У Житомирі показали медичні електрокари, які вже за декілька днів будуть їздити містом

Учора, 11 жовтня, у Житомирі презентували новенькі електрокари Nissan Leaf, які слугуватимуть для перевезення медичних працівників та хворих. Таким чином електромобілі, за словами чиновників, будуть значно економити бюджетні кошти.

Електрокари почнуть їздити Житомиром через кілька днів, після їх оформлення. Хто саме буде їздити на цих авто – визначать депутати обласної ради найближчим часом.

Як раніше писав Times.Zt, електромобілі вартували обласному бюджету майже мільйон гривень. Заправляти автівки електроенергією по зеленому тарифу планують за допомогою сонячних електростанцій. Заряду акумулятора вистачає від 120 до 130 км.

Наразі автомобілі проходять тестування, – розповів заступник голови Житомирської обласної ради Максим Вілівчук.

«Наразі ми проводимо технічні приготування і тестування даних автомобілів. Ми хочемо на практиці прорахувати економічний ефект від них. Техніка нова і ми маємо врахувати всі моменти, які можуть виникнути, якщо ми будемо закуповувати більше автомобілів», – пояснив він.

Окрім того, автопарк, який обслуговує комунальні медичні заклади обласної ради оновлюватимуть електрокарами і надалі, але вже не пасажирськими.

«Звісно, якщо електрокари виправдають очікування, ми плануємо закупити ще такі автомобілі, але не пасажирські, а технологічні, які зможуть обслуговувати як наші комунальні установи. Наразі ми шукаємо такі рішення від виробників, дивимося на пропозиції. Можливо, є компанії, які будуть реалізовувати свої ідеї або  розробки. Ми б хотіли врахувати можливості лізингу автомобілів. Тому що в обласній раді немає коштів на придбання великої кількості автомобілів. Поки це все в розробці. Ми будемо радитись з депутатами Житомирської обласної ради і з тими, хто зацікавлений в даному інноваційному надбанні. І в подальшому будемо закуповувати», ─ додав заступник голови облради.  

Аліна ДОМБРОВСЬКА

1 коментар до "У Житомирі показали медичні електрокари, які вже за декілька днів будуть їздити містом"

  1. маматюку не давайте машину, у діда вже клепка поїхала. дайте комусь нормальному, молодому

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*