Жахлива подія, яка сталася днями в Коростені в міській лікарні, змусила чиновників області провести службове розслідування. Про це сьогодні, 30 червня, повідомив начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Микола Суслик.
Нагадаємо, що днями в Коростені, на території міської лікарні помер 70-річний дідусь, якого госпіталізували з підозрою на коронавірус.
Наступного дня чоловік помер. Проте ніхто не сповістив рідних про трагедію, мало того, дідуся взагалі не знайшли в лікарні, і до пошуків була залучена поліція та кінологи.
Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook Наталія Гонгало, онука померлого.
«Сьогодні в нашій сім’ї сталося непоправне…при дуже загадкових обставинах помер наш дідусь, тато і просто хороша ЛЮДИНА!
Сталося непоправне в м.Коростень (Житомирська обл.)
Вчора (26.06.2020) нашого дідуся забрала швидка допомога з підозрою на COVID-19.
О 23:57 (26.06.2020) ми зателефонували у відділення і нам було повідомлено, що наш дідусь перебуває у стані середньої тяжкості, у нього діагностовано лівосторонню пневмонію і є пряма ймовірність підтвердження коронавірусної інфекції. Крім цього лікар повідомив, що у зв’язку з таким станом наш дідусь буде перебувати 2 доби під кисневою маскою».
Зранку 27 червня не дозвонившись до хворого, родичі почали телефонувати лікарям:
«Нам повідомили, що його стан досить важкий, тому йому надалі необхідно перебувати під кисневою маскою, ПЛР тести ще не готові, приходити до нього не потрібно, адже у лікарні все необхідне є, він перебуває у палаті під наглядом лікарів. Незважаючи на те, що нас запевнили, що все дійсно так і попросили зайвий раз лікарів не турбувати, адже пацієнтів багато, наше сердце було не на місці і ми вирішили навідати дідуся, але перед цим об 11:30 зателефонували у відділення аби запитати чи можливо дідусю необхідні якісь медикаменти.
Те, що ми почули просто шокувало нас … В надзвичайно хамовитій формі нам криком сказали, щоб ми приходили і забирали речі свого дідуся, так як він 2 години тому самовільно покинув відділення і взагалі, його, за вказівкою начмеда, вже виписали.
Пройшло 2 години, а нам НІХТО не повідомив, що надзвичайно хвора людина пішла з відділення, до того ж у невідомому напрямку… Працівники лікарні не повідомили ні близьких, ні поліцію про зникнення людини з можливим захворюванням COVID-19!»
Про подію сповістили поліцію, проте, за словами родичів, медперсонал лікарні не тільки не намагався допомогти, а й всіляко перешкоджав в пошуках.
«Коли поліцейський зателефонував до головного лікаря Центральної міської Коростенської лікарні (Ходаківського Миколи Миколайовича) і повідомив про ЧП, що сталася на території лікарні, і про намір родичів викликати журналістів ТСН — відповідь була шокуюча, далі пряма мова: „мені похєру на це, от такий то у мене хєровий персонал“.
Але, попри те, до лікарні приїхала завідуюча зміни з усім персоналом, що працював з нашим дідусем 26.06»
Після кількох безплідних годин до пошуків долучився кінолог с собакою. Проте так само безрезультатно:
«Але, далі було щось дуже дивне. Коли бригада, що була на зміні 26.06 побачила собаку і те, що до лікарні почали з’їжджатися родичі, жіночки, які були в цій бригаді, почали активно „шушукатися“ і пішли (наче випадково, але досить цілеспрямовано) за корпус пологового будинку і буквально через 2 хвилини почали кликати нас, родичів, мовляв там лежить якийсь чоловік, далі пряма мова: „Дівчата, йдіть но подивіться, похоже на вашого?“
Хоча, кожна з них бачила його і в чому він був одягнений… з надією ми підійшли до дідуся, але було вже занадто пізно…
Почувши про місцезнаходження нашого дідуся, кінолог був у шоці, адже собака вела на те місце і воно було оглянуте...»
«Дійсно, випадок такий мав місце, і тому сьогодні працівники управління виїхали в Коростень для того, щоб провести службове розслідування. Але хочу повідомити, що вчора була проведена судово-медична експертиза, яка показала, що пацієнт помер від тромбоемболії і дольової гнійної пневмонії. ПЛР-тест від’ємний», — повідомив начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Микола Суслик.
Навряд чи остаточний діагноз від якого помер чоловік, матиме велике значення для його близьких. А от дії медичного персоналу лікарні заслуговують на особливу увагу, навіть якщо «службове розслідування» не виявить складу злочину.
будьте любязні, поправте заг. коростишів там ні до чого