coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
1X FAN models
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

Червона зона карантину у Бердичеві: чого чекати людям, підприємцям, лікарні (ВІДЕО)

Бердичівська весна-2021 розпочинається з життя громади у червоній зоні карантину. Із 3 березня місто, як і вся область, мусить дотримуватись чітких вимог, аби спалах коронавірусу пішов на спад. Про це говорили на засіданні комісії ТЕБ та НС у міській раді.

«За вихідні по місту Бердичеву, по територіальній громаді, підтверджено 176 нових випадків. За вчора відібрано на дослідження 90 зразків. Станом на сьогоднішній ранок є 621 активних хворих, із них 60 дітей. В міській лікарні є 156 ліжок для хворих на «ковід», там перебуває нині 122 хворих і 6 осіб з підозрою. На кисневій дотації 85 осіб, 2 з них на ШВЛ. Станом на ранок заповнено 82,1 % ліжок», – говорить Валентина Остапюк, керівник відділу охорони здоров’я.

Директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова закликає людей з легкими проявами хвороби звертатись до лікарів і виконувати всі поради, лікуватись, не переносити застуди на ногах. Адже стаціонарна допомога надаватиметься тим, хто потребує кисневої терапії.

«Пацієнти, які зараз є в лікарні, переважно старшого віку і майже в кожного – супутня патологія, що ускладнює протікання захворювання. Всі пацієнти забезпечуються лікарськими засобами безкоштовно. За тиждень ми замовили ліків на 920 тисяч.

По забезпеченню киснем: на сьогодні проблем немає. Але киснева мережа не витримує високого потоку кисню. Є багато пацієнтів, яким за хвилину іде 20-25 літрів кисню. Вчора ми придбали ще 10 кисневих концентраторів, щоб зменшити навантаження на мережу. Приїхало сертифіковане обладнання для кисневої станції, яку сподіваються змонтувати цього тижня», – розповідає Лариса Бабікова.

На запитання чи доставлена вже вакцина в Бердичів вона відповідає: ще ні. В області вакцинація розпочалась, складено графік і маршрут по вакцинації. Але поки ще Бердичів туди не включено.

Максимум на 20 ліжок  – саме на таку кількість у лікарні зможуть збільшити місця для хворих на «ковід», зазначила директор КНП. Також вона констатує: за 9 місяців минулого року від недуги померло 58 пацієнтів, переважна більшість мали супутні патології. Це люди після 65-ти років і старше. За лютий померло 5 пацієнтів.

У січні, з її слів, завантаженість лікарні складала близько 27-30%. Нині маємо значне збільшення – до 82%. Амбулаторно хворіють і лікуються 462 людини, – це пацієнти ЦПМСД. А ще окремо є 3 приватні сімейні лікарі і 1 приватна клініка, у яких теж є хворі на коронавірусну інфекцію пацієнти.

«Є випадки повторного захворювання на коронавірус, зокрема це і медики. Симптоматика майже та сама, що і була. Але раніше вважалося, що 14-ий день – це клінічне виздоровлення і має зникнути симптоматика. То зараз у цей період можливе погіршення загального стану», – каже Лариса Бабікова.

Голова Бердичівської ОТГ Сергій Орлюк каже: з 3 березня Житомирська область в червоній зоні. Тож має бути припинено торгівлю на деяких ринках, в магазинах і торгових центрах, де продають непродовольчі товари.

«Люди згодні нести відповідальність за те, що проходить в їхніх закладах, на ринках, за те, якщо не буде масок, засобів захисту і необхідного. Це вже третій карантин, коли їх закривають, ми всі повинні розуміти, що це дійсно проблема»,. – каже він.

Представники підприємців зачитують звернення до влади міста, в якому просять дати змогу працювати їм і у «червоний карантин». Перед цим люди зібрались біля міської ради, де висловили своє обурення черговим закриттям їхньої роботи. Зокрема голова асоціації приватних підприємців Олександр Доманський зазначає, що Центральний ринок є змішаним, тому, мовляв, ця категорія згідно постанови кабміну № 868 може працювати.

«Я трохи не погоджуюсь з тим, що прописано в постанові, що змішані ринки повинні працювати. У нас ринок не визначений як змішаний. У нас ринок продовольчий по суті. Стосовно того, що підприємці готові нести відповідальність: на жаль, я можу констатувати факт, що не всі є відповідальними щодо вимог до суб’єктів господарювання на ринках. У суботу я був на Центральному ринку з перевіркою. Перше, на що звернув увагу, ні для кого не секрет, що більшість підприємців виконують ці правила тільки на час здійснення перевірки», – каже Валерій Биков, керівник Бердичівського районного управління ГУДПСС в Житомирській області.

«Ще один карантин підприємці просто не перенесуть. Я, як голова, вас підтримую. Але за однієї умови, яку я говорив завжди: свою роботу ви робите самі, контролювати ви маєте самі один одного. Ви маєте відстоювати ті норми, які перед нами ставляться», – каже Сергій Орлюк.

Бердичівська комісія ТЕБ та НС вирішила, що з 3-го березня Бердичів житиме за правилами червоної зони карантину. Але окремим питанням міський голова виніс звернення підприємців ринку і універмагу про право на працю в цей період.

«Щодо перегляду карантинних обмежень на території Бердичівської ОТГ та відіслати протокол до обласної комісії з питань ТЕБ та НС про надання дозволу на право здійснювати торгівлю товарами непродовольчої групи з дотриманням всіх необхідних протиепідемічних заходів та встановлення рівня епідемічної небезпеки в межах нашої адміністративно-територіальної одиниці», – підсумовує голова міської громади.

Більше – дивіться у відео.

Будьте першим, хто прокоментував "Червона зона карантину у Бердичеві: чого чекати людям, підприємцям, лікарні (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*