Дотримання журналістських стандартів у соціальних мережах

Дотримання журналістських стандартів у соціальних мережах

Якщо електронні видання вирішують використовувати соціальні мережі у своїй роботі, то варто не забувати про дотримання професійної етики та журналістських стандартів. Це не тільки допоможе створити позитивний образ видання, але й вбереже від проблем.

Публікуючи щось у соціальних мережах варто уникати вираження особистих поглядів на ситуацію, адже роль журналіста надати інформацію, а не писати про те, як до певної інформації потрібно ставитися. Для цього існує активна аудиторія соціальних мереж, яка самостійно сформує свою думку та, можливо, виразить її у коментарі під дописом. Варто намагатися подавати матеріал нейтрально, не перехвалювати героїв чи експертів та навпаки – не принижувати їх.

Також потрібно ретельно відмежувати офіційні дані від чуток та припущень, щоб суть матеріалу була зрозумілою і користувачі не поширювати дезінформацію на просторах соціальних мереж, де її і так достатньо. Інформація у таких застосунках поширюється дуже швидко та навіть одна помилка може зіпсувати репутацію видання.

У соціальних мережах важливо бути оперативним. Тому що інформації та дописів дуже багато, так само часто різні засоби масової інформації інформують про свіжі події. Важливо опублікувати матеріал вчасно та швидко, поки він ще цікавий аудиторії. Особливо це стосується регіональних медіа, бо тем не так багато, але всім потрібно щось публікувати. Аудиторія соціальних мереж звертатиме увагу на швидкість подачі матеріалу.

Однак, звертаючи увагу тільки на стандарт оперативності можна зробити неповний та не достатньо якісний матеріал. Саме тому важливо максимально швидко описати основну суть, те, що точно відомо і вже перевірене на достовірність, а про відсутність тих чи інших фактів потрібно попередити аудиторію та через час опублікувати доповнення у соціальних мережах або ж вже на веб-сайті.

Instagram та його використання в журналістиці

Будьте першим, хто прокоментував "Дотримання журналістських стандартів у соціальних мережах"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*