INNA BILA
HOVER
IT LAB STUDIO

Як позбутися страху літати

Позбутись страху літати

Кожен день над землею пролітає величезна кількість авіалайнерів. Подорожувати літаком зручно та швидко, саме тому цей вид транспорту в 2017 році обрало 10555,6 тисяч осіб. Таке число перевезених пасажирів в Україні за минулий рік зафіксували органи статистики. В порівнянні з 2016 роком кількість перевезених пасажирів в 2017 році збільшилась на 27,5%. Такі статистичні дані в галузі авіатранспорту надає Міністерство інфраструктури України.

Дехто не вбачає у польоті нічого страшного. Для таких людей це як звичайний процес, що не викликає ніяких зайвих емоцій. Однак є й інша категорія людей, для яких політ супроводжується відчуттям занепокоєння, тривоги та страху. Що робити та як заспокоїтись в такій ситуації?

Як заспокоїтись в літаку під час польоту

Страх перед польотом називають аерофобією. Причини її виникнення бувають різні:

 • Страх несправності літака, його несподіваної поломки;
 • Страх допущення помилки пілотом;
 • Страх перед замкнутим простором, що часто виникає на основі розвинутої у людини клаустрофобії;
 • Страх висоти;
 • Страх перед водою, невміння плавати. Може проявитися у людей, які знають, що тривалий час вони летітимуть над морем;
 • Страх несприятливих погодних умов;
 • Страх невідомого. Може виникнути перед першим польотом. Людина не розуміє до чого готуватися, у неї починає прокидатися фантазія, а кожен незрозумілий момент викликає тривогу;
 • Страх перед нічними польотами. Люди вважають, що в темряві літаку так як і автомобілю складніше рухатись, знижується видимість, а тому зростає потенційна можливість катастрофи;
 • Страх перед польотом одному;
 • Страх перед тривалим польотом;
 • Страх перед злетом, посадкою або турбулентністю.
 • Статистика вказує на те, що близько 15 % людей виявляє у себе страх перед польотом.

Страх літати - як побороти

Аерофобія може супроводжуватися:

 • Підвищеною пітливістю;
 • Діареєю;
 • Загальним поганим самопочуттям;
 • Проблемами з диханням;
 • Запамороченнями;
 • Дезорієнтацією;
 • Дратівливістю;
 • Неможливістю прийняти рішення;
 • Неспроможністю нормально мислити, аналізувати інформацію;
 • Песимізмом та сумним настроєм.

Позбутись страху літати в літаку

Щоб побороти страх перед польотом та почуватися на борту літака комфортно і спокійно, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Зверніться за допомогою до професійного психолога. Лікар спроможний виявити початкові причини існування фобії у пацієнта. На основі цього він призначить ефективне лікування. Навчіться контролювати себе: освойти техніку правильного дихання і розслаблення тіла. Відганяйте від себе погані думки, що можуть виникнути під час польоту. Думайте про те, що вас очікує після приземлення: крутий відпочинок, зустріч з родичами, вечірка з друзями, нова робота і т.д.
 2. Оберіть правильні ліки. Це можна зробити звернувшись до терапевта, сімейного лікаря або педіатра з проханням виписати ліки, що допоможуть розслабитися та заспокоїтись під час польоту. Лікар випише препарат на основі ваших індивідуальних особливостей та розрахує необхідне для вас дозування.
 3. Виспіться. У ніч перед вильотом рекомендується добре виспатися. В аеропорт також бажано приїжджати заздалегідь, щоб уникнути непередбачених ситуацій, які можуть збільшити вашу тривожність.
 4. Розплануйте час у польоті. Слід продумати, чим Ви будете займатися в літаку. Підготуйтесь завчасно: візьміть з собою навушники та завантажте на ваш гаджет новий цікавий фільм або кілька епізодів улюбленого серіалу. Не бажаєте дивитися – слухайте. Наповніть плей-лист в телефоні підбіркою нових треків. Музика допоможе відволіктись та подумати про щось більш приємне. Також з собою можна взяти книгу. Для поціновувачів читання, час пройде швидше та з користю.
 5. Правильно одягніться. Одяг має бути зручним, комфортним, а також він не повинен стримувати рухів. Оберіть місця в літаку. Якщо ви маєте страх перед польотом, постарайтесь обрати крісло біля проходу, щоб бути подалі від ілюмінатора. Найстабільніші місця в літаку знаходяться між його крилами.
 6. Перед польотом з’ясуйте всі невідомі для себе запитання пов’язані з польотом. Дізнайтесь відповіді в Інтернеті або запитайте у знайомих. Літак – самий безпечний вид транспорту. Пам’ятайте про це. Перед зльотом літак обов’язково перевіряють на справність. Якщо щось в ньому буде працювати не  належним чином у повітря він не злетить.
 7. Спілкуйтесь. Дізнайтесь щось нове про свого супутника: поділіться історіями з дитинства, розкажіть щось про себе, запитайте щось про нього.
 8. Бортпровідники. Якщо самому подолати страх не виходить – поспілкуйтесь з бортпровідниками. Вони нададуть відповіді на всі запитання, допоможуть при виникненні проблем, заспокоять.
 9. Алкоголь. Алкогольні напої вживати не рекомендується взагалі. Декого він може розслабити, а декому розігріє фантазію, загострить емоції та підвищить тривожність. Також алкоголь зневоднює організм, що підсилює відчуття дискомфорту.
 10. Турбулентність. Під час турбулентності у більшості людей починає прокидатися тривога. Головне – заспокоїтись. Сконцентруйтесь на чомусь приємному, зберігайте спокій, почніть глибоко дихати, нагадайте собі, що пілоти мають необхідні знання, навички та досвід, щоб вийти з зони турбулентності швидко та безпечно. У всіх пілотів є родини, вони також цінують своє життя, а тому будуть робити все можливе, щоб процес польоту був безпечним.
 11. Страх у дитини. Якщо летіти боїться Ваша дитина – не хвилюйтесь. Підготуйте малюка. Розкажіть про цей вид транспорту, про те як та чому він літає, а також опишіть самі яскраві моменти, що очікують дитину після перельоту. Візьміть з собою іграшки та цукерки, запишіть мультфільми.

Тетяна ОВСІЄНКО


Дивіться ще:

 • 24
  Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "Як позбутися страху літати"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*