Житомир чекає нові автобуси – а заступник мера їздить ними по селах…

Вже місяць та території ЖТТУ стоять міські автобуси МАЗ, які Житомир придбав у лізинг. Times.Zt.Ua неодноразово писав на цю тему – зокрема, ми цікавилися, чому міська влада обрала білоруські машини, а не українські. Цікаво також, чому автобуси досі не обслуговують житомирян. І, здається, справжня причина відома…

Автобуси, які прибули до Житомира ще 21 квітня, урочисто демонструвала ледь не вся владна верхівка міста на чолі з віце-прем’єром Генадієм Зубком. Після того новопридбані МАЗи відправилися чомусь не возити житомирян на міських маршрутах, а «засмагати» на майданчику трамвайно-тролейбусного управління. Цей факт обурює багатьох городян. Але міська влада каже: стоять, бо немає пального.

«Основна причина доволі технічна, тому що автобуси були поставлені через півтора тижні після прийняття остаточного рішення сесії. Що є вкрай стислими строками і, можна сказати, фантастичними. Зараз для того, щоб вони поїхали, основний компонент це паливо. Враховуючи об’єми споживання ─ це тендер. Тобто, після відповідного рішення і голосування сесії в наступний же тиждень було оголошено тендер по закупівлі пального, і процедурно він зараз триває…» ─ пояснив заступник міського голови Дмитро Ткачук.

В системі публічної  закупівлі  «ProZorro» справді можна побачити відкриті тендери на закупівлю дизельного палива. Перший (від 19.04) на суму 16 800 000 грн. Другий (від 07.05) на 2 500 000 грн.

За найбільш сміливими прогнозами, МАЗи курсуватимуть містом вже на початку червня. Заплановано  працевлаштувати 40 водіїв, які мають кермувати цими «диво-автобусами». Маршрути можновладці тримають у таємниці: навіть приблизно не називають вулиці, якими автобуси поїдуть. Цю інформацію обіцяють оприлюднити пізніше.

Аж тут раптом…

…стало відомо, що група міських чиновників на чолі з Дмитром Ткачуком використовує ці автобуси для іншої мети.

«Нові автобуси які придбала міська влада Житомира для пасажирських перевезень, використовуються владою для лобіювання своїх інтересів в об‘єднанні в ОТГ. Зустрів автобус в с. Барашівка, в делегації заступник міського голови Дмитро Ткачук та представники житомирського центру місцевого самоврядування на чолі з паном Невмeржицьким. Ось для чого були куплені нові автобуси за бюджетні кошти Житомирян…» – повідомив Олександр Міщенко у Facebook.

Цю ж скандальну інформацію опублікував один з блогерів. Дмитра Ткачука і ще декількох міських чиновників помітили під час «турне» приміськими селами. Їздили вони зеленим МАЗом, одним з тих, які б мали вже курсувати Житомиром.

«Сьогодні головний реформатор транспорта міста Житомир поїхав на зеленому Мазі у виборче турне по селам Іванівської сільської ради. Новим автобусом МАЗ, які закупили за гроші житомирян для житомирян. Повіз він не тільки профільного замушку, але й інших панів, всього було чоловік 5. Непогано так, для 5 чоловік ганяти таку машину. Автобус явно не використовується за своїм призначенням, ЧИ НЕ ТАК?» – написав блогер Transport.

За даними блогера, Ткачук і Ко відвідали 3 сільські населені пункти. Автобус МАЗ ці вояжери використовують для прямої агітації тамтешніх мешканців: мовляв, приєднуйтесь до Житомира – і їздитимете в обласний центр з таким же комфортом… Наскільки це відповідає дійсності – побачимо вже у найближчі дні. Зрозуміло одне: історія з зеленим автобусом, який курсує не там, де треба – не додає плюсів у карму міської влади.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

Тарас СТРІЛЬЧИК

Читайте також:

Протягом 10 днів у Житомир прибудуть перші автобуси з Білорусі

Будьте першим, хто прокоментував "Житомир чекає нові автобуси – а заступник мера їздить ними по селах…"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*