Черговий скандал навколо житомирської дамби: власники міні-ГЕС на Тетереві готові виконувати вимоги активістів

Винуватцями поганого стану греблі та періодичної загибелі риби у Тетереві є підприємство «Житомиркомунсервіс», яке збудувало міні-ГЕС. У цьому переконують житомирські активісти, які вкотре прийшли до міської ради вимагати вирішення катастрофічної, на їх думку, ситуації.

Проте не обійшлося й без конструктиву. Після дискусії активісти висунули ряд вимог, які, на їх думку, можуть вирішити ситуацію.

Зокрема, мова йде про встановлення захисних решіток, які запобігатимуть знищенню риби, зариблення річки Тетерів коропом та білим амуром, встановлення позначок для вимірювання рівня води на греблі та власне ремонт самої греблі. Все це має виконати власник малої ГЕС до 1 жовтня.

Підтримав вимоги громадськості заступник міського голови Сергій Кондратюк. Він зобов’язався передати їх до депутатської комісії та підготувати лист-вимогу до власника міні-ГЕС.

За словами чиновника після попередньої розмови з власниками підприємства, останні погодилися на умови запропоновані громадськістю. Проте остаточно питання вирішиться, коли міська рада отримає офіційну відповідь.

«Сьогодні ми підготували лист-вимогу до власника міні-ГЕС. Думаю поставлені вимоги власники виконають, адже не такі вони й складні. Поставити додаткову сітку чи репер цілком реально. Сьогодні розробляється договір по співпраці де будуть чітко прописані умови та можливість контролю. Єдиний нюанс є з приводу зариблення. Активісти вимагають зарибити річку на суму у 100 тис. грн. Хоча жодного акту оцінки загиблої риби просто не існує. Хоча коли я спілкувався з власником, він не висловлювався проти та погодився придбати рибу на певну суму коштів. Єдине питання поки що стоїть в сумі. Якщо ж не виконають, департамент розгляне питання можливості розірвання договору», — розповів заступник міського голови.

Крім того пан Кондратюк повідомив, що наразі вже ведуться перемови між міською радою та ТОВ «Житомиркомунсервіс» щодо співпраці з приводу спільного інвестування в ремонт дамби»

Варто зазначити, що ТОВ «Житомиркомунсервіс» орендує міні-ГЕС (малу гідроелектростанцію) з 2012 року. Щомісячна орендна плата, згідно з договором, становить 16 тис. грн.

Аліна ДОМБРОВСЬКА


Дивіться також: Грандіозні плани: житомирська влада планує збудувати чотири мости через Тетерів (СХЕМА)

Будьте першим, хто прокоментував "Черговий скандал навколо житомирської дамби: власники міні-ГЕС на Тетереві готові виконувати вимоги активістів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*