

Далі, необґрунтоване рішення суду направляється слідчому поліції, а також до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Ніяких реальних дій, які б нанесли шкоди власникам Інтернет ресурсів нанесено не було.

Крім шкоди суспільній моралі після таких рішень суду.

Висновки та рекомендації:

1. Поліція вже відкликала свій супровідний лист до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

2. Кримінальне провадження буде витребуване до Головного слідчого управління з метою проведення ґрунтовної перевірки та, в разі відсутності складу злочину, а також за рішенням слідчого і прокурора, буде закрите згідно передбаченої КПК процедури.

3. Щодо судді Плахотнюк, то особами, потерпілими від винесення необґрунтованого та свавільного, на мою думку, рішення про накладання арешту на 426 інтернет-сайтів, має бути внесена скарга до Вищої ради правосуддя для подальшого вивчення питання про відповідність судді займаній посаді.

4. З Олександром Паном розмова буде проведена окремо.

І найголовніше: шановні народні депутати, давайте разом з Вами внесемо суттєві зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів та введемо дослідчу перевірку заяв громадян, щоб відсіювати подібного роду замовні справи.

Крім того треба врегульовувати законодавство про інформацію,задля того, щоб  врегулювати відносини між пресою, правом на свободу слово та можливість фігурантам  журналістскіх розслідувань цивілізовано захищати свою честь та гідність у випадку, якщо іх права будїли порушені.

Ну і звичайно залишається велике питання щодо адекватності окремих представників Феміди, які готові піддаватися тиску різних шахраїв і виносити свавільні та необґрунтовані рішення Іменем України”.

 

Будьте першим, хто прокоментував "426 сайтів, які мали заблокувати рішенням суду, продовжать працювати"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*