Біла кицька, чорний кіт: вони вмирають на вулиці від голоду…

Ці виснажені істоти атакували мене прямо біля під’їзду. «Сніжинка і Шварцнеґер…» – автоматично склалося у голові. Нявкали жалібно і водночас настирливо – як тварини, яким вже нічого втрачати. Я повернувся додому. Знайшов у холодильнику сосиски і кисляк з домашнього молока…

Люди не мають хутра – і потерпають від спеки. А як живуть зараз ті, що з хутром? Вдягніть на себе вовняний светр і вийдіть на вулицю під пекуче сонце. Хоча б подумки. Уявили?..

8 серпня – Всесвітній день котів

Влітку безпритульні коти жорстоко страждають від спеки, спраги та голоду. Пройшов дощ – вони п’ють з калюж. Висохли калюжі – знову муки. Так, ці тварини загартовані та витривалі. Вони ловлять мишей та пацюків у підвалах, атакують голубів та горобців із засідок, а коли дуже голодні – не гребують і комахами. Кіт завжди сам по собі. Але без допомоги людей йому дуже й дуже важко.

Я порізав сосиски на шматки. До Сніжинки та Шварцнеґера одразу приєдналися й інші дворові бідолахи. Деякі з них, як оцей Сірко – бояться підходити близько. Він не наближається – а чекає, коли ви покладете шматок і відійдете на пристойну відстань. У нього своя персональна історія стосунків з людьми, вочевидь, не дуже приємна. Але це не значить, що він не потребує вашої допомоги. Якщо хтось з людей колись повівся з твариною, як козел – це не звільняє вас від зобов’язання нагодувати котика.

Діти у дворі підказали мені: з іншого боку будинку живуть кицьки з кошенятами. Теж голодні. Дехто з малечі побіг додому й повиносив об’їдки: варену картоплю, риб’ячі кістки з хвостами, несвіже м’ясо… Такі акції завжди вірусні. Завжди будять у маленьких людей те найкраще, що ще не встигли вбити смартфони (та жлобський реп з матюками, який вони слухають з цих смартфонів увечері).

Ми нагодували усіх котів, яких змогли знайти у дворі. Ми налили кошенятам кисляка. Ми зробимо так ще раз, а потім ще і ще. А якщо ви підчепите від нас цей здоровий вірус – шансів вижити у сірків, сніжинок та шварцнеґерів стане на порядок більше.

Тарас СТРІЛЬЧИК


Раніше ми писали:

Будьте першим, хто прокоментував "Біла кицька, чорний кіт: вони вмирають на вулиці від голоду…"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*