Протягом 10 днів у Житомир прибудуть перші автобуси з Білорусі

17 автобусів МАЗ-206 з двигуном Mercedes-Benz, оснащені, за словами міських можновладців, ледь не за останнім словом техніки – вартуватимуть міському бюджету 53,5 млн. грн. Але є одне «але»: модель МАЗ-206 розроблена 2009 р. Назвати автобус «новим» язик не повертається…

На  сесії міської ради депутатами було прийнято рішення про підписання договору фінансового лізингу на закупівлю міських автобусів. Під час обговорення даного питання голова фракції «Батьківщина» Любов Цимбалюк наголосила, що підписання сьогодні цього договору буде поспішним рішенням. «Більшість стикались з кредитними договорами, і в більшості випадків, там більше питань, які виникають потім, не сьогодні. Потрібно надважливі питання – надважливо приймати. Сьогодні держава завела українців у кредити, і ми у місті теж беремо. Потрібно хоча б нам розуміти, що ми робимо…» – сказала Л. Цимбалюк.

Лізинг на закупівлю надав АБ «Укргазбанк». Директор житомирської обласної дирекції «Укргазбанк» Юрій Давидюк  дав «чесне банкірське слово», що ніяких видозмін з часом договір не зазнає. Ціна предмету лізингу складає  майже 53,5 млн. грн., відсоток річних – 17,9%.  Окрім того, міський раді одразу потрібно сплатити аванс, що складає 21,4 млн. грн. Хоча термін кредиту  і 13 місяців, міський голова не вбачає проблем у достроковому погашенні.  «На цей рік передбачено (на автобуси) в бюджеті  64 млн. грн., у нас є можливість хоч наступного місяця погасити кредит!» – коментує міський голова Сергій Сухомлин.

І все ж багато хто з житомирян ставить запитання: чи можна було знайти новіші, кращі і дешевші автобуси в Україні? Чому Житомир платить білорусам, а не українцям? ЗАЗ, ЛАЗ, “Електрон”, “Богдан” – вибір в Україні більш, ніж достатній.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "Протягом 10 днів у Житомир прибудуть перші автобуси з Білорусі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*