Поліноз або ж сезонна алергія — це алергічне захворювання, що викликається рослинним пилком. Такий пилок належить до роду рослин, що є досить розповсюдженими в нашій країні. Він виробляється та поширюється у великих кількостях, що згодом створює досить значну концентрацію його в повітрі.
В Україні можна спостерігати три періоди, коли починають проявлятися алергічні захворювання:
- березень-травень — у цей період цвітуть дерева вільхи, берези, тополі, бузку, верби, граба та дуба;
- червень-липень — це період цвітіння лугових та злакових рослин — жито, пирій, пшениця, лихоцвіт, грястиця, кульбаба, кукурудза;
- серпень-жовтень — цей період спричинений цвітінням бур’янів: полину, лободи й амброзії.
Симптоми сезонної алергії схожі на симптоми ГРВІ, але період полінозу триває довше, ніж звичайна застуда. До основних симптомів алергії можна віднести: нежить, чхання, задишку, прискорене дихання, сухий кашель, почервоніння та подразнення очей. Але при алергічних захворюваннях не піднімається температура тіла.
До полінозу більше схильні мешканці міст, де високий рівень забрудненості повітря. Шкідливі речовини, змішуючись з пилком стають досить сильними алергенами.
Для профілактики сезонної алергії необхідно дотримуватися простих рекомендацій:
- часто мийте руки;
- не гуляйте під час вітряної погоди;
- після прогулянки обов’язково змінюйте одяг;
- частіше робіть вологе прибирання в будинку;
- користуйтеся зволожувачами повітря.
Поліноз можна лікувати й за допомогою лікарських препаратів, але для цього обов’язково треба проконсультуватися з алергологом. Не треба займатись самолікуванням, воно може бути шкідливим для здоров’я.
Крістіна Слончак
Як правильно одягати та носити лінзи: п’ять порад для безпеки очей
Будьте першим, хто прокоментував "Чи можна запобігти сезонній алергії?"