INNA BILA
SUSIDY
HOVER

Чи може богунський яр стати «зручним» та «комфортним»?

13 - Чи може богунський яр стати «зручним» та «комфортним»?

Яр в долині річки Кам’янки формувався століттями і тисячоліттями. Яр це фактично рана на тілі землі: не така широка, як ущелина – та все ж достатньо помітна. З ярами у народі часто пов’язують трагічні чи навіть криваві історії. Для багатьох людей яр – потенційно небезпечне місце, де увечері краще не з’являтися…  

Схоже, міська влада вирішала зламати цей зловісний шаблон. Річка, що протікає під Богунським мостом, перетинаючи проспект Миру – зараз не така глибока та повноводна, як колись. Та мальовничі береги Кам’янки все одно приваблюють увагу місцевих мешканців. З першими теплими днями тут одразу стає людно: гуляють молоді сім’ї, матусі з дітлахами, дружні компанії тощо. Біля самої Кам’янки люди збираються довкола вогнищ на пікніки. Іноді можна побачити й дітей, які бовтаються у воді.

1 12 - Чи може богунський яр стати «зручним» та «комфортним»?

Яр – глибока, широка й достатньо протяжна крутосхила долина V-подібної форми, що виникла внаслідок ерозії пухких порід внаслідок дії тимчасових лінійних водотоків: під час потужних опадів, танення снігу, льоду чи льодовиків.

2 10 - Чи може богунський яр стати «зручним» та «комфортним»?

4 9 - Чи може богунський яр стати «зручним» та «комфортним»?

Раніше це місце було, м’яко кажучи, не окультурене. Люди ходили по самотужки витоптаних стежках. Однак не так давно тут почали відбуватися приємні зміни: вимощені пішохідною плиткою стежки, зручні сходи. Те, що ще вчора було у мріях – сьогодні стає реальною картиною. Роботи ще тривають, та люди вже задоволені!

3 8 - Чи може богунський яр стати «зручним» та «комфортним»?

5 7 - Чи може богунський яр стати «зручним» та «комфортним»?

Уже зараз тут можна зустріти матусь з колясками, яким зручно пересуватися даним шляхом. Тепер це класне місце не лише для піших, але й для велосипедних прогулянок. Сходи тут, майже як Потьомкінські в Одесі: сходинок так же багато, їм не видно кінця та краю, хоча вони значно вужчі і поки що не такі відомі у світі.

6 7 - Чи може богунський яр стати «зручним» та «комфортним»?

7 4 - Чи може богунський яр стати «зручним» та «комфортним»?

Але є й те, що насторожує. Бруківку для стежок, яку ще не виклали, наприклад, залишають тут без нагляду. Це не дуже далекоглядний крок. Не дуже совісні люди легко можуть скористатися ситуацією та викрасти частину плитки.

11 - Чи може богунський яр стати «зручним» та «комфортним»?

8 4 - Чи може богунський яр стати «зручним» та «комфортним»?

В яру дійсно стає затишно. Проте немає меж досконалості, і цьому місцю ще є до чого прагнути! Наприклад, доцільно було б встановити ліхтарі, щоб і у вечірній час можна було спокійно тут гуляти. Також слід встановити смітники – адже часто факт того, що люди кидають сміття прямо на землю, обумовлений саме відсутністю урн.

9 1 - Чи може богунський яр стати «зручним» та «комфортним»?

10 - Чи може богунський яр стати «зручним» та «комфортним»?

Ну і, звичайно, непогано було б мати можливість присісти на лаву та відпочити, почитати книгу, поспілкуватися з другом або коханою людиною в атмосфері суцільного спокою.

Тетяна ОВСІЄНКО

  • 53
    Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "Чи може богунський яр стати «зручним» та «комфортним»?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*