До фейкових замінувань шкіл, лікарень та інших закладів фсб росії залучає українських підлітків

Фахівці Служби безпеки викрили факти залучення російськими спецслужбами до фейкових мінувань в Україні неповнолітніх. Причому це відбувається навіть в умовах війни.

Так днями СБУ заблокувала злочинні дії тінейджерської групи, яка причетна до серії анонімних повідомлень про псевдомінування органів державної влади та об’єктів соціальної інфраструктури у столиці та інших регіонах України. Зокрема, у жовтні 2022 року вони одночасно повідомили про фейкові мінування 14 місцевих судів.

Злочинну діяльність неповнолітніх учасників групи дистанційно координували представники російської спецслужби через спеціалізовану інтернет-спільноту. Більше того, встановлено, що ряди завербованих тінейджерів постійно поновлювалися підлітками з різних регіонів України.

За вказівками кураторів учасники групи періодично розсилали на електронні адреси держустанов неправдиві повідомлення про «мінування». При цьому «розсилку» здійснювали від імені сторонніх осіб та з використанням спеціальних комп’ютерних програм для приховування своєї локації.

Організатора групи встановлено. Ним виявився неповнолітній мешканець Чернігівської області. Малолітній зрадник контактував з представником російської спецслужби напряму через месенджер. В результаті обшуку за його адресою проживання виявлено мобільний телефон та комп’ютер із доказами протиправної діяльності та комунікації з агресором.

За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів критичної інфраструктури, будівель чи споруд, які забезпечують функціонування органів влади, закладів охорони здоров’я, освіти, або якщо неправдиве повідомлення спричинило тяжкі наслідки чи вчинено повторно). Слідчі дії тривають.

Оскільки про фейкове мінування повідомляли неповнолітні, перед законом відповідатимуть їхні батьки або опікуни. Щоправда це стосується лише тих учасників групи, які ще не досягли 16 років.

Нагадаємо, що санкція вказаної статті передбачає покарання до 8 років позбавлення волі.

Будьте першим, хто прокоментував "До фейкових замінувань шкіл, лікарень та інших закладів фсб росії залучає українських підлітків"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*